61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

İl Başkanı Trabzonspor Yönetimini Topa Tuttu

İl Başkanı Trabzonspor Yönetimini Topa Tuttu

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Trabzonspor-Kopenhag maçı sonrası Trabzonspor yönetimini topa tuttu. Sosyal medyasından paylaştığı mesajda, “Bir şehri ve vizyonunu sıfırladınız buda size  madalya olsun.” ifadelerine yer vererek hesabın kongrede kesileceğini ifade etti. İşte CHP İl Başkanının açıklaması:

“İSTEDIK AMA  OLMADI MI ?? 

Yoksa olmaması için mi dizayn edildik ? Sezonun son 3 haftasına lider ve şampiyon giren bir takım neden şampiyonlar ligi için santrfor ve kanat oyuncusu alamaz? Hazırlık nereye idi ki?
1. Zayıflık yönetimde midir?
2.Teknik kadro mu raporda eksik kaldı?
Kongresine tek aday giden bir kulüp için bahane ne olabilir ki? Liste ye bakmak , kim almak için, kimlerde vermek için yazılmış.  Her ne ise ne. Olan şehre ve Trabzonspor’umuza olmuştur. Hesap mı? O kongrede kesilir. Peki kaybedilen milyonlarca lira? O, muhtarlığa aza yazmayacaklarınıza yöneticilik veren sizlere kalsın.  Bir şehri ve vizyonunu sıfırladınız buda size madalya olsun. Küçük olsun! Benim olsun ! Zihniyetiniz yere batsın.”

MHP ESKİ İL BAŞKANI, 2010-2011 SEZONU ŞAMPİYONLUĞUNU YOK SAYDI! 

MHP TRABZON ESKİ İL BAŞKANI

MHP Trabzon eski İl Başkanı Nihat Birinci, Trabzonspor’un Kopengah’a karşı kaybederek Şampiyonlar Ligi’ne veda etmesinin ardından hem Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na hem de Teknik Direktör Abdullah Avcı’ya destek açıklamasında bulunurken, Trabzonspor’un 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu yok saydı. Birinci, “Akşam Şampiyonlar Ligi şansımızı kaybettik, üzgünüz. Maçtan sonra Hocamızı ve Yönetimimizi hedef tahtasına koyan açıklamalar sosyal medyadan yayılmaya başladı, işte bu olmadı. Evet, bütün Trabzonsporlular olarak Şampiyonlar Ligine katılmayı çok istedik. Bu işin maddi ve manevi getirisi yüksek olacaktı, Türk futboluna Avrupa'da puanlar kazandıracaktık, o sebepten dolayı üzülmemek mümkün değil ama bu üzüntümüzü yıkmak için değil, yapmak için kullanmalıyız. Bugüne kadar gerek Yönetimin gerekse de Hocamızın yaptığı doğruları göz ardı ederek yapılan eleştiriler çok acımasız olmuştur. Unutmamak gerekir ki bu hoca ve bu yönetim 38 yıl sonra bizlere şampiyonluk sevinci yaşatmışlardır. Kaldı ki her iki maçta da takımımız iyi futbol oynadı, eksik olan goldü. Turu futbol olarak değil, skor olarak kaybettik. Ayrıca karşımızdaki takım, Şampiyonlar Ligi gediklisi Kopenhag'dı. Önümüzde Galatasaray'la oynayacağımız lig maçımız var.  Bu takım Süper Ligde tekrar şampiyon olabilir, yeter ki ona moral desteğimizi verelim ve ertelediğimiz Şampiyonlar Ligi hayalimize kavuşalım.” ifadelerini kullandı.

GALATASARAY'DAN TRABZONSPOR TARAFTARINI KIZDIRAN HAMLE 

Ekran Resmi 2022-08-25 18.47.52

Kopenhag'a elenerek Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Trabzonspor'a Galatasaray'dan olay bir gönderme yapıldı. UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Danimarka temsilcisi Kopenhag'a elenip devler ligine veda eden Trabzonspor'a Galatasaray'dan gönderme geldi. Şampiyonlar Ligi'nde elenerek yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek bordo mavili takımın rakipleri önümüzdeki günlerde belli olacak.  Hafta sonu deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'ın paylaşımı Trabzonspor taraftarlarını kızdırdı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan sarı-kırmızılı takım, Devler Ligi'ne veda eden rakibine gönderme yaptı. UEFA Kupası'nı kazandığı 2000 yılına atıfta bulunan Galatasaray, "Türkiye'de bu çağrıyı alabilecek tek bir kulüp var: Galatasaray!" Sarı-kırmızılı takımın bu paylaşımı, bordo mavili taraftarların tepkisine yol açtı. Bordo mavili taraftarlar, Galatasaray'ın paylaşımına "Buna ne gerek vardı?" diyerek tepki gösterdi.

ÇEBİ’DEN ŞARKICI GÜLŞEN’E SERT SÖZLER

ÇEBİ’DEN ŞARKICI GÜLŞEN’E SERT SÖZLER

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nun teklifine Vakfıkebir ESOB'den ret cevabı! Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nun teklifine Vakfıkebir ESOB'den ret cevabı!

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, şarkıcı Gülşen’in imam hatipliler hakkında sarf ettiği sözlere sert çıkarak “Hiç değişmediler” dedi.
Çebi, “Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!
Hiç değişmediler. Yıllardır her fırsatta sanat kisvesi altında içlerindeki kini, hayasızlığı, ahlaksızlığı topluma zerk etmekte asla beis görmediler.
Şimdi de edep ve hayasızlığı ilke edinen, gayriahlaki oluşumların kuklası haline gelmiş sözde sanatçı müsveddesi İmam Hatipler adı altında mütedeyyin kesimi hedef almakta, eylem ve söylemleriyle dini ve ahlaki değerlerimize kin kusmaktadır. Kalbi kötürüm olmuş, edep fukarasının sözlerini kınıyor, sapkın zihniyetini ilahi adalet ve hukuka havale ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

AKÇAABAT ZEYTİNLERİ İÇİN DERNEKLER HAREKETE GEÇTİ 

2 bin yıllık tarihe sahip dünyanın en iyi zeytinlerinde Akçaabat Zeytinleri 1.Çalıştayı gerçekleştirildi. Kaybolmadan geleceğe taşımak için Doğa-Tarih Derneği’nde gerçekleştirilen çalıştaya ZMO Şube Başkanı Cemil Pehlevan, ZMO Genel Başkanı baki Remzi Suiçmez, Doğal Ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ahmet Hacıfettahoğlu, Akçaabat Belediyesi ilgili kurumları ve Doğa Tarih Derneği Başkanı Ali Çankaya katıldı.
Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Cemil Pehlevan, “Trabzon sancağında 1486 yılından beri köylerde zeytin yetiştirilmekte ve buralarda yetiştirilen zeytinden zeytinyağı üretme kültürü mevcuttu. Son dönemde bölgemizde sınırlı da olsa yetiştiriciliği yapılmaktadır. Unutulmaya yüz tutmuş, dünyanın en iyi zeytinlerinden olan Akçaabat zeytinleri ve 2000 yıllık tarihi tadı kaybolmadan geleceğe taşımak için yetiştiricilik ve işleme kültürünün yeniden canlandırılması için 23.08.2022 tarihinde Doğa-Tarih Derneğinde, ilgili kurumlar bir araya gelerek “Akçaabat zeytinleri” 1.Çalıştayını gerçekleştirdi. 
Çalıştaya TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baki Remzi Suiçmez katılarak konunun önemini ve bu konudaki görüşlerini ifade etti. Bölge için çok önem arz eden bu konuda kurum olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını belirtti.” dedi.

HAL ESNAFI PAHALILIĞIN SORUMLUSU GÖRÜLMEKTEN YAKINDI 

HAL ESNAFI PAHALILIĞIN SORUMLUSU GÖRÜLMEKTEN YAKINDI

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Ömer Dayı, Sebze ve Meyve Halini ziyaret etti.  Fiziki koşulları ve çalışma saatleri sorunun yanı sıra pahalılıkla da suçlandıklarından yakındıklarını belirten İlçe Başkanı Oyman, “Dün sabah İl Başkanımız Ömer Hacısalihoğlu ile birlikte Trabzon Sebze ve Meyve Halini ziyaret ettik; Dernek Başkanı Sn. Ercan Şılbır’ı ziyaretimizin ardından hal esnafına selam verdik. Hal, yıllardır yenilenme talebine cevap alamıyor, fiziki koşullarda sıkıntı olduğu görülüyor. Çalışma saatlerinin insanlık dışı olduğunu savunan esnaf, düzenlemenin iyi olacağını belirtiyor. Bazı zincir marketlerin düşük kilogram sınırıyla bazı ürünlerde düşük fiyat reklamı yaparak haldeki esnafın pahalılıkla suçlanma durumuyla karşı karşıya olduklarını dile getiriyorlar. En yüksek gider artışının nakliyede olduğunu ve dengesiz fiyat değişimlerinin zor durumda bıraktığını ifade ediyorlar.” diye konuştu.

KTÜ İDARİ MALİ İŞLERE YENİ DAİRE BAŞKANI 

Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından Karadeniz Teknik Üniversitesinde son aylarda güzel işler olduğunu gözlüyoruz… Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına dolu bir özgeçmişi olan liyakatli bir Daire Başkanı atandı. Gelir gelmez, mesai konusunda hassasiyeti, iş disiplini, hakkaniyet kurallar içinde yönetim anlayışı fevkalade takdir topluyor ve hissediliyor… Yeni Daire Başkanımız Ömer Bey’e başarılar diliyoruz…