61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

NUHOĞLU, “SİYASETEN ŞAMPİYONLUK” SÖZLERİNİ YORUMLADI

NUHOĞLU, “SİYASETEN ŞAMPİYONLUK” SÖZLERİNİ YORUMLADI

Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi" Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi"

Nuhoğlu, “siyaseten şampiyonluk sözlerini” yorumladı

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu “Trabzonspor siyaseten de şampiyon olmuştur” sözlerinin yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğini belirterek yeni bir açıklama yaptı. Nuhoğlu, “Ben şahsım için konuştum. Kimse için konuşmadım. Benim siyasetim Trabzonspor’dur. Benim için siyaset Trabzonspor’dur. Ben bir siyasetçi olarak Trabzonspor’un tüm maçlarına giderim. Şimdi değil 12 yılından beri giderim. Bu yıl sadece iki maçına gidemedim. Diğer tüm maçlara gittim. Demek istediğim şudur ki ben kendimi kastettim. Yoksa kastettiğim şey Ankara’daki siyaset değildir” dedi Trabzon dünyadaki en büyük şehir takımı olduğu için, bütün siyasilerin olduğu gibi benim de üst kimliğimdir. Benim için önce ailem sonra Trabzonspor gelir.Trabzon spor mücadelenin alın terinin ve adaletin sembolüdür.

REKTÖRÜMÜZ, ŞAMPİYON TENİS TAKIMIMIZI AĞIRLADI

REKTÖRÜMÜZ, ŞAMPİYON TENİS TAKIMIMIZI AĞIRLADI

11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Mersin Üniversitesi’nde düzenlenen Üniversitelerarası Tenis Müsabakaları, çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu.

Turnuvaya katılan Üniversitemiz Kız Tenis Takımı (Ece AY, Ceren TEKE, Humay ORAZGYLYJOVA) ve Erkek Tenis Takımı (Ali Efe AFŞIN, Ahmet Yusuf TÜRKELİ, Muhammet Yüksel DEMİREL) Antrenör Ersen BAKIRHAN eşliğinde, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.

Rektörümüz, kendi grubunda namağlup şampiyon olarak bir üst lige çıkan Kız Tenis Takımımızı ve Antrenör Ersen Bakırhan’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Selçuk İskender, OSBÜK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi

Selçuk İskender, OSBÜK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi

Mekap Deri ve Ayakkabı Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Temsilcisi ve OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu üyeliği görevlerini yürüten Selçuk İskender, Türkiye’deki organize sanayi bölgelerinin çatı kuruluşu OSBÜK’ün Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.OSBÜK'ün Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Selçuk İskender, yaptığı değerlendirmede “Türkiye’de planlı kalkınmayla birlikte ortaya çıkan OSB’ler, işsizliği azaltmada, sanayi yatırımlarının hızlanmasında, üretimde kalite ve verimliliğin artmasında, bölgesel eşitsizliklerin önlenmesinde, şehirlerin daha planlı ve çevreye duyarlı olarak kurulmasında, bölgesel kalkınmanın sağlanmasında önemli rol oynuyor. Ülkemizin ekonomik kalkınmasında bu denli önemli bir rol üstlenen organize sanayi bölgelerinin kendi aralarında yardımlaşmaları ve ortak sorunlarını çözüme kavuşturmalarını sağlamak amacıyla çatı kurum olarak hizmet Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ise yıllardır bu misyonunu lakıyla yerine getiriyor. OSBÜK’ün Yönetim Kurulu’nda görevlendirmelerinden dolayı Yönetim Kurulu başkanımız sayın Memiş Kütükçü beyefendiye, yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyor ve hem Trabzon sanayisi hem de OSB camiası adına güzel işlere imza atmayı temenni ediyorum” dedi.

TONYA'NIN sevilen ÇOCUĞU REKLAM YILDIZI OLDU

TONYANIN ÇOCUGU REKLAM YILDIZI OLDU

Tonya Karşular Mahallesi’nden Eyüp Kalyoncu’nun oğlu Ahmet Safa Kalyoncu reklam yıldızı oldu.

Ahmet Safa Milli futbolcu Yusuf Yazıcı ile Turkcell'in "#çokçekici" reklam filmi serisi için kamera karşısına geçti. Çaykara’da bir köyde yaşayan bir grup çocuğun Milli Futbolcu Yusuf Yazıcı’ya ulaşma hikayesini anlatan reklam filminde başrol oynadı.

Filmde, rakip takıma farklı yenilen minikleri temsil eden Ahmet Safa, cep telefonuyla köyde dolaşırken Turkcell'in çekim gücünü kullanarak, "#cometoçaykara" etiketiyle canlı yayında transfer teklifinde bulunuyor. Rövanş maçının başlamasına saniyeler kala canlı yayınları izleyen Yusuf Yazıcı, sürpriz yaparak çocukların transfer hayallerini gerçekleştiriyor.

FATİH LİSESİ NE ZAMAN YIKILIYOR?

FATİH LİSESİ NE ZAMAN YIKILIYOR

Trabzon’da eski okullardan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi yıkılıyor. 26 derslikli okulun yanı sıra bitişiğinde bulunan spor salonu da aynı şekilde yıkılacak. Yerine 32 derslikli yeni bir okul ve spor salonu inşa edilecek. Spor salonundan civardaki okullar da faydalanabilecek.

Okulun yıkımı yaz tatili girince gerçekleşecek. Henüz planları hazır olmasa da okulda öğrenim gören öğrenciler için 3 alternatif düşünülüyor. Öğrenciler farklı okullarda geçici süre eğitim alacak. Fatih lisesi olarak bilinen okul şehrin bir hafızasıydı. Şimdi yepyeni bir görünümüyle Trabzon’da daha önemli hizmetler verecek.