61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Tarım’ın “Trabzon’a 30 semt sahası” projesini destekliyoruz

MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, önceki  gün güzel bir açıklama yaptı. Tarım, Trabzon’a 30 semt sahası yapılması konusunda bir irade beyanında bulundu. MHP İl Başkanı zaman zaman böylesi ilginç çıkışlar yapıyor. Bu çıkışlar sonuçda alıyor. Dileriz bu da onlardan birisi olur. Şimdi gelelim İl Başkanı Tarım’ın haklı gerekçelerine.

MHP İl Başkanı 30 semt sahasını, ölçerek ve biçerek ve hatta yerlerini bile belirleyerek ortaya attı. Zağnos Vadisi’nin altına 12 sahanın yapılabileceğini söylüyor. Yine diğer sahalarla ilgili çalışmalar kendisinde.  İl Başkanı Tarım, bu konuda ısrarcı olacak. Konuyu mahalli seçimlere kadar taşıyacak ve partisinin seçim propagandası yapacak. Nedenini ise şöyle açıklıyor.

            •Çocuklarımızı bilgisayar başından çıkarıp, açık havaya, arkadaşlık kurmaya ve hayatı tanımaya teşvik etmeliyiz. Bunun için spor en büyük araçtır.

Trabzon'da ‘Yer Altı Otopark’ önerisi Trabzon'da ‘Yer Altı Otopark’ önerisi

            •Trabzon bir futbol tarlasıdır. Çocuklarımız bazı semt sahalarında futbol oynamak için grup kuruyorlar. Ama ne yazık ki oynamak için onlara izin verilmiyor. Sahalara sokulmuyorlar. Bunu yeni öğrendim. Ne yazık ki futbol tarlası Trabzon’da yetişen çocuklar yeteneklerini keşfedemeden yaşları geçiyor. Bugün belli yaşı geçen 100 çocuktan futbolcu seçmek isteseniz 5 futbolcu çıkaramazsınız. Yani bu tabloda yaş çok önemlidir. Soğuksu’da 20 bin kişi yaşıyor. Ama bir futbol sahası yok. Trabzon gibi bir kentin 20 bin nüfuslu mahallesinde bir semt sahası olmaması hepimizin ayıbıdır. Zağnos’un altı atıl duruyor. Semt sahası demek yeşil alandır. Ondan atıl diyorum. Ben Zağnos’un altında müsait yerlere çevre düzenini bozmadan 12 futbol sahası yapılabileceğini değerlendiriyorum. Bunun gibi Trabzon’un çeşitli mahallerinde benzer çalışmalar yürütülmeli. Çocuklarımızı kurtarmalı ve Trabzon futboluna can suyu sağlamalıyız.

Oyman Almanya’ya neden gitti?

CHP Ortahisar Başkanı Fatih Suat Oyman, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşıma Almanya’da olduğunu duyurdu ve bir süre orada kalacağını belirtti. Almanya’ya “Bauma 2022” isimli etkinlik için gittiğini belirten Oyman, Trabzon’dan buraya katılan tek katılımcı olduğunu vurguladı. İlçe başkanı Almanya’ya gittiğini şu ifadeler ile açıkladı:

“Trabzon’dan katılan tek katılımcı olduğumuz dünyanın en önemli fuarlarından ‘Bauma 2022’ için Almanya’dayım. Bir süre burada olacağım, arkadaşlarsımızla birlikte yereldeki gündemi takip etmeye devam ediyoruz. Bazıları gibi telefonu elime alıp Almanya’ya, Fransa’ya sallamadan burada neler olduğunu görerek döndüğümde anlatırım. Bakalım bizi kıskanıyorlar mı? Allah’a emanet olun, sağlıcakla!”