61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI VELİOĞLU, HDP’NİN KENDİNİ KAPATTIRMAK İÇİN GAYRET ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI VELİOĞLU HDP’NİN KENDİNİ KAPATTIRMAK İÇİN GAYRET ETTİĞİNİ SÖYLEDİ (1)

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın Ermeni Soykırımının kabul edilmesini içeren kanun teklifini TBMM’ye sunmasının ardından değerlendirmede bulundu. Başkan Velioğlu HDP’nin bu şekilde hareket ederek partinin kapanmasını sağlamaya çalıştığını söyledi.

Başkan Velioğlu, HDP’nin kapatılmak için gayret göstermesinde oy artırma çabası olduğunu söyleyerek, “HDP kapatılmak için büyük bir gayret gösteriyor. HDP vekili Garo Paylan'ın ermeni soykırımı teklifi bunun için devreye sokulmuş olmalı. Kapatılınca oylarının artacağını biliyorlar” ifadelerini kullandı.

VAKFIKEBİR EKMEĞİNİN BELGESELİ TRT2’DE YAYINLANDI

VAKFIKEBİR EKMEĞİNİN BELGESELİ TRT2’DE YAYINLANDI (2)

Vakfıkebir Ekmeğimizin konu alındığı Coğrafyadan Kültüre Bağ Programı, Çarşamba günü akşamı 20.00’de TRT 2’de yayınlandı.

Programda Vakfıkebir Ekmeğinin yapım hikâyesi, tarihsel gelişimi ve kültürle olan bağlantısı konu edildi. Programa;  Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Vakfıkebir Fırıncılar Derneği Başkanı Davut Kutoğlu ve Araştırmacı-Yazar: İsmail Hacıfettahoğlu konuşmacı olarak katıldılar. Vakfıkebir Taş Fırın Ekmeği geçmişi, fırını, pişirilmesi, şekli, tadı ve bayatlamayan özelliği ile yalnızca Türkiye’de değil dünyada da eşi olmayan ve dilimle satılan tek ekmektir.

Trabzon'da Konut Kiraları Asgari Ücretle Yarışıyor Trabzon'da Konut Kiraları Asgari Ücretle Yarışıyor

Yayla kültürü gereği hayvancılıkla uğraşan ve ilkbaharda yaylaya çıkan aileler 2-3 gün süren yayla yolculuğu yapmaktaydılar. Bunun doğal sonucu olarak 2-3 gün boyunca bayatlamayan ekmeğe duyulan ihtiyaç taş fırın ekmeğinin icadına yol açmıştır. Yayla kültürünün hakim olduğu her yerde buna benzer ekmekler üretilmesine rağmen hiçbirisi Vakfıkebir Taş Fırın Ekmeği kadar ihtiyacı karşılamamıştır. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bu ekmek bugün ülkemizin her yanında üretilmesine ve Trabzon Ekmeği olarak bilinmesine rağmen aslına uygun üretimin yapıldığı tek yer Vakfıkebir’dir. Taş fırın ekmeğini özel kılan pişirildiği fırın başta olmak üzere suyu, odunu, unu, mayası, havası, şekli, ağırlığı ve pişiren ustasıdır. Bu nedenledir ki ülkemizin her yanında üretilmesine rağmen Vakfıkebir standardı hiçbir zaman yakalanamamaktadır.

AK PARTİ KADIN KOLLARI GÜZEL ETKİNLİKLERE İMZA ATIYOR

AK PARTİ KADIN KOLLARI GÜZEL ETKİNLİKLERE İMZA ATIYOR (2)

AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları, Ayasofya’nın bahçesinde çocuklarla birlikte iftar organizasyonu yaptı. Organizasyona İl Başkanı Sezgin Mumcu, Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Kadın Kolları Başkanı Meryem Çelenk Sürmen katıldı. Vatandaşların evine misafir olarak iftar yapan Sürmen, bu sefer çocuklara sürprizler hazırladı. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı iftar ile ilgili Sürmen, “‘Anne ve Çocuk İftarı’ etkinliğimiz öyle güzeldi ki… El yapımı hamburgerler, çorba, şekerpareler iftariyeliklerimizdi. Karagöz ve Hacivat Oyununu beraber izledik. En son unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarıyla çok eğlendik. Bizi yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ,İl Başkanımız Sezgin Mumcu ve eşi Gülderen Hanım’a, AK Parti Genel Merkez MKYK üyemiz Fatma Fidan Kara çok teşekkür ederiz. En büyük alkış İl Kadın Kolları Yöneticilerimize.” ifadelerini kullandı.

KİB BÜNYESİNDEKİ BİRLİĞİN BAŞKANLIĞINA EREN GÜNHAN ULUSOY SEÇİLDİ

KİB BÜNYESİNDEKİ BİRLİĞİN BAŞKANLIĞINA EREN GÜNHAN ULUSOY

Karadeniz İhracatçı Birlikleri (KİB) Genel Sekreterliği bünyesindeki Karadeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliğinin genel kurulunda yapılan seçimde, başkanlığa Eren Günhan Ulusoy seçildi.

Marka Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Ltd. Şti'den yapılan açıklamaya göre, Karadeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliğinin Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği Avrasya Başkanı ve Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, genel kurulda birliğin yeni başkanı oldu. Endonezya'nın fahri konsolosu da olan Ulusoy, Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığının yanı sıra Samsun Serbest Bölgesi İşletici AŞ Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyor. Ulusoy, Ekonomist dergisi tarafından "40 Yaş Altı En Güçlü 40 Genç CEO" araştırmasında iş dünyasının en genç 3. CEO'su olarak listede yer aldı.