61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TÜRK HAVA KURUMU YENİDEN FİTRE VE ZEKÂT ZARFLARIYLA BOY GÖSTERDİ

turk-hava-kurumu-kime-bagli-thk-ucaklari-neden-kullanilmiyor-iste-thk-nin-tarihcesi_f67f8

Türk Hava Kurumu, 3 Mart 2022’de bakanlıktan yeniden fitre ve zekât toplama izni almış. Ve okullarda eskiden olduğu gibi fitre, zekât ve bağış zarfı dağıtıyor. Türk Hava Kurumu'nun dağıttığı bu zarflar çocuklar üzerinden ailelere ulaştırılıyor. Ve parasız da kabul edilmiyor.

Olaya tepki gösteren bazı okullarımız batık bir kurum olan Türk Hava Kurumu’nun yeniden müslümanların parasına yöneldiğini belirterek bakanlığın iznini eleştirdiler. 28 Şubat sürecinin önemli figürlerinden biri olduğu bilinen Türk Hava Kurumu’na verilen izin ve yeniden okullarda devreye sokulması büyük tepki topladı. AK Partili bakanlığın verdiği izin eleştirilerek “Türk Hava Kurumu’nu başkaları yönetirken fitre ve zekât toplaması meşru değildi de AK Parti yönetirken toplaması meşru mu oldu?” sorusunu yöneltti.

ORTAHİSAR BELEDİYESİ'NİN PARTİNİN HAFIZASINI HATIRLATAN İFTARI NASIL YORUMLANMALI?

Genç, AK Parti kurucularıyla iftarda buluştu

AK Parti Trabzon teşkilatı ramazanda adeta kayboldu. AK Parti ramazanda fakir fukaraya ve dayanışmaya yönelik iftar sofraları kurardı. Öyle anlıyoruz ki ya da öyle anlamalıyız ki hayat pahalılığı nedeniyle artık iftar sofraları kurulmadı. Hele Büyükşehir Belediyesi ramazanı hatırlatacak hiçbir icraat yapmadı. Halbuki hayat pahalılığının başını alıp gittiği bu dönemde belki de belediyenin iftar çadırına muhtaç insanları vardı. Buradan şunu çıkarabiliriz. AK Parti Belediyeleri de vatandaş gibi fakirleştiği için iftar sofralarına harcayacak para bulamadı. Buraya kadarı olayın fakir fukara yönünden yorumu.  AK Parti'de ramazanı ve iftarı unutmayan ve bu birlik beraberlik ayını dayanışmaya dönüştüren yine A. Metin Genç oldu. Başkan Genç, “İyi ki varsın” dedirtecek çapta kurucuları bir araya topladı. Onlarca kurucu ve bu parti için yıllarını harcayan isimler hatırlandıkları için hoşnut olduklarını ifade ettiler. Aslında buradaki tablo bir hafıza sorununu çağrıştırıyor. AK Parti sanki hafızasını kaybetti. Ak Parti Trabzon teşkilatı ve  Büyükşehir, partinin hafızasını hatırlayamıyor. Hal böyle olunca boşluğu Ortahisar Belediye Başkanı dolduruyor. Bu bağlamda şöyle de denilebilir. Ortahisar Belediyesi aynı zamanda teşkilatın eksiklerini tamamlıyor.

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI VELİOĞLU, MHP İL BAŞKANI TARIM’A 4 SORU SORDU

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI VELİOĞLU, MHP İL BAŞKANI TARIM’A 4 SORU SORDU (2)

Geçmişten Günümüze Trabzon'da Habercilik Geçmişten Günümüze Trabzon'da Habercilik

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil  Velioğlu, “Kurulduğu günden beri MHP nerde ve ne zaman yanılmış ki, bugün söyledikleri doğru olmasın” sözlerini kullanan MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’a cevap verdi.

GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI VELİOĞLU, MHP İL BAŞKANI TARIM’A 4 SORU SORDU (1)

Velioğlu, “MHP İl Başkanı Tarım’a bu konuda dört soru yöneltti. "Kurulduğu günden beri MHP nerde ve ne zaman yanılmış ki, bugün söyledikleri doğru olmasın" dedi.  Sayın Başkana soruyorum.  1) Devlet Bahçeli "AK Parti'den hesap sormazsam namerdim" demişti ama hesap sormadı. Bunu söylerken yanılmamış mıydı? 2) Genel Merkezde Can Dündar'la 17:25'e ayarlı saatin altında poz vermişti. 17-25 hakkında bugünlerde tek kelime etmiyor. Yoksa yanılmamış mıydı? 3) Erdoğan'a " Ver Bilal'i al Hilali" demişti. 3 hilali verdi ama bir Bilal'i almadı. Bunu söylerken de yanılmamış mıydı? 4) 28 Şubat Sonrası Başbakan Yardımcısıyken misafirhanelere "Başörtülüler ve köpekler giremez genelgesini yayınlatırken de yanılmamış mıydı? Eğer yanılmadıysa şimdiki söylemlerini nasıl savunabiliyorsunuz?” diyerek Tarım’a seslendi.