61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Trabzon'da şok gelişme! Denizde ceset bulundu! Trabzon'da şok gelişme! Denizde ceset bulundu!

VAKFIKEBİR'DE 8.ŞAMPİYONLUK KUTLANDI

Vakfıkebir Belediye ve Vakfıkebir Trabzonspor Taraftarlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği organizasyonla Trabzonspor’un 8. Şampiyonluk kutlaması yapıldı. Her kutlamada olduğu gibi bu organizasyonda da binlerce taraftar bir araya gelerek eğlendi.

Medikal Park Başakşehir maçının bitiminin ardından Vakfıkebir Pazaryeri’nde toplanan bordo maviye gönül vermiş taraftarlar ilçe merkezinden festival alanına kortej yürüyüşü yaptı. Kutlamalar Vakfıkebir Festival alanında devam etti.

Kutlama programında konuşan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Öncelikle hiçbir üzücü hadise yaşanmadan tüm Dünya’nın beğenisini kazanan şampiyonluğumuzu kutlayan siz değerli taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bize bu büyük gururu ve mutluluğu yaşatan Trabzonspor Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nu, yönetim kurulu üyelerini, hocamızı, teknik heyetimizi ve tüm futbolcularımızı kutluyorum.” dedi.

ÇEBİ, AKINCI TİHA ÜZERİNDEN MUHALEFETE GÖNDERME YAPTI

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, insansız hava aracı TİHA’nın Azerbaycan için gerçekleştirdiği tarihi uçuşunu paylaşırken muhalefete de gönderme yaptı. Çebi, “Ömür boyu oturduğu yerde karşısındakiler ile birbirlerine bakacak heykel yerine, yanlışlıkla kıtalar arası insansız insafsız uçan TİHA yapmışlar.” diyerek ironi yaptı.

Çebi, “2 metre öteye gidemeyecek sabit ömür boyu oturduğu yerde karşısındakiler ile birbirlerine bakacak heykel yerine, yanlışlıkla kıtalar arası insansız insafsız uçan TİHA yapmışlar. Oldu mu şimdi?

Gazi Mustafa Kemal’in ‘istikbal göklerdedir’ sözü sana mı kaldı? Heykeller varken.. Sanatı olmayan uçan hayalet nerden.. Akıllar rahat iken.. Beyin fırtınası hangi elden..” ifadelerini kullandı.

Dayı, “ŞEHRİ YAŞAMADAN İDARE ETMEK”

CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Ömer Dayı, moloz yığınlarına isyan etti. Şehrin birçok noktasında birikmiş moloz yığınlarının olduğunu belirten Dayı, “Şehri yaşamadan idare etmenin sonuçlarıdır” dedi.

Dayı “Bu fotoğraf 2 nolu Beşirli Mahallesi 907 nolu sokak. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin uhdesinde olan bu alan moloz yığınlarıyla çöplüğe terk edilmiş. Bu ve buna benzer manzaralar Şehrin birçok noktasında görülmektedir. Bunlar şehri yaşamadan idare etmenin sonuçlarıdır.” şeklinde ifadelere yer verdi.