61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TTSO BAŞKAN ADAYLARI BAZI GURUPLARDAN ÇIKAMADI

ttso-8

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine bir tarafta Erkut Çelebi ve ekibi diğer tarafta ise Suat Hacısalihoğlu ve Ekrem Çapkınoğlu ikilisinin oluşturduğu ekip yarıştı. Kamuoyuna yansıdığı kadarıyla Hacısalihoğlu- Çapkınoğlu ekibi kazanmış olsaydı Ekrem Bey meclis başkanı olacaktı. Ancak girdikleri grupların tamamından hem Hacısalihoğlu hem Çapkınoğlu çıkamadı. Ekrem Bey 20. grupta Erkut Çelebi’ye karşı yarıştı. Bu grupta kaybetti. 21. grupta ise Servet Canbakkal’a yenildi.

TTSO seçimlerinde 2 adayın karşılaşmasında ilginç tablolar oluştu. Başkan adaylarından Suat Hacisalihoğlu ile Erkut Çelebi ayrı ayrı gruplarda yarıştı. Çelebi, yarıştığı beş ayrı grubun tamamından galip çıktı. 1., 2.,9., 20., ve 22. gruplarda Çelebi yenilmedi. Hacısalihoğlu ise üç ayrı grupta yarıştı. İkisinde yenildi, birinden galip çıktı. Galip çıktığı 8. Grupta ise 3 oy farkla kazandı yani 8. grupta 3 oy farkla kazanamamış olsaydı Hacısalihoğlu meclis üyesi seçilemeyecekti. Hacısalihoğlu’nun yarıştığı diğer gruplar ise 23. ve 27.gruplar oldu. TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu yenildiği 27. grupta Mimarlar Odası eski Başkanlarından Sayim Adanur’a yenildi. Yenildiği 23. grupta ise Mehmet Turhal’ın listesine yenildi. 

MÜSİAD BAŞKANI OFLUOĞLU’NDAN TTSO SEÇİMİ İÇİN İLGİNÇ ÇIKIŞ

Trabzon’da Trabzon’un en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan TTSO Komite seçimleri yapıldı. Seçimlerde mevcut Başkan Suat Hacısalihoğlu ile Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve TTSO başkan adayı Erkut Çelebi’nin listeleri yarıştı. İpi göğüsleyen isim Erkut Çelebi olurken, MÜSAİD Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu’ndan seçime ilişkin dikkat çeken bir çıkış geldi.  MÜSİAD Başkanı Ofluoğlu, “Bu gün yapılan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde kazanan ve kaybeden ayrımı yapmayı çok yanlış buluyorum. Biz bu şehrin iş insanlarıyız. En büyük STK’mız olan Ticaret ve Sanayi Odamızı bir hesaplaşma ve nutuk atma yeri değil, iş adamlarımızın sorunlarıyla ilgilenen, genç girişimcilerimizin önünü açan ve Trabzon’umuzdan çıkacak yeni markalara destek olan bir üst kurum olarak görmeliyiz.” açıklamalarında bulundu.

HANGİ SİYASETÇİ FINDIĞI PETROLLE EŞ TUTTU?

19 yıl cezası bulunan şahıs Trabzon'da yakayı ele verdi 19 yıl cezası bulunan şahıs Trabzon'da yakayı ele verdi

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ekonomi üzerinden önerilerini açıklarken fındıkla ilgili dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. Ekonomik milliyetçilik yapılması gerektiğini savunan Genel Başkan Sarıgül, “Türkiye'mizi kurtaracak olan formül, ekonomik milliyetçiliktir. Her alanda ekonomik milliyetçilik yapmalıyız. 1200’lü yıllarda atalarımız, dedelerimiz, ecdadımız bu güzel toprakları bize kurdu ama bu topraklarda mutlaka ekonomik milliyetçilik yapmalıyız. Dışarıdan çok fazla ithalat yapmamıza gerek yok. Daha çok ihracat yapmamız lazım. Bizim petrolümüz yok değil, bizim petrolümüz var. Bizim petrolümüz fındıktır, buğdaydır, arpadır, ayçiçeğidir. O nedenle kendi ürettiğimiz mallara mutlaka sahip çıkmamız lazım.” ifadelerini kullandı.