61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN AKSU UYARDI: “KÖSTEK  DEĞİL DESTEK ZAMANI”

Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanı Yahya Aksu, Kopengah-Trabzonspor maçı öncesi tüm Trabzonspor camiasını uyardı. Antalyaspor mağlubiyetinin ardından verilen tepkilerin abartılı olduğuna dikkati çeken Başkan Aksu, “Hani derler ya; bir kaşık suda fırtına koparırlar. Bizde de âdettendir herhalde.! Durum tam da bu… Bakıyorum da, sözde futbol uleması, fikir ukalası kesilen bir kesim eleştirip duruyor. Bakın beyler: Geçen yıl şampiyon olmuş, sezon öncesi süper kupayı almış bu sezon 3 maçın 2'sini almış ve çok önemli bir Şampiyonlar ligi eleme maçına çıkacak Trabzonspor’umu rahat bırakın. Elinden gelen destek olsun gelmeyen ise sussun lütfen.! Şimdi köstek değil destek zamanı...” ifadelerini kullandı.

ARSİN'DE VEKİL VE BAŞKAN SAHAYA İNDİ

ARSİN'DE VEKİL VE BAŞKAN SAHAYA İNDİ

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ile ilçede gerçekleştirdikleri program hakkında bilgi verdi. Başkan Gürsoy, “Vekilimiz Av. Salih Cora, AK Parti il yönetimi ve AK Parti ilçe başkanımız ile Arsin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek yeni projeler ve yatırımlar hakkında sohbet ettik. Fındık alımlarını yerinde incelemek için TMO'u ziyaret ederek kalite fiyat dengesinin nasıl tutulduğu hakkında istişare yaptık. Genç sporcularımızı, Spor Akademimizi ve Arsin spor kulüplerimizi faaliyet alanında ziyaret ederek geleceğin başarılı sporcuları olmaları konusunda her zaman destekçi olacağımızı ifade ettik. Vekilimiz eşliğinde Arsin esnafını ve halkını ziyaret ederek dertlerine çözüm olmaya çalıştık. Yeni liman ve su ürünleri kooperatifini ziyaret ettik. Vekilimize değerli vakitlerini ayırıp Arsin'imizi ziyaret ettikleri için teşekkür ederim.” açıklamalarında bulundu. 

Milletvekili Kaya’dan Bordo-Mavi kent önerisi

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Vakfıkebir ilçe ziyaretinde Trabzon için bir öneride bulundu. Trabzon’un futbolla özdeşleştiğini söyleyen Kaya, ‘Bordo kent’ ve ‘Mavi kent’ olarak iki ilçe kurulması ve Ortahisar karışıklığına da son verilmesi önerisinde bulundu.  
Milletvekili Ahmet Kaya, gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ortahisar ilçesinin ismi aynı zamanda bir mahalle ismi ve çok tartışıldı. Ayrıca Ortahisar diye internete girdiğinizde Nevşehir’de Ortahisar Belediyesi olarak karşınıza çıkıyor. Yanı koskoca Trabzon’un merkezi kurulan bir ilçe daha önce kurulan bir ilçe olarak internette karşınıza Nevşehir’deki çıkıyor. Yahu isim mi bulamadık. Ortahisar ilçemiz büyük bir ilçe, burayı ikiye bölerek iki ilçe kuralım. Buranın birini bordo kent diğerini mavi kent yapalım. İki tane ilçe yapalım Trabzon’un bu kadar futbolla özdeşleşmiş kent bordo kent ve mavi kent olarak kuralım ve Ortahisar isminin karışıklığından da kurtulalım. Çünkü bizler futbol ile iç içeyiz. Futbol Trabzon’da her şey demek. Trabzon’da herkesin aklı fikri futbolda. Bütün dünyada Trabzon’u bu şekilde tanıyor. Dolayısıyla Trabzon’a böyle bir isim yakışır diye düşünüyorum” dedi.

BAŞKAN HACISALİHOĞLU, DÜZKÖY'DE  NEYE TEPKİ GÖSTERDİ?

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, bir süredir ilçeleri ziyaret ediyor. Her fırsatta erken sem çağrısında bulunan Başkan Hacısalihoğlu, sahada halkın sorunlarını CHP'nin çözeceğini savunuyor. Başkan Hacısalihoğlu son olarak Düköy ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Düzköy'deki tarım ve sağlık alanlarındaki sorunlara işaret eden Hacısalihoğlu, çözüm için CHP ikdarını adres gösterdi. Başkan Hacısalihoğlu, “Düzköy ilçemizde çalışmalarımıza devam ettik. Hastane ile ilgili sorunlar devam ediyor. ‘İlaç yazdırmak için bile Akçaabat'a inmek zorundayız’ diyorlar. ‘1 kilo süt üretiyoruz 3 TL'ye satıyoruz. 1 bardak çay 2.5 TL’ diyorlar. Yem fiyatları almış başını gitmiş. Besiciliği bitirdiler. Dert çok, çare var. Çare halkın iktidarı CHP.” açıklamalarında bulundu. 

BAŞKAN BEŞEL, BİR YOLU DAHA ASFALTLA BULUŞTURDU

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Livalobo-Sayraç yolunun asfaltlandığını açıkladı. Başkan Beşel, “Kızılağaçlıktan asfalta giden süreç… Göreve geldiğimde sadece makine ile açılıp bırakılan, kızılağaç ormanına dönüşen bir güzergahtı Livalobo -Sayraç yolu. Önce kızılağaçları temizledik, genişlettik, serdik, işlek bir yol haline getirdik. Şalpazarı-Sayraç -Tonya yolu oldu. Şimdi ise bu yolu asfaltlıyoruz, konforlu modern bir yol haline getiriyoruz. Söz vermedik ama hizmet aşkıyla çalışıyoruz. Emeği geçen başta Sayın Vekilimiz Salih Cora ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

KTÜ'LÜ AKADEMİSYENE YENİ GÖREV

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Köse'ye yeni bir görev verildi. KTÜ, Doç. Dr. İsmail Köse'nin KTÜ Karadeniz Araştırmaları Enstitü Müdürlüğüne atandığını duyurdu.  KTÜ'den yapılan açıklamada, “Hocamıza yeni görevinde başarılar dileriz.” denildi. Alanında gösterdiği başarılı çalışmalarla tanınan Köse'nin enstitü müdürlüğünü de başarıyla yürüteceğine inanılıyor.. 

Gürcistan'da görmeyen gözler Trabzon'a gördü Gürcistan'da görmeyen gözler Trabzon'a gördü

Ak parti kurucusu, büyükşehirin işletmelirini “tüccar belediyecilik” olarak yorumladı

Gazetemiz okurlarından ve AK Parti kurucularından bir dostumuz Büyükşehir Belediyesinin ranta yönelik çalışmalarını “Sosyal Belediyecilik” değil “Tüccar Belediyecilik” olarak nitelendirdi. Bu konuda ilginç bir mesaj gönderdi. Şimdi bu mesajı yayınlıyoruz.
“Ali Bey..! 20 Ağustos 2022 tarihli “Reklamın sonu yoktur” başlığı ile verdiğiniz haberin muhtevasını okudum. 
      Haberde asıl anlatılması gerekeni bilerek veya bilmeyerek atlamışsınız.
   

 Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı iyi bir tüccar. Öyle tüccar ki yönettiği, halkını ve esnafını düşünmeyen bir tüccar. Öyle ki; Düşünün..! Trabzon’un her karış toprağını otoparka çevirebilen, bir tüccar!
      Öyle bir tüccar ki;15-20 çay ocağı, büfe, çay bahçesi,7 si büyük restoran,bilmem ne kadar plaj işletebilen bir tüccar! Hatta ve hatta tuvalet işletmeciliği yapan bir tüccar! Önce insanı değil önce parayı düşünen bir tüccar!
     

Öyle bir tüccar ki; İşletme yerlerine kira vermez. Çalışan elamanların maaşlarını, su giderlerini, enerji bedelini kurumdan verir. Esnafın elini-kolunu bağlar sonrada onlarla rekabete girer. Şu da bilineki FİATLAR da emsallerinden az değildir.
      Asıl haberinizle ilgili duruma gelince:
     Ganita ve civarı yıkılmadan önce orada ki esnaf acaba ne yapıyor?
     Yeni yapılan sahil boyu kurulacak olan ticarethaneleri kim işletecek? Yapım sonrası Belediye’ye ait ticari işletme sayısı kaça çıkacak?
Bu partiye parasını değil ama yüreğini ve senelerini veren bir gariban vatandaş olarak  diyorum ki; “Başkanımız iyi ama çok iyi bir tüccar.” Reis Trabzon’da gönül Belediyeciliği değil, tüccar Belediyecilik için Başkan göndermiş.
     “Sen kimsin?” diye sorarsan!..
Bir garip ölmüş diyeler,
Üç günden sonra duyalar.
Soğuk su ile yuyalar,
Şöyle garip bencileyin…
    Garibin(mazlumun)kısık olan sesinin frekansı o kadar yüksektir ki pek çok kulak o sesi duyamaz. Aracısız direk Sahibine ulaşır. Keşke Reis bunları duyabilse… Keşke etrafı duyurabilse!