61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

CHP ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANI OYMAN, O GÖRÜNTÜLERE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP ORTAHİSAR İLÇE BAŞKANI OYMAN, O GÖRÜNTÜLERE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Trabzon’da meydana gelen kadın cinayetiyle ilgili dehşet görüntülerin sosyal medyada paylaşılarak yayılmasına tepki gösterdi. Oyman, “CHP brandalarına anında müdahale kararı veren Valiliğin bu konuda aynı hıza sahip olması gereklidir.” dedi.

Oyman, “Bir kaç gün önce sosyo ekonomik gelişmişlik kademesine girdiği konuşulan Ortahisar ilçemizin tam göbeği, meydan parkında çok geç olmayan vakitlerde bir kadın eski eşi tarafından kafasından silahla vurularak öldürüldü.

Ne yazık ki cinayet videosu sosyal medyada paylaşıldı, etkisinden çıkamıyorum. Görüntülerini paylaşanları hayretle karşılarken paylaşılanı engellemek ve kaldırtmak gerek. CHP brandalarına anında müdahale kararı veren Valiliğin bu konuda aynı hıza sahip olması gereklidir. Azalmasını beklediğimiz acı olaylar artıyor, hatta meydanın ortasında gerçekleşiyor. Vatandaşını koruyamayan bir sistem içerisinde kadınlar sokağa içi rahat bir şekilde gezme hakkını yaşayamıyor. Kadınları koruyan yasaların net bir şekilde uygulanması ve çocuklarımıza küçük yaşlardan başlayarak cinsiyet eşitliği ön planda tutulan adımlar atılmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

KTÜ'lü profesör açıkladı! "İran’daki geleceği Türkler belirleyecek" KTÜ'lü profesör açıkladı! "İran’daki geleceği Türkler belirleyecek"

KADINLAR OLAY MAHALLİNDE  TOPLANARAK CİNAYETİ KINADI

KADINLAR OLAY MAHALLİNDE TOPLANARAK CİNAYETİ KINADI

Kadın ve Demokrasi Platformu, Trabzon’da yaşanan kadın cinayetini kınadı. Olay mahallinde basın açıklaması yapan platform üyeleri, “Bizler yaşamak istiyoruz! Sokakta yürürken, bitirmek istediğimiz ilişkilerimizden korkmamak, boşanma aşamasındayken canice katledilmemek, , evlerimizde bastırılmamak istiyoruz! Bizler mücadelemizi büyütürken, her bir kız kardeşimizin sesine ses katmaya çalışırken, erkek devlet hukuksuzca, bir gece yarısı kararnamesiyle İstanbul Sözleşmesini yürürlülükten kaldırıyor. Bir kişi daha eksilmeye, bir kız kardeşimizin daha ölüm haberini görmeye tahammülümüz yok! Şiddet cürretinde bulunan erkek gözaltına alınıp bırakılmasını, rahatça toplum içine karışmasını izlemek istemiyoruz. Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz. Katiller, taciz, tecavüzcüler yargılanana dek, birimizin dahi tek bir kirpiğimiz yere düşmeyinceye dek mücadelemizi sürdürecek, Yaşamak İstiyoruz şiarımızı sesimiz kısılıncaya dek haykırmaya devam edeceğiz!” açıklamalarına yer verdi.

KUDÜS DERNEĞİ 61 MEDYA'YI ZİYARET ETTİ

IMG_0792

Trabzon Kudüs Kardeşlik Derneği Başkanı İbrahim Kara ve yöneticileri, gazetemize ziyarete geldi. Ziyarette yöneticiler Kadir Öztürk ve H. Münir Ustakurt’da katıldı. Derneğin çalışmalarıyla ilgili güzel bir sohbette bulunduk. Son olarak iki eğitim sendikasının derneğin okullardaki çalışmasını hedef almasını konuştuk. Kudüs Derneği sessizliğini bozacak. Davasını toplum önünde de savunacak. Yine olayın hukuki boyutu da devreye sokulacak.

BAŞKAN BALTA KOLTUĞUNU DEVRETTİ

BAŞKAN BALTA KOLTUĞUNU DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Vakfıkebir Deregözü Ortaokulu Öğrencileri Yaren Aygün, Eymen Demir ve Rabia Gümüş, Okul Müdürü İshak Kara güzel ile birlikte Belediye Başkanı Muhammet Balta’yı makamında ziyaret ettiler.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta öğrencilerden Yaren Aygün’e başkanlık koltuğunu devretti. Yaren Aygün öncelikle okullarına yaptığı katkılardan dolayı Muhammet Balta'ya teşekkür etti. Ardından da okul bahçelerindeki asfaltın yenilenmesi ile ilgili talimat verdi. Devir teslim töreninde konuşan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Bir işi yapabilmek için her şeyden önce o işi çok sevmeli, heyecan duymalıyız. Bizler severek ve büyük bir heyecanla doğup büyüdüğümüz bu topraklara hizmet için bu onurlu göreve talip olduk. Yüce Allah’ın nasibi milletimizin teveccühü ile ikinci dönemde de Belediye Başkanı seçildik. İlk günkü heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Bizlere bu görevleri layık görenlere teşekkür ediyoruz. Bu makamlar milletimizin emanetidir. Onların adına bu makamlardayız. İleride bu görevlerde sizler olacaksınız. Çok çalışın ve ailelilerinizin, öğretmenlerinizin tavsiye ve nasihatlerine mutlaka uyun'' dedi.