61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KTÜ’DEN GELEN ELEŞTİRİ VE BÜYÜKŞEHİR

KTÜ’DEN GELEN ELEŞTİRİ VE BÜYÜKŞEHİR (1)

Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediyesinin şehirle örtüşmeyen icraatlarına çeşitli örnekler verdik. Üniversiteden bir öğretim üyesi aradı ve Başkan Murat Zorluoğlu ile ekibinin nasıl bir belediye yönettiğini fotoğrafladı.

Büyükşehir Belediyesi Kalkınma Mahallesi Farabi Caddesi ile Devlet Sahil Yolu bağlantısını ihale etmiş. Bu yol da ‘Ambulans Yolu’ adını vermiş. Bu kısacık yolu tam iki yıldır açamadı. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki bu yolu iki yıldır tamamlayamadı. Öğretim Üyesi bu konuda metne de şunları yazdı. Buyurunuz hem fotoğrafa bakalım hem de iki yılda 500 metrelik yolu yapamayan Büyükşehir Belediyesini alkışlayalım.

“Tıp Fakültesi Hastanesi yolu, Kalkınma Mahallesindeki Kafelerin önlerinde araçların sağlı sollu park etmesi nedeniyle çoğu zaman tıkanmaktadır. Bu yüzden Forum AVM önünden çıkan ve Kalkınma Mahallesi içinden geçen yolu baypas ederek, Tıp Fakültesine ulaşımı kolaylaştıran yaklaşık 500 metre uzunluğunda alternatif bir yol projesi KTÜ Rektörlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hazırlanmıştır. Projede Ambulans Yolu olarak adlandırılan bu yol belediye imkanları ile yapılabileceği halde, iki yıl önce ihale edildi. Ancak nedense, söz konusu yol bugüne kadar bir türlü tamamlanamadı. İsminden de anlaşılacağı gibi, son derece önemli bir ihtiyacı olan bu yol neden bitirilemiyor. Halkın faydasına olmayan faaliyetler için kaynak bulan külliyetli miktarlarda harcama yapan Büyükşehir Belediyesi, asli görevlerinden olan şehir içinde yeni yollar açmak için neden yeterli miktarda kaynak ayıramıyor? Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Kıbrıs’ta ‘Hamsi Festivali’ düzenlemek gibi bir görevi var mıdır? Yeni kaldırımları söküp yerlerine eskisinden daha kötüsünü yapmak israf değil de nedir? Bu şekilde çok sayıda örnek verilebilir.”

MHP’Lİ TARIM’DAN BAKAN SOYLU’YA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

MHP’Lİ TARIM’DAN BAKAN SOYLU’YA ÖVGÜ DOLU SÖZLER (2)

MHP Trabzon Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, MHP Ortahisar İlçe Başkanlığının düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için övgü dolu sözler kullandı. Bakan Soylu’nun FETÖ, PKK ve uyuşturucu ile ilgili verdiği mücadeleyi takdir ettiğini söyleyerek, “Bunlar cesaret işidir” dedi.

Başkan Tarım Bakan Soylu’yu sevdiğini ve çalışmalarını takdir ettiğini söyledi. Tarım FETÖ ile verilen mücadele üzerinden konuşma yaparken, “Ben İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu çok seviyorum. Neden seviyorum? Çünkü o onu dedi bu bunu dedi yapmıyorum. Adamın kendi kendi hayatı, çoluk çocuğu tehlikede. Adam PKK ile uğraşmaktan yorulmuyor, aynı zamanda esrar, eroin trafiğini kesti. Avrupa bizim üzerimizden bu trafiği işletirken Süleyman Soylu bu trafiği kesti. Bir karaktersiz yurtdışından bir şeyler atıyor gidip de ona inanalar çıkıyor. Süleyman Soylu dışarıyla uğraşırken bir de içeriden Millet İttifakının başındaki insanlarla ve bunlarla mücadele etmeye çalışıyor. Bunlar kolay işler değil. Bunlar cesaret işi” sözlerini kaydetti.

KTÜ başarıya doymuyor KTÜ başarıya doymuyor

ÇEBİ, AKINCI TİHA ÜZERİNDEN MUHALEFETE GÖNDERME YAPTI

ÇEBİ, AKINCI TİHA ÜZERİNDEN MUHALEFETE GÖNDERME YAPTI (2)

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, insansız hava aracı TİHA’nın Azerbaycan için gerçekleştirdiği tarihi uçuşunu paylaşırken muhalefete de gönderme yaptı. Çebi, “Ömür boyu oturduğu yerde karşısındakiler ile birbirlerine bakacak heykel yerine, yanlışlıkla kıtalar arası insansız insafsız uçan TİHA yapmışlar.” diyerek ironi yaptı. Çebi, “2 metre öteye gidemeyecek sabit ömür boyu oturduğu yerde karşısındakiler ile birbirlerine bakacak heykel yerine, yanlışlıkla kıtalar arası insansız insafsız uçan TİHA yapmışlar. Oldu mu şimdi? Gazi Mustafa Kemal’in ‘istikbal göklerdedir’ sözü sana mı kaldı? Heykeller varken.. Sanatı olmayan uçan hayalet nerden.. Akıllar rahat iken.. Beyin fırtınası hangi elden..” ifadelerini kullandı.