61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KTÜ REKTÖRÜ ÇUVALCI’DAN, İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’YA ZİYARET

Ankara’da bir dizi program için bulunan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Karadeniz Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren Rektör Çuvalcı, İçişleri Bakanı Soylu ile KTÜ’de yapılacak etkinlik ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.  Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

AK PARTİ VE MHP, BAKAN SOYLU İÇİN BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yarın kente gerçekleştireceği ziyaret öncesinde MHP Ortahisar İlçe Yönetimini ağırlayarak istişareler gerçekleştirdiklerini açıkladı. Göreve geldiği ilk günden beri MHP İlçe Başkanı Murat Gedikli ile uyum içinde olduklarına dair görüntü veren Başkan Çebi, bu görüntüyü Bakan Soylu’nun ziyareti öncesinde de sürdürdü. Yaptıkları toplantı hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Çebi, “Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ortahisar İlçe Başkanı Sn. Murat Gedikli kardeşim ile çok kıymetli yönetim kurulu üyelerini ilçe başkanlığımızda ağırladık. İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Beyefendi’nin katılımı ile düzenlenecek program üzerinde hasbihalde bulunduk, yerel ve genel üzerinde konuştuk. Ziyaretlerine teşekkür eder, faaliyetlerinde muvaffakiyetler diliyorum.”  ifadelerini kullandı.

ORTAHİSAR BELEDİYESİNİN İŞÇİSİ YAPTIĞI DAVRANIŞLA GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Ortahisar Belediyesinin işçisi

Ortahisar Belediyesi, gönül belediyeciliği vizyonu ile hareket eden belediyelerden birisi. En üst kademeden en alt kademeye kadar ulaşılabilir ve samimi bir belediyecilik anlayışı ortaya koyan Ortahisar Belediyesinin çalışanlarından biri yine gönülleri fethetti. Önceki akşam saatlerinde Trabzon’da etkili olan şiddetli yağış, Ortahisar ilçesine bağlı Okçular Mahallesi Dereli Küme Evleri mevkiinde taşkına neden oldu. Vatandaşlar korkudan evlerini terk ederken, bölgeye gönderilen bir iş makinesinin operatörü çalışma yapıp bölgeden ayrılmak yerine meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçebilmek için iş makinesinin başında sabahladı. Dün saat 16.00’larına kadar bölgede yol açma çalışmaları sürerken, iş makinesi operatörünün özverili tavrı bölge sakinlerinin takdirini topladı.

ARAKLI İÇİN ENDİŞE VERİCİ AÇIKLAMA

Araklı için endişelendiren açıklama

Hacettepe Üniversitesinden Çevre Bilimci Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş, Araklı Ayvadere HES Projesi yüzünden 4 evde maddi hasar oluştuğunu açıkladı. Öğretim Üyesi Durmuş, “Şu ana kadar 4 vatandaşımızın evinde hasar oluşmuştur savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Bundan sonra daha büyük hasarlar beklemektedir. Umarım can kaybı yaşanmaz.  Ayvadere HES Araklının-Karadere'nin başına bela olmaya devam edecektir. Bizlere felaketleri yaşatacaktır. İlk günden beri ne söylediysem hepsi gerçek olmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni felaketleri duyacaksınız. Bu sorun hepimizin sorunu, bu sorun bitene, proje iptal edileni kadar, Araklı halkının mücadelesi devam edecektir. Aksi takdirde geleceğimiz felakettir.” açıklamalarında bulundu.

Gazetecileri tehdit eden şahıs tutuklandı

Trabzon’da bir haber portalının ofisine giderek portal yetkilisini tehdit eden iki kişiden biri bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Trabzon’da meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti! Trabzon’da meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti!

Edinilen bilgiye göre, 'Haberlobi' isimli haber portalında Genel Yayın Yönetmenliği görevini icra eden gazeteci Mehmet Kaplan’ın yanına gelen iki kişi, “Haber yayın politikanızı beğenmiyoruz” diyerek küfürlü cümleler kullanarak Kaplan’ı tehdit etti.

Bu durumun üzerine Gazeteci Mehmet Kaplan, Şehit Akın Çelebi Polis Merkezine giderek iki kişinin kendisini tehdit ettiğini dile getirerek şikayetçi oldu. Gazetecinin başvurusu üzerine Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik kamera görüntülerinden şahısların kimliklerini tespit ederek gözaltına aldı. Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından şahıslar adliyeye sevk edildi. Burada şahıslardan biri tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.