61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Saadet Partisi İl Divan Kurulu Toplantısı gerçekleşti Saadet Partisi İl Divan Kurulu Toplantısı gerçekleşti

TTSO SEÇİMİNİ KAZANAN ÇELEBİ’DEN İLK MESAJ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkan adayı Erkut Çelebiyi destekleyenlerin yer aldığı turuncu liste birçok sandıkta seçimden galip çıktı. Çelebi ise gösterilen yoğun ilgiye duyarsız kalmadı.  “Teşekkürler” başlıklı bir mesaj paylaşan Çelebi, “TTSO seçimlerinde bizlere güvenen ‘Turuncu Pusula’ etrafında birleşen, bizlere oy veren - vermeyen tüm üyelerimize gönülden teşekkür ederiz. Kazanan TTSO olmuştur. Kazanan Trabzon olmuştur. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-10-23 at 09.24.33

TTSO seçimlerinden nabıza yansıyanlar

Ticaret  Sanayi Odası seçimlerinde en ilginç tablo şehrin seçime gösterdiği ilgiydi. Trabzon yalnız iş dünyası olarak değil şehir olarak da TTSO seçimlerine kilitlenmişti.  Zaten bunun içindir ki başkan adayı Erkut Çelebi seçimlerin daha geniş bir salonda ve daha rahat bir ortamda yapılması için seçim kuruluna baş vurdu.Ne gariptir ki seçim hakimi bu talebi TTSO mevcut yönetimine sorarak reddetti. Keşke bu kararı reddeden hakim bey, dün o salona gelseydi de iş insanlarının yaşadıklarını görseydi.

Dün sabah saatlerinde hem seçimi gözlemlemek hem de oyumuzu kullanmak üzere TTSO’ya gittik. Kalabalığı görünce başkan Hacısalioğlu’na “keşke bu kongre daha geniş bir yerde yapılsaydı” dedik. Hacısalihoğlu ise bunun bir gelenek olduğunu ve bütün seçimlerin bu salonda yapıldığını söyledi. Ama bu seçimin başkan bir seçim olduğunu demek ki göremedi!  Başkan aday Çelebi ise bu sıkışıklığı tekrar gündeme getirerek mevcut yönetimi eleştirdi. Öylesine kalabalıktı ki sandıklar beş katlı binanın katlarına dağıtıldı. Demek ki TTSO yönetimi ilginin yoğun olacağını önceden biliyordu.

TTSO seçimlerinde toplam 31  gruptan sadece 5 grupta tek liste vardı. Bu gruplardan üçü Hacısalihoğlu’nu destekleyen gruplardı. İkisi ise Çelebi’yi destekleyen gruplardandı. Gruplarda yaşanan ilginç gelişmelere ise şunlar örnek verilebilir:

Erkut Çelebi ismi geçtiği tüm gruplarda seçimleri kazandı. TTSO eski meclis başkanı Şadan Eren 28. Grupta Hacısalihoğlu’nun ekibine karşı yarıştı. Eren yarıştan meclis üyesi olarak çıktı.

Adı meclis başkanlığı için geçen Hülya Ulusoy 24. gruptan çıkarak meclis üyesi oldu. Metro ve Kanberoğlu ile yarışan Ulusoy seçimden galip çıktı. Hacısalihoğlu’nun yönetim ekibi büyük oranda gruplarından çıkmayı başardı. İsmail Gençcelep, Özcan İlarslan, Davut Bozkurt, Tolga Avcı, Kadem Çakıroğlu bu çerçevede kazanan isimler arasında yer alarak tekrar meclise girdi.

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI BABACAN’DAN TRABZON TEŞKİLATINA ÖVGÜ

WhatsApp Image 2022-10-23 at 09.24.54

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gazeteci Cüneyt Özdemir’in programına katılarak Trabzon Teşkilatı’na yönelik övgüler sundu. Genel Başkan Babacan, “Trabzon’da miting yaptık. Trabzon’da gelmiş geçmiş en büyük mitinglerden birini yaptık. Trabzon İl Başkanımız ilk defa bizimle siyasete başlamış, Boğaziçi mezunu 28 yaşında bir arkadaşımız. Trabzon’da 2.5 yıllık bir parti 28 yaşında Boğaziçi mezunu sağlam bir arkadaşla miting yaptı. Çok sağlam da bir ekip kurdu. DEVA Partisi olarak gelmiş geçmiş en iyi mitinglerden birisini yaptık. Biz DEVA Partisi içinde bir insan kaynağı hazinesi oluşturduk.”  ifadelerini kullandı. Genel Başkan Babacan’ın Trabzon Teşkilatı’na yönelik övgü dolu açıklamaları Trabzon’da büyük memnuniyet yarattı.