61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KAMİL HOCA GAZİANTEP HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİNE GİDİYOR

nabız-8

KTÜ öğretim üyelerinden ve başarısı Türkiye sınırlarını aşmış çok az profesörlerimizden biri daha Trabzon’dan ayrılıyor. Prof. Dr. Kamil Kaygusuz Trabzon’a veda ediyor. Kaygusuz, Gaziantep’e gidiyor. Edindiğimiz bilgiye göre Kamil Hoca, Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından ısrarla istendi. Üniversite başarı hikâyesini uluslararası düzeye çıkarmak istiyormuş. Bunun için de Kamil Hoca gibi isimleri bünyesinde topluyormuş. Hoca, Antep’e gitmek için YÖK’ten onayını da almış. Kendisi için başarılı olmasını diliyoruz.

BU DURAĞIN TARİFESİ VAR DOLMUŞU YOK!

Trabzon’da 4 Temmuz 2022’de dolmuş ücretlerine zam gelmiş, zamlı tarife ile birlikte yeni duraklar da açıklanmıştı. Açıklanan duraklar arasında da 7.5 TL’den hizmet verecek olan Batpazarı-Özkaymaklı durağı vardı. Durağın fiyat tarifesi çıksa da bir ayı aşkın süredir seferler yapılmıyor. Seferlerin Kurban Bayramı’ndan birkaç gün sonra 2 dolmuş ile başlayacağı ve zamanla 10 dolmuşa çıkacağı kaydedilmişti. Köprü altında bırakılacak 5 dolmuş ile de Meydan-Özkaymaklı seferleri devam edecekti. Aradan bir ayı aşkın zaman geçmesine rağmen değil 10 dolmuş, tek bir dolmuşla bile Batpazarı-Özkaymaklı seferleri başlamadı. Batpazarı’ndan Özkaymaklı’ya gidecek olan yolcular seferlerin bir an önce başlatılmasını beklerken, konuya ilişkin ya durak başkanlığından ya da Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta’dan açıklama bekleniyor.

TOKİ Sosyal konut projesinde temel atılacak iller açıklandı! Trabzon listede yok TOKİ Sosyal konut projesinde temel atılacak iller açıklandı! Trabzon listede yok

BAŞKAN GÜRSOY’DAN ARSİNLİLERE MÜJDE

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, ilçenin yüzme havuzuna kavuştuğunu açıkladı. Başkan Gürsoy, “Arsin yüzme havuzuna kavuştu. 7 'den 70'e herkes yüzme öğreniyor. Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Gençlik, Spor Bakanlığının desteğiyle ilçemize portatif yüzme havuzu kuruldu. Arsin Spor salonunun yanında vatandaşlarımıza hizmete başlamıştır. İlk program Mevsimlik ve Tarım işçilerinin çocuklarına başlamış olup, ilçemize 6 - 18 yaş grubu arası çocuklarımıza  pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe saat 13.00 ile 16.00 arası hizmet verecektir. Yüzme havuzunun ilçemize kazandırılmasında talimatları olan Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımıza, Milletvekillerimize, Gençlik ve Spor il Müdürümüze ve Ak Parti İl Başkanımıza ilçemiz adına teşekkür ederim. Arsin'imize elimizden geldiği kadar yeni faaliyetler ve projeler katmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.