61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

VAKFIKEBİR’DE BÖLÜM SAYISI ALTIYA YÜKSELDİ

VAKFIKEBİR’DE BÖLÜM SAYISI ALTIYA YÜKSELDİ

AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, Meslek Yüksek Okulu'ndaki bölümlere yeni bir bölüm eklenmesi nedeniyle kutlama ve teşekkür mesajı yayınladı.

Trabzon Üniversitesi'ne bağlı Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu'na Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı açılmasının Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanması ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, “Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu'muzun gelişimini ve büyümesini çok önemsiyor, bunun için yoğun bir gayret gösteriyoruz. Bu gelişimin sağlanabilmesi için de yeni bölümlerin açılması büyük önem taşıyor. Yeni bölümler açılırken öğrencilerimizin okulu tamamlayıp diplomalarını aldıklarında iş bulabilecekleri bölümler olsun istiyoruz. Bu tarife uygun olarak Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu'muzda Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’nın açılması YÖK tarafından onaylandı. Yeni bölümün onay alması ile birlikte Meslek Yüksekokulu'muzda halen eğitim-öğretime devam eden Bankacılık ve Sigortacılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Maliye, İşletme Yönetimi ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile birlikte bölüm sayısı altıya yükselmiş oldu.

Yeni bölüm ile okulumuzda uluslararası sivil havacılık organizasyonları ve kuralları, kabin memuru görev ve sorumlulukları, uçuşta servis, normal emniyet usulleri, ekip kaynak yönetimi, yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilk yardım gibi konularda bilgi sahibi elemanlar yetiştirilerek bu alandaki ihtiyaca cevap verilmiş olacak.” dedi.

BİR OKULDA YAŞANAN HİJYEN SORUNU

Trabzon’da bir okulda hijyen malzemelerinin eksik olduğu, lavabolarda duvarların pis olduğuna dair bir iddia gündeme geldi.

Gazetemizi arayan Osman Kurt adlı bir veli, Osman Altıntaş İlkokulu’nda yaşanan hijyen sorununu dile getirdi. Kurt, okulun lavabolarında sabun, tuvalet kağıdı gibi malzemelerin eksik olduğunu, bu eksikliklerin giderilmesi için okulu bilgilendirdiğini söyledi. Durum düzelmeyince Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne dilekçe verdiğini, kendisi gibi diğer velilerin de bundan rahatsızlık duyduğunu açıkladı. Kurt, sorunun devam ettiğini pandemi sürecinde hijyenin daha önemli olduğunu belirtti. Her okulda bazı eksiklikler olabilir. Yetkililerin bu konuda sorunların çözümü için harekete geçeceğine eminiz. Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimin daha ileri noktalara taşınması için verdiği çabanın yanında okullarda yaşanan hijyen malzeme eksikliği konusunda da duyarlılık gösterecektir.

AK PARTİ İL BAŞKANI MUMCU, KÖPRÜBAŞI’NDA VATANDAŞLA BULUŞTU

AK PARTİ İL BAŞKANI MUMCU, KÖPRÜBAŞI’NDA VATANDAŞLA BULUŞTU

AK Parti Trabzon İl Başkanı  Dr. Sezgin Mumcu, Ramazan ayı içerisinde hemen her ilçeye giderek vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Son olarak Köprübaşı’nın Gündoğan Mahallesi'ne giden Mumcu, ilçenin en yaşlısıyla bir araya geldi.

Mumcu, Köprübaşı ziyaretinin ardından, “İlçemizin en yaşlısı olan Emine teyzemizin elini öperek başladık hane ziyaretlerimize, köprübaşının ilk kadın muhtarı Zeynep hanım, birçok kişiye hocalık yapan eski müezzin Mustafa amcanın, erken doğum sebebiyle beyni oksijensiz kalan Gamze kızımızın evlerine misafir olduk. Kendilerine Cumhurbaşkanımızın selamlarını ileterek, samimi sohbetlerin birer parçası haline geldik” ifadelerini kullandı.

Beşikdüzü’nün iftarında fakülte konuşuldu

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "05 Ekim 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "05 Ekim 2022"

Beşikdüzülüler iftarında gündem fakülteydi. 20 Nisan Çarşamba akşamı Beşikdüzü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftarında ilçenin önde gelenleri bir araya geldi. İftarın ardından gündemde Beşikdüzü'nün sorunları, geleceği ve projeler vardı. En çok üzerine düşülen konu ise Trabzon Üniversitesi'nin fakülte yapmak için yer arayışında olmasıydı. Beşikdüzü'nün hem coğrafi olarak hem de sosyolojik olarak buna en uygun yer olduğunu söyleyen Beşikdüzülüler bunun için gerekli adımları da attıklarını ifade ettiler. Hatta 4 siyasi partinin ilçe başkanı bu konuda birlik olup bu konu üzerinde hareket ettiklerini söylediler. Ancak siyasi olarak bazı noktaları aşamadıklarını düşünen Beşikdüzülüler bütün dosyaları hazır şekilde ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.