61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

ÇEBİ, HDP’YE TEPKİ GÖSTERMEYEN MUHALEFETİ TOPA TUTTU

ÇEBİ, HDP’YE TEPKİ GÖSTERMEYEN MUHALEFETİ TOPA TUTTU

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını hiçbir kutlama mesajı yayınlamayan ve hiçbir kutlamam yapmayan HDP’ye karşı muhalefetin tepki göstermemesini eleştirdi. Çebi, “Mustafa Kemal askerleriyiz diyenlere “it sürüleri” diyenlerle beraber yürüdüklerine göre belli ki rahatsız edici bir durum yok” dedi.

Başkan Çebi, sosyal medya hesabından yaptığı eleştiride, “Terör örgütünün siyasi kanadı HDP’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Bayramında kutlama yapmaması sessiz kalması yanındaki ortakları rahatsız etmediği görülmektedir. Mustafa Kemal askerleriyiz diyenlere “it sürüleri” diyenlerle beraber yürüdüklerine göre belli ki rahatsız edici bir durum yok” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ DAYI, SMA HASTALARI ÜZERİNDEN HÜKÜMETİ HEDEF ALDI

CHP'li Dayı

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Ömer Dayı, SMA hastası çocukların tedavi masraflarının karşılanması için hükümete çağrı yaptı. CHP’li Dayı, “Ülkemizde çoğunluğu çocuk binlerce SMA hastasının tedavisi için kullanılan ilaçlar SGK tarafından karşılanacağı Resmi Gazetede yayınlanmasına rağmen, halen daha bu konuda somut bir adım atılmadığı görünüyor. Bu hastalığın tedavi için kullanılan ilaç yurt dışından geliyor, fiyatı 2 Milyon Dolar, 32 Milyon TL (Trilyon) TL  parayı temin ederek hasta çocuğunu tedavi edebilecek kaç kişi çıkabilir. Hal böyle olunca aileler yardım kampanyası oluşturarak bu paraları toplamaya çalışıyor.  Sağlıkta reform yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatan AKP’liler, SMA hastalığını sağlıkta yaptığınız reforma dahil edemediniz mi? Vatandaşlara birçok konuda verdiğiniz sözleri yerine getirmediğinizi gördük. Hiç olmazsa İnsanlara sağlıkları üzerinden umut tacirliği yapmayın.  Cenab-ı Allah, hiçbir anne ve babayı evladıyla sınamasın, SMA hastalarına ve tüm hastalara şifalar versin.” ifadelerini kullandı.

PROF. DR. ÖZLÜ’NÜN PANDEMİ ÖNCESİ VE SONRASI DEĞERLENDİRMESİ

KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 40. Dönem Mezuniyet Coşkusu KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 40. Dönem Mezuniyet Coşkusu

20200312-2-41325665-53021557-web-1584011632

Pandemi döneminde bilim kurulu üyeliği de yapan ve ulusal yerel medyada hastalıkla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve bu değerlendirmeleri ile bir anda ülkenin gündemine oturan Trabzon TIP Fakültesi profesörlerinden Tevfik Özlü bilimsel toplantılara katılmak için ABD’ye gitti..

Ve gittiği şehirlerden fotoğraflar yayınlayarak, ABD’deki insanların içine kapandığını sosyal yaşamlarının son bulduğuna dikkat çekerek paylaştığı bu fotoğraf ile şu yorumu yaptı.. “Devasa binalar. En az 10 metre genişlikte kaldırımlar San Francisco’nun en bilinen Market Street’de eksik olan yitirilen şey insan. Kaldırımlar idrar kokuyor.

Yüzlerce evsiz buraları mesken tutmuş. Ürkmemek elde değil. Köşede bir insan tahtadan yonttuğu  haç önünde insanları İsa’ya çağırıyor. Öncenden geldiğim alışveriş yaptığım onlarca mağaza kapanmış. Pandemi önceki pandemi sonrası çok farklı geldi bana.. Evden çalışma sistemi asosyalliği arttırmış. İç karartıcı manzara. Justin Cronin’in Hiçlikten genel kız ve aynalar şehri üçlemesi bir ölçüde gerçek olmuş..”