61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

İşte seçim anket sonuçları

PHOTO-2022-06-21-19-47-24

Türkiye'de, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine yaklaşırken araştırma şirketlerinden ORC Trabzon’da yaptığı anket sonuçlarını açıkladı.

ORC Araştırma 11-14 Haziran tarihleri arasında yaptığı 'Siyasi Eğilimler Araştırması' Trabzon sonuçlarını yayınladı.  Ankete Trabzon’dan 1170 kişinin katıldığı kaydedildi. Katılımcılara “Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi. Trabzon’da siyasi seçim araştırması sonuçlarına göre;

AK Parti yüzde 41.4, CHP yüzde 23.2, İYİ Parti yüzde 20.7, MHP yüzde 6.9, Saadet Partisi yüzde 1.8, HDP yüzde 1.7, DEVA Partisi yüzde 1.5, BTP yüzde 1.4, Gelecek Partisi yüzde 0.8 ve diğer  yüzde 0.6 olarak açıklandı.

ORC Araştırma, 2018 genel seçimlere göre oy farkının AK Parti’de 14.6, MHP’de 6.6 olduğunu kaydederken CHP’nin 8.1, İyi Parti’nin 9.5 ve HDP’nin 0.3 oranında puan artırdığını belirtti.

GUGULOĞLU’NUN TFF YÖNETİMİNE NEDEN GİRMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

GUGULOĞLU’NUN TFF YÖNETİMİNE NEDEN GİRMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

16 Haziran 2022 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesi adı yönetim listesinde geçen Fuat Guguloğlu’nun neden yeni yönetimde yer almadığı ortaya çıktı. Servet Yardımcı’nın aday olamamasından sonra Mehmet Büyükelçi’nin tek aday olarak girdiği genel kurul beklentilerin altında kaldı.

Fuat Guguloğlu’nun listeye son anda girmeme sebebinin Trabzonspor Kulübüne karşı olan tavırdan kaynaklandığı öğrenildi. Listeye genel merkezden girmesi için onay verilen Guguloğlu’nun genel kurulun yapılacağı gece Trabzonspor’un önerdiği iki isimden biri kabul görmemişti. Bu gelişmelere tepki gösteren Fuat Guguloğlu bir yıl görev yapacak yönetime girmekten son anda vazgeçti.  Daha önce Yıldırım Demirören yönetiminde başarılı çalışmalar yapan Fuat Guguloğlu örnek bir duruş ortaya koyarken genç yöneticinin 1 yıl sonra yapılacak TFF olağan kuruluna hazırlanacağı konuşuluyor. Türkiye'nin en büyük reklam ajanslarından Medialife ve Medialiven ajans başkanı olan Fuat Guguloğlu Türkiye Futbol Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi olmakla birlikte, Trabzonspor eski başkanı Nuri Albayrak'ın da danışmanlık görevini sürdürüyor. Guguloğlu, transfer ve iletişim kurulu üyeliğinin yanında Türkiye Güreş Federasyonu eski yönetim kurulu üyeliği de yaptı. Genç yönetici ayrıca, Ofspor ve Yalıspor kulüplerinde de ikinci başkanlık görevinde bulundu. Fuat Guguloğlu halen GZT Giresunspor’da asbaşkanlık görevini yürütüyor.

TRABZON İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

TRABZON İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Trabzon Valiliği tarafından dün gece saatlerinden bugün öğle saatlerine kadar sürecek olan kuvvetli yağış ve rüzgar için uyarıda bulunuldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bugün (21.06.2022 - Salı) akşam saatlerinde başlaması beklenilen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren etkisini arttırarak Trabzon'un batı ilçelerinde (Çarşıbaşı Vakfıkebir, Tonya, Beşikdüzü, Şalpazarı) kuvvetli (21-50 mm). Trabzon'un doğu ilçelerinde (Araklı, Arsin, Sürmene, Of, Dernekpazarı, Hayrat, Çaykara) çok kuvvetli yağış (51-75 mm) şeklinde olması beklenmektedir.

Yağışların yarın Çarşamba akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Rüzgarın gece saatlerinden Çarşamba öğle saatlerine kadar fırtınamsı rüzgar ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor (50-75 km/sa). Vatandaşlarımızın meteorolojik uyarıları dikkate almaları, dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

MİL-DİYANET SEN ŞUBE BAŞKANI UÇAR, EĞİTİM İŞ’E TEPKİ GÖSTERDİ

MİL-DİYANET SEN ŞUBE BAŞKANI UÇAR, EĞİTİM İŞ’E TEPKİ GÖSTERDİ (2)

Mil-Diyanet Sen Trabzon Şube Başkanı Fikret Uçar, hafızlık projelerini hedef alan açıklamalarda bulunan Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay’a tepki gösterdi.

“Bin yıl öncesinin çağ dışı öğretilerini ezberlemeyi eğitim sayıyorlar” diyen Özbay’a tepki gösteren Uçar, “Eğitim İş Genel Başkanı Kadem Özbay, hafızlık projelerini hedef alarak; “Bin yıl öncesinin çağ dışı öğretilerini ezberlemeyi eğitim sayıyorlar.” demiş. Bu haberi okuyunca aklıma, Ebu Cehil'in, Ebu Leheb'in her şeyi tüm gerçekliğiyle gördükleri halde Hz. Peygambere düşmanlık etmeleri geldi. Zaten dünya kuruldu kurulalı iman cephesiyle küfür cephesi hep mücadele içerisinde olmadı mı? Bu çocuklar bizim yüz akımız, onlara bu fırsatı sağlayan başta Diyanet İşleri Başkanlığımız olmak üzere bu binaların teşekkülünde ve çocukların eğitiminde emeği olan herkes gurur kaynağımız, biz rahatız, kininizde boğulun e mi?”

UZUN SOKAK GİRİŞİ ÇÖP DEPOLAMA ALANI OLMAMALI

UZUN SOKAK GİRİŞİ ÇÖP DEPOLAMA ALANI OLMAMALI

Trabzon’un gözde caddesi Uzun Sokak girişindeki görüntüler gerçekten akıllara durgunluk veriyor.

Meydanın göbeğinde Uzun Sokak’ın girişinde akşam saatlerinde biriken çöpler konumu itibariyle görüntü kirliliğine yol açarken çöplerden akan su insan sağlığını tehdit ediyor. Turizm kenti Trabzon’da her şeyin mükemmel olmasını bekleyemeyiz. Ancak tek bir dokunuş gerektiren olumsuzlukların da düzeltilebileceğine inanıyoruz. Çöpler ring şeklinde sokaktan toplanabilir. Cafe ve restoranların çöp biriktirmesine izin verilmeyip sokağın girişinde çöp yığınları önlenebilir. Ya da daha farklı bir konumda depolama alanı yapılabilir. Ne olursa olsun bu görüntüler şehrimize yakışmıyor ve yetkililerin bu konuda harekete geçeceğine inanıyoruz.

Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı Trabzon’da sosyal medya üzerinden fuhuş yapmaya kalkışanlar yakalandı

Karadeniz Teknik Üniversitesine 2 akademisyen alınacak

Karadeniz Teknik Üniversitesine 2 akademisyen alınacak

Karadeniz Teknik Üniversitesine (KTÜ) 2 akademisyen alınacak. Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalına 1 profesör atanacak.

Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına da 1 doçent alınacak. Kadrolara başvurular, 5 Temmuz'a kadar “online.ktu.edu.tr” internet adresinden yapılabilecek.