61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

DEVA PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ÖNDER’DEN DIŞ GÜÇLER ELEŞTİRİSİ

Deva Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder, ülkede yaşanan tüm olumsuzlukların dış güçlere bağlanmasına tepki gösterdi. 300 milyar dolardan fazla paranın yurt dışına çıkarıldığını öne süren Başkan Önder,Kapital; güveni, istikrarı, kamu düzenini, liyakati sever, disiplini, evrensel sürdürülebilir kanunları ve barışı sever fakat bunların olmadığı hiçbir şeyi sevmez.  2021 yılı Türkiye Cumhuriyeti bütçe büyüklüğü; giderler 1 trilyon 346 milyar lira, gelirler 1 trilyon 101 milyar lira olarak hesaplandı. Yani bütçe açığı 245 milyar lira ve bütçe büyüklüğü bugün itibari ile 100 milyar dolar olarak hesaplanmaktadır. Şimdi basit bir hesap yapalım. Üst düzey yöneticilerin her görev değişimlerinde yenilenen on bin adet ultra lüks makam odası, lojman adı altında özel konak, en az üçer adet üst segment araç ve yine yaklaşık diğer kurumlar için 350 bin makam aracı, her bakanlığa özel uçak, başkana ve ailesine ait 8 özel uçak, 2 helikopter ve de yazlık, kışlık, tatillik, dinlenmelik, ağırlamalık saraylar, bu hizmetler için yüzbinler…  82,274 nüfuslu diğer havaalanlarına mesafesi 1 saat olan Bayburt’ta 2 milyon yolcu garantili olduğu söylenen fakat garantili olmadığı, 258 milyon bütçe ayrıldığı, 2018 yılı itibari ile yükleniciye herhangi bir ödeme yapılmadığı öğrenilen yandaşlara yaptırılan hava alanı, buna benzer şekilde yaptırılan şehir hastaneleri, köprüler, yollar olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yandaşlar ve diğer paydaşların Londra’da sokaklar satın almak için yurt dışına çıkardığı para miktarı 2020 yıl sonuna göre 301,4 milyar ABD doları iken halka söylenen fiyat artışlarının, kur artışlarının ve cari açıkların sebebi dış güçlerin işi!”  eleştirilerinde bulundu.

MHP’Lİ TOMAÇ’TAN TEMEL ATMA TÖRENİNE DAVET

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin MHP Grubu Başkanvekili Süleyman Tomaç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla 24 Eylül’de Sürmene’de özel gereksinimli çocuklar için yapılacak okulun temel atma törenini gerçekleştireceklerini açıkladı. Tören hakkında bilgi veren Tomaç, “24 Eylül 2022 tarihinde, Sürmene’de Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun teşrif edeceği, hayırsever işadamı M. Ali Kancıoğlu'nun şehrimize kazandıracağı özel gereksinimli çocuklarımız için yapılan okulun temel atma törenine tüm halkımız davetlidir. Ortahisar Belediye Meclisi MHP Grubu olarak organizesini üstlendiğimiz tören esnasında, ayrıca Trabzon'umuza şimdiye kadar hayırlarda bulunan iki hayırsever insanımıza tarafımızdan plaketler takdim edilecektir...Hayırlı olur inşallah. Tören yeri Balıklı Mahallesi, Rize Caddesi, Dursun Karabacak Okulu yanı.” ifadelerini kullandı.

UÇAK KAFE RESTORAN NE ZAMAN HİZMET VERECEK?

Trabzon'da apart ve pansiyona fuhuş baskını! Trabzon'da apart ve pansiyona fuhuş baskını!

Yomra sahildeki Uçak Kafe Restoran projesinin ikinci etap temeli atıldı. Temel atımında Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Abdulkadir Bektaş, Temel Şükrü Yılmaz ve eşi Yeliz Yılmaz, Zafer Celap ve eşi Filiz Celap, Abdulkadir Bektaş, Ömer Adıgüzel ve eşi Elif Adıgüzel, İşletme Müdürü Koray Çelik de hazır bulundu. Bir süredir yapımına ara verilen ve Kırsal Kalkınma’dan kredi talebinde bulunan işletme sahipleri, kendi kaynaklarıyla projeye devam etme kararı alarak ikinci etap temelini attı. Çalışmaların hızla devam edeceğini belirten işletmeci Abdulkadir Bektaş, “1 yıl bekletildik. Son gün projeniz onaylanmıyor denildi. Biz de kendi kaynaklarımızla temelimizi atıyoruz.” dedi. Bektaş yaptığı açıklamada, “Buradaki projemiz için Kırsal Kalkınmadan proje yaptırıldı. Evraklar teslim edildi. Arayıp sorduk, takip ettik son güne kadar projeniz onaylandı denildi. Fakat son gün aradığımızda evrak eksikliğinden dolayı projeniz onaylanmadı yanıtını aldık. Evrak eksikliği kurum kaynaklıdır. Daha öncesinde bilgi verilmiş olsaydı eksik olan evrakı tamamlayıp teslim edebilirdik. 1 yıl bekletildik son gece projeniz onaylanmıyor evrak eksikliği nedeniyle denildi. Kurumun hatasını biz çekmiş olduk. Hem maddi hem manevi olarak. Kendi kaynaklarımızla inşaata başladık. Başlamak zorunda kaldık. Haziran ayına kadar bitirmiş olacağız. İlçemiz ve Trabzon’umuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.