61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TBMM’DEKİ FUTBOL TAKIMINDA FİLE BEKÇİLİĞİ YAPAN MİLLETVEKİLİ CORA’DAN RENKLİ ANTREMAN

TBMM'deki futbol takımında (2)

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, hem TBMM’deki çalışma performansıyla hem de sahadaki yoğun temposuyla AK Parti’nin dikkat çeken vekillerinden biri. TBMM’de zaman zaman sert tartışmaların içinde gördüğümüz Milletvekili Cora, Trabzon’da ortaya koyduğu enerji ile beğeni topluyor. Ulaşılabilir bir milletvekili olarak dikkat çekiyor. Hemen hemen her konuda vatandaşların sorunlarını iletebildiği Milletvekili Cora, Trabzon’da ayrıca spordan sorumlu milletvekili. Dolayısıyla gittiği her ilçede spor alanındaki talepleri dinliyor, yapılan yatırımları da takip ediyor. Bu kapsamda Cora, Yomra’daki ziyaretlerinde kendisinin de öncülüğünü yaptığı spor tesisindeki soyunma kabinleri ve sahayı inceledi. Sporcularla bir süre sohbet eden Cora, şut çalışan gençler için de kaleye geçti. TBMM’deki futbol takımının da kalecisi olan Milletvekili Cora, çekilen şutların hepsini kurtararak gole geçit vermedi.  Yapılan kurtarışlar büyük alkış alırken, Milletvekili Cora sadece bir siyasetçi değil iyi de bir sporcu olduğunu ortaya koydu.

TRABZON’DA BİRÇOK MAHALLE MAĞDUR OLDU, CHP’Lİ ZORLU BÜYÜKŞEHİRE GÖREVİNİ HATIRLATTI

CHP'li Zorlu Büyükşehire görevini hatırlattı

Ortahisar Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Cüneyt Zorlu, Yeşilhisar, Ayvalı ve Gündoğdu mahallerine 6 aydır ne özel dolmuş nede belediye otobüsü çalışmadığını açıklayarak, yetkilileri göreve davet etti. Halkın sorunlarını kendilerine ilettiğini ifade eden CHP’li Zorlu, yaşanan sorunun nedenini de açıkladı. Yetkililerin bir an önce vatandaşların çilesine son vermesi gerektiğine işaret eden CHP’li Zorlu, “Trabzon Ortahisar ilçemizin Yeşilhisar, Ayvalı ve Gündoğdu mahallerine 5-6 aydır ne özel dolmuş nede belediye otobüsü çalışmadığı bilgisi bize ulaştı. Daha önce 3 özel dolmuşu olan bir şahıs bu işi izinli olarak yaparken araçlarını satması sonucu bu hatlarda vatandaş mağduriyet yaşıyor.  Büyükşehirin sorumluluğu olan bu konu 6 aydır hazırlıksız yakalandık bahanesiyle çözülememiş.  Ortahisar Belediyemiz de bu konuda bilgi sahibi olmasına rağmen gerekeni yapmamış.   Şimdi çözümü gayet basit olan bir konuyu bile vatandaş muhatapları ile çözemeyip bizlere ulaşıyorsa gerisini düşünmek bile istemiyoruz.  Bu konu ulaşımla ilgili birim tarafından bir an önce çözüme kavuşturulması gerekir.” açıklamalarında bulundu.

BAŞKAN TARIM, ADETA MEYDAN OKUDU

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, halkla buluşma programlarına ağırlık vererek, seçimi kaybetmeleri halinde ülkenin kaybedeceklerini halka açıklayacaklarını dile getirdi. Başkan Tarım, küresel bir ittifaka karşı mücadele ettiklerini ifade eden Başkan Tarım, “Ülke koşulları adeta yenilmememiz gereken bir savaşa bizleri sürüklemektedir. Bu ülkenin herhangi bir ferdi olarak bu küresel ittifakları ve kuşatılmışlığı gördüğümüz gibi liderimizin önümüze tutmuş olduğu ışıkla bu oyunu mutlaka bozacağımızı da çok iyi bilmekteyiz. Toplumda ahlak ve fazilet örneği olmuş, yaşadığı ortamda karşılığı olan her kesime ulaşmak, bu güzel insanlarla kucaklaşmak bugünden sonraki projelerimizin içerisinde olacaktır. Ülkemizin kurucu iradesine gönülden bağlı, vatan-millet sevdalısı; Milliyetçi, muhafazakar, ulusalcı kim varsa, bir gönül seferberliği anlayışıyla ülkemizin en yararı olan safında kendileriyle buluşmayı sağlamak mecburiyetimiz vardır. Bunu yaparken insanımızın önüne koyacağımız en önemli done kazanılacak milletvekillikleri değil, kaybedildiğinde ülkemizin girmiş olduğu çok önemli bir virajdan geri döndüğünde nelerin yok olacak olduğu gerçeğidir. Türkiye çok şanslıdır ki; 2023 ve daha sonraki yıllar adına koyulmuş olan hedefleri tutturmak için gecesini gündüzüne katan bir Cumhurbaşkanımız, onun yenilmemesi adına da beş milyon oy aldığında bile sahalara yirmi milyon insanı indirebilen gücün sembolü Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Devlet Bahçeli vardır.  Bu orduyu yenemeyeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

ÇAKIROĞLU İYİ PARTİ TRABZON TEŞKİLATINI TOPA TUTTU

İYİ Parti’den istifa eden Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, İYİ Parti Trabzon İl Teşkilatı’nı alan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bir dizi eleştiriler sıralayan Çakıroğlu, şunları kaydetti: “Yakın dönemde "siyasette rüzgarı yönetmek" diye bir değerlendirmem olmuştu. Yeterli sürenin geçtiği kanaati bende hasıl olunca bir değerlendirme daha zaruri oldu. Lakin birileri, özellikle İYİ Parti Trabzon, rüzgarı yok etmek gibi bir anlayışta. Birileri, sadece kendilerine rakip gördükleri kimi değerli ismi disiplin sürecini kullanarak partiden uzaklaştırdı ya da öyle zannediyorlar. İyiler gitti, kalanlar arasında ve var olan gruplar kendi içinde adeta bir savaşa tutuştular. Seçim yaklaştı ve saflar gittikçe  sıklaşıyor. Dün, bizi partiden uzaklaştıran ve bunun için omuz omuza veren isimler bakıyorum şimdi kanlı bıçaklı. İnsan az sağlıklı düşünse şunu der: ‘Biz yokken olan insanlar, henüz parti kurma fikri ortaya atılınca elini taşın altına koyan insanlar bize meydanı bırakır mı?’ Evet.. Bir düşünseler fark edecekler ki aslında ortak paydaları bizlerdik ve mecazen söylüyorum "biz daha ölmedik". O kadar iç kavga ve hayaller gözlerini köreltti ki ne şehre gelen Papazı ne de partileri ile fikri bağı kalmayan Belediye Başkanlarını görebildiler. Herkesin elinde kalem kağıt bir makam seçiyor ve liste yapıyor. Ne aynaya bakan var ne de kamuoyuna kulak veren...

Rüzgarın yönettiği egolara biz rüzgarı yönetmeyi tavsiye ettik. Nasılsa kamuoyu araştırma şirketleri oy oranında artışı açıklıyor, nasıl oyumuzu artırırız değil nasıl bu artışı lehimize kullanırız hesapları... 40 yıl MHP'de aynı hesapları yaptılar onun için millet bu "siyasi hesap uzmanlarını" çok iyi biliyor, tanıyor. Belediye Başkanlarının iktidarla kol kola girmesinde bir hayır var diyerek onlarda Uzun Sokak açılışında(!) bu yöntemi uyguladılar. Onun için de muhalefet etmekte, en azından açılışını yaptıkları Uzun Sokak'ta oluşan tahribattan bahsedemiyorlar. 20 yıllık iktidar döneminde Akp içinde oluşan gruplar, kutuplar İYİ Parti Trabzon yönetiminde 3-4 yılda oluştu. Bu başarının altında tabii ki kırk yıl bu işlere kafa yoran tecrübeli isimlerin emeği büyüktür ve yadsınamaz..!

Rüzgarın yönettiği siyaset rüzgarda savrulan siyasiler yaratır. İYİ Parti İl Başkanı, bir başka partinin ilçe Belediye Başkanından "emir ve talimat bekleyen, bir başka parti meclis üyesine koltuğunu teslim edebilen" Belediye Başkanının karşısında sessiz, tepkisiz ve maalesef kamuoyu nazarında aciz bir görüntü sergiliyor. Oysa defaatle siyasi rakip gördüğü isimlere karşı akıl hocalarının talimatıyla işlettiği disiplin sürecini bir kez olsun Disiplin Talimatına uygun işletmedi, işletemedi, işletemez...

Meydanı boş bulanlara en güzel cevabı Mevlana'nın sözüyle verelim; "“Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük.”  Büyük emeklerle kurulan, talimat veya direktif beklemeden, risk alarak kuruluşunda olduğumuz partinin geleceğinde de olacağız. Bizim tarlada izimiz var, bizlerin izine basarak yürüyenlerin harmanı sahiplenmesi beyhudedir. Daima siyasetimizin merkezinde devlet, millet oldu, olacak... Küçük insanların kendince büyük oyunları, büyük hesapları ve kamuoyunda hiçbir karşılığı olmayan isimlerle listeler oluşturmaları sonuçsuz kalacaktır. Biz buradayız ve Sezai Karakoç'un dediği gibi;

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır

Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır

Sırların sırrına ermek için sende anahtar vardır.

Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır...”

Çakıroğlu’nun açıklamalarına İYİ Parti Teşkilatı’ndan cevap gelip gelmeyeceği ise merak konusu oldu.

Başkan Çebi'den başörtüsü tartışmalarına sert tepki! Başkan Çebi'den başörtüsü tartışmalarına sert tepki!

TRABZON’DA YAYLA ŞENLİKLERİ SEÇİM ÇALIŞMASI ALANINA DÖNDÜ

Doğu Karadeniz bölgesi pandemi sürecinin ardından en hareketli günleri yaşıyor. Özellikle yabancı turistlerin akın ettiği şehirde, turizm destinasyonları boş yer bulmak mümkün değil. Ancak bu hareketlilik sadece yabancı turistler ile sağlanmıyor. Özellikle yöre halkı için çok önemli bir yere sahip olan yayla şenliklerinde bölgede yaşayan insanlar şenlik olmadan geçen 2 yılın acısını çıkarıyor. Bölgede yapılan bütün şenlikler adeta iğne atsan yere düşmez deyimini akıllara getiriyor. İnsan kalabalığının en yüksek noktada olduğu şenlikleri siyasilerde boş geçmiyor. Özellikle AK Parti Milletvekilleri bu şenliklerde sürekli boy gösteriyor. İnsanların sorunlarını dinliyor, bir nevi de seçim çalışması yapıyor.

BAŞKAN ALTINTEPE’NİN BAŞKAN EKİM’E TEŞEKKÜR ETMEMESİ TARTIŞMA KONUSU OLDU

AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, geçtiğimiz günlerde temel atma töreni yapılan Kapalı Otopark ve Tarihî Pazar Yeri projesiyle ilgili ilçe merkezine teşekkür pankartı astırdı. Akçaabat Belediyesinin de özellikle proje süreci ve sonrasında önemli katkılarının olduğu projede Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'in de önemli katkıları bulunuyor. Ak Parti adayı olarak seçime giren Başkan Osman Nuri Ekim'in seçim vaadi olarak da projelerine konulan pazar yeriyle ilgili Altıntepe'nin yalnızca Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'na teşekkür etmesi Akçaabat'ta siyasi kulislerde tartışma konusu oldu. Altıntepe'nin Ekim'e teşekkür etmemesinin nedeni bilinmiyor. Ancak belediye başkanı ile parti ilçe başkanlığının arasının çok iyi olmadığı söylentileri Akçaabat sokaklarında konuşuluyor. Gerçek ise İlçe Başkanı Altıntepe'nin konuyla ilgili açıklama yaptıktan sonra ortaya çıkacak.