61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BEŞİKDÜZÜ MİLLİ EĞİTİMDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

BEŞİKDÜZÜ MİLLİ EĞİTİMDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Beşikdüzü Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi ve Liselere Giriş Sınavı” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Beşikdüzü  Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerimiz Erkan Albayrak, Abdullah Yıldırım, Hüseyin Demirci, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Ömer Baştan, Kemal Gören ve ortaokul müdürlerinin katılımlarıyla “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi ve Liselere Giriş Sınavı” kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Demiral, yapmış oldukları bilgilendirmelerden dolayı şube müdürlerimize teşekkür ediyoruz dedi.

FINDIK İHRACATÇI BİRLİKLERİNDE BAŞKANLAR DEĞİŞİYOR

FINDIK İHRACATÇI BİRLİKLERİNDE BAŞKANLAR DEĞİŞİYOR

Fındık İhracatçılarının Genel Kurulları 22-23 Nisan’da yapılacak. Yasa gereği Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Sevinç ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Gören genel kurullarda yeniden aday olamayacak. Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanlığı görevine Trabzonlu fındık ihracatçısı Hasan Osman Sabır’ın, İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanlığı görevine ise Cüneyt Zapsu’nun damadı BALSU Genel Müdürü Muzaffer Taviloğlu’nun seçilmesi bekleniyor.

Fındık ihracatçılarının meslek örgütü olan ihracatçı birliklerinin genel kurulları 22 ve 23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Merkezi Giresun’da bulunan Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği’nin genel kurulu 23 Nisan Cumartesi günü birlik merkezinde yapılacak. Batı Karadeniz Bölgesi fındık ihracatçılarının üye olduğu İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği’nin genel kurulu ise 22 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek. Genel kurullarda yapılan çalışmalar ile iş programları görüşülecek. Yönetim kurulu başkanı, yönetim ve denetim kurulları üyeleri ile TİM genel kurulunda birliği temsil edecek delegeler seçilecek. Birlik genel kurullarında halen başkan bulunan Giresun’da Edip Sevinç ile İstanbul’da Ali Haydar Gören, yasa gereği görev sürelerini tamamladıkları için aday olamayacaklar.

CHP İL BAŞKANI HACISALİHOĞLU, İMAMOĞLU’NA DESTEK OLDU

278663434_1088934935298555_4972795268585055494_n

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, hakkında hapis cezası istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek mesajı yayınladı.

Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine yönelik "31 Mart'ta seçimi iptal edenler ahmaktır" sözleriyle hakaret ettiği iddiasıyla dava açılmıştı. 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davasında mütalaa açıklandı. Savcılık, İmamoğlu'nun 4 yıl 1 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. İmamoğlu’na destek mesajı yayınlayan Trabzon İl Başkanı Hacısalihoğlu, “Haklı olduğunda korkma. Hak seni korur.  4 yıl 1 aya kadar hapsi istenen başkanımız  yalnız değildir” ifadelerini kullandı.