61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KARADENİZLİLERE HAKARET EDEN ATİLLA TAŞ’A TEPKİ YAĞDI

KARADENİZLİLERE HAKARET EDEN ATİLLA TAŞ’A TEPKİ YAĞDI

Twitter'ın yeni özelliği olan sohbet odası bölümünde Atilla Taş'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları sosyal medyayı salladı. Sosyal Medya platformu Twitter'ın yeni özelliği sohbet odasında  flaş bir ses kaydı ortaya çıktı. Atilla Taş'a ait olduğu iddia edilen ses kaydında inanılmaz şeyler ağza alındı. Yayınlanan ses kaydından Karadenizlilere  hakaretler edilirken Atilla Taş'tan bu konu ile ilgili bir açıklama henüz gelmedi. İlgili ses kaydında "da da da" taklitleri ile dalga geçilince kullanıcılardan büyük tepki topladı. Ses kayıtlarında Atilla Taş'ın seviyesizce konuşmaları sadece Karadenizlileri değil dinleyen herkesi çığırından çıkardı. İşi adeta talk şova döken Taş bakalım ne açıklama yapacak.

Daha öncede benzeri seviyesiz paylaşımlar yapan eski şarkıcı "Bir Karadenizlinin bilmediğin hiçbir b… yok. En iyisini biliyor en doğrusunu biliyor “ya uşağım sen bir s…. bilmeysun ben bilmiyorum da” her şeyi onlar biliyor her şeyi onlar görüyor para onlarda. Espri onlarda… Her s… onlarda, sevmiyorum.  Bu Karadenizlilerden bıktık, Allah işinizi rast getirsin ne olur siyasete girmeyin…”  ifadelerini kullandı. Taş’a sosyal medya da Karadenizlilerden büyük tepki geldi.

DEMİRYOLU ÖNCELİKTİR

Öztürk Balta’ya neler yazdı? Öztürk Balta’ya neler yazdı?

DEMİRYOLU ÖNCELİKTİR

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, akaryakıta gelen zamlardan sonra nakliye giderlerinin artmasıyla nereye elimizi atsak yüksek fiyatla karşılaşacağımıza dikkat çekerek demiryolunun artık elzem haline geldiğini vurguladı. Hacısalihoğlu, “Şehrin yöneticilerine bir kez daha hatırlatıyoruz. Trabzon için demiryolu, olmazsa olmazdır” dedi.

Hacısalihoğlu, şunları söyledi: “Son bir yılda %200 artan akaryakıt fiyatlarıyla birlikte nakliye ve enerji fiyatları da tavan yaptı. Görünen o ki ne zamlar ne de akaryakıt fiyatları yerinde duracak. Trabzon gibi ihtiyaç duyduğu her kalemi karayolu nakliyesiyle yapan bir şehir için de, pazarda markette konfeksiyonda elimizi neye atsak zamlı ve yüksek fiyatla alacağız.  Gelinen nokta açık bir şekilde gösteriyor ki şehre en kısa zamanda demiryolu projesi gereklidir. Buradan şehrin yöneticilerine bir kez daha hatırlatıyoruz. Trabzon için demiryolu, olmazsa olmazdır elzemdir önceliklidir.”

TÜNEL AKVARYUM’UN İLK 3 GÜNÜ NEDEN ÜCRETSİZ YAPILMADI?

TÜNEL AKVARYUM’UN İLK 3 GÜNÜ NEDEN ÜCRETSİZ YAPILMADI

Ortahisar Belediyesi, Tünel Akvaryum projesini bir önceki gün açılışını yaparak Trabzon’a kazandırdı. Akvaryumun fiyat tarifesi de açıklandı. Buna göre yetişkinlere 59 TL, çocuklara 39 TL. Yabancı turistlere ise farklı fiyat tarifesi uygulanacak. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Tünel Akvaryumun sembolik bir günde açılışını yapacaklarını kaydetmişti. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayram’ında yoğun katılımla açılışı yapıldı. Vatandaşlar ise “Böyle bir sembolik günde en azından gençlere jest yapılarak akvaryumun ilk 3 günü ücretsiz olabilirdi.” dedi.

Açılışta birçok vatandaş ücretsiz olarak akvaryumu gezdi. Ancak kısa sürede akvaryum tekrar kapatılmıştı. Hayvanların yoğun sirkülasyondan etkilendiği belirtilmişti. Belki bu tür faaliyetler geniş günlere yayılsa vatandaşa giriş kolaylığı sağlansa yoğun bir sirkülasyon olmazdı.

Akvaryumla ilgili sosyal medyada neredeyse herkes tebrik etti. Her ne kadar CHP’li meclis üyeleri açılışa katılmamış olsa da sosyal medyadan tebrik etti. Muhalefet partili milletvekilleri de açılışa katılmadı.

Hürriyet Caddesi’ne kazma vuruldu

Hürriyet Caddesi'ne kazma vuruldu 2

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 30 yıldır kazma vurulmayan Hürriyet Caddesi’nde çalışma başlattıklarını açıkladı. Başkan Bıyık, “Bu hafta itibariyle Sancak Mahallesi Hükümet Caddesi’ne ilk kazmayı vurduk. Yıllardır gerekli yapım, bakım onarım çalışmalarının gerçekleştirilmediği alt cadde ve yan bağlantı yolları yapacağımız çalışmalar ile çok güzel olacak. İlk olarak yağmur suyu hatlarını inşa edeceğiz. Cadde tekrar kazınmaması için doğal gaz şebeke hatlarını da döşeyeceğiz. Üst yapıda parke, bordur, aydınlatma, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarımızı icra ederek Yomra ile özdeşleşmiş bu caddeyi ilçemize ve insanlarımıza layık hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.