61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

AK PARTİ’DE BAKAN SOYLU HEYECANI

Uyuşturucuyla terör gibi mücadele

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, İlçe Yürütme Kurulu toplantısını düzenledi. Toplantının gündeminde 24 Eylül Cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Trabzon’a gerçekleştireceği ziyaret vardı. Gerçekleştirdikleri toplantının ardından Başkan Çebi, “Hasret gidermeye, kucaklaşmaya az kaldı... Heyecanlıyız, içimizde tatlı bir telaş... İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Beyefendi'nin şehrimize ve ilçe başkanlığımıza teşrifleri öncesinde hazırlıklarımızı gözden geçiriyoruz.” ifadelerini kullandı.  Başkan Çebi, Bakan Soylu’nun Trabzon’da gerçekleştireceği program için vatandaşlara da seslendi. Başkan Çebi, “O geliyor! Gururumuz, Trabzon’un evladı, şer ve terör odaklarının korkulu rüyası, vatan ve millet sevdalısı İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Beyefendi  24 Eylül Cumartesi saat 17.00’de AK Parti Ortahisar İlçe Teşkilat Binası’na geliyor. Tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

OMBUDSMAN MALKOÇ, İLLERDEKİ TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR

OMBUDSMAN MALKOÇ-1

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Zonguldak'a gitti. Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Zonguldak ziyareti doğrultusunda Vali Mustafa Tutulmaz tarafından karşılandı. Valilik önünde karşılanan Malkoç, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Malkoç'a ziyaretinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da eşlik etti. Malkoç, makam ziyaretinde kentle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Vali Mustafa Tutulmaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BAŞKAN OYMAN, isim vermeden KİMİ HEDEF ALDI?

Başkan oyman kimi hedef aldı

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, isim vermeden sert eleştirilerde bulundu. Başkan Oyman, “Hayatın ne kadar kıymetli olduğunu ve yarının garantisinin olmadığını bildiğimiz halde insanın insana yaptığı kötülükten vazgeçememesi ne kadar acıdır. Çıkarları uğruna karşı taraftakini siyasette karalamak, provokatif adımlar atmak, kutuplaştırmak özellikle de Anadolu toprakların insanına uygun bir davranış olamaz. Böyle davranışlarda bulunan Ortahisar'da da var. Artık hep birlikte bunlara müsaade etmeyeceğiz. Artık gün kötülükten beslenenlerin değildir, gün sevgi ve saygıdan beslenen, fikirlerini konuşturanların, değerlerini saptırmayanların günüdür; güzel günler bizi bekler!” ifadelerini kullandı.

Tadilata alınan ATATÜRK KÖŞKÜ ZİYARETE KAPATILDI

Atatürk Köşkü ziyarete kapatıldı

Trabzon’un önemli turizm merkezleri arasında yer alan Atatürk Köşkü, dün itibariyle ziyarete kapatıldı.  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 ve 1930 yıllarında Trabzon’a teşriflerinde ağırlandığı, 1937 yılı ziyaretlerinde ise konakladığı ve içerisinde vasiyetini yazdığı Atatürk Köşkü, önemiyle mütenasip hale getirilmek üzere kapılarını kapattı. Köşkte kapsamlı bir restorasyon çalışması yapılacak. İhale kapsamında balkon döşeme kaplamaları, akarların onarılıp aslına uygun hale getirilmesi, binada var olan su sarnıcının onarılıp tekrar çalışır hale getirilmesi, duvar ve tavan rölyeflerinin boyalarının raspa yapılması ve detay kayıplarının onarılması uygun boya ile boyanması ve binadaki tüm ahşap kapı pencere ve metal aksamlardaki bozulmaların tamir edilip parça kayıplarının aslına uygun olarak yerine koyulması sağlanacak. Restorasyonun kısa sürede tamamlanması ve 100. yıl resepsiyonunun Atatürk Köşkü’nde verilmesi planlanıyor.

DEVA PARTİSİNDEN osb BAŞKANI ÇELEBİ’YE MİTİNG DAVETİ

DEVA Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, İl Yöneticisi Emrullah Ayral ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Başkan Yardımcısı Burak Çimşit, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan DEVA Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, Çelebi’yi 1 Ekim Cumartesi Saat 15.00 da Trabzon meydan parkında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılacağı mitinge davet ederek, misafirperverliğinden ötürü teşekkürlerini sundu. Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek davet için teşekkür etti.

Trabzon'da yaşanan hırsızlık olayında yeni gelişme! Trabzon'da yaşanan hırsızlık olayında yeni gelişme!

Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı

AW717530_01

Meteorolojiden yapılan uyarıda, “Orta ve Doğu Karadeniz'de beklenen kuvvetli yağışlara dikkat. 21.09.2022 Çarşamba günü Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, özellikle iç kesimlerde yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

TÜRSAB BAŞKANLIĞINA KARADENİZ’DEN ADAY

TÜRSAB Başkanlığına Karadeniz'den aday

Turizm sektörünün lokomotifi, öncü ve en güçlü sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanlığına Giresunlu Ali Bilir, "Acenteler kazanacak" sloganı ile aday olduğunu açıkladı. TÜRSAB Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ali Bilir, görevinden istifa ederek TÜRSAB Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Bilir, “Herkes için açık kapı anlayışıyla birlikteyiz, kucaklaşacağız. Yönetim sürecinin hiçbir aşamasında griye yer olmayacak, her şey şeffaf olacak. Cumhuriyeti’mizin 2. yüzyılında gelişen teknoloji ve yenilikleri dikkate alarak, turizm endüstrisinde hak ettiğimiz konuma ulaşmak için hep birlikte çalışacağız. Turizm endüstrisindeki ekosistemi oluşturan tüm paydaşlar ve bileşenlerle birlikte sıkı ilişkiler kuracağız. Sorumluluğumuzun farkındayız, sorunlarımızın çözümü için karar alıcılarla tüm iletişim kanallarını etkin bir şekilde kullanacağız.  Hepimizin mesleğini ve geleceğini ilgilendiren 25. dönem olağan genel kurulumuza sayılı günler kaldı. Bu seçimde hep beraber bir karar alacağız. Ya eskiye dönüşün yolunu tekrar açacağız, ya da artık eskiye asla dönüş yoktur diyeceğiz. Acentalarımızın kazanması için… Hep birlikte yönetmek için… TÜRSAB’ın turizmde otorite olması için… Mesleğimizi geleceğe taşımak için… TÜRSAB’da yeni bir dönem için şimdi tam zamanı diyoruz...” ifadelerini kullandı.