AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, YENİ TÜRKİYE AİLE DESTEKLERİ PROGRAMINI PAYLAŞTI

Trabzon Sürmene'de trafik kazası! Çok sayıda yaralı... Trabzon Sürmene'de trafik kazası! Çok sayıda yaralı...

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, YENİ TÜRKİYE AİLE DESTEKLERİ PROGRAMINI PAYLAŞTI

WhatsApp Image 2022-10-21 at 09.05.56
AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, kapsamı genişletilen Türkiye Aile Destekleri Programına ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Ayvazoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Derya Yanık'ın himayelerinde Türkiye Aile Destekleri Programımızın kapsamını genişletiyoruz... İhtiyaç sahibi ailelerimizin yararlanabileceği Yeni Türkiye Aile Destekleri Programımız kapsamında; 15 Milyar TL bütçeli programımızı 25 Milyar TL ilave ile 40 Milyar TL'ye çıkarttık. Brim destek tutarlarında artış sağladık. Hanelerin gelir tutarlarına göre 450 TL ile 600 TL olan destek tutarını 850 – 1.250 TL’ye yükselttik. Çocuk Desteği Bileşeni ve Elektrik Tüketim Desteği Bileşenleri programa dahil edildi. Geçtiğimiz günlerde 3. ödemelerimizi gerçekleştirdik. 2 Milyondan fazla haneye 1 Milyar TL'den fazla ödeme gerçekleştirdik. Türkiye Aile Destekleri Programımız kapsamında hanelerimize aktardığımız şimdiye kadarki toplam tutar 2,3 Milyar TL'yi aştı. Türkiye Aile Destekleri Programımızdan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız e-Devlet’e veya ikamet edilen yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’mıza başvuru yapabilirler...” açıklamalarında bulundu. 

WhatsApp Image 2022-10-21 at 09.05.56 (1)


MİLLETVEKİLİ KORAY AYDIN, GÜMÜŞHANE’DEN NASIL MESAJ VERDİ?

WhatsApp Image 2022-10-21 at 09.05.57 (1)
Gümüşhane’de dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından vefat eden eski İSTAÇ Genel Müdürü adına yaptırılan Bilim ve Sanat Merkezi açıldı. Merkezin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte İYİ Parti’den üst düzey isimler katıldı. Bu isimlerden biri de İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın oldu. Törene katılan Aydın, “Gümüşhane'mizin efsane Belediye Başkanı, 25. Dönem Gümüşhane Milletvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTAÇ eski Genel Müdürü merhum Mustafa Canlı kardeşim adına Sn.  Ekrem İmamoğlu Başkanımız tarafından yaptırılan Mustafa Canlı Bilim ve Sanat Merkezi'ni Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener 'le hizmete açtık. Gümüşhane'mize, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Mustafa Canlı Başkanımızın ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun.” açıklamalarında bulundu.


DEVA PARTİLİ GÜNAYDIN, GELİR DAĞILIMININ NASIL BOZULDUĞUNU AÇIKLADI

WhatsApp Image 2022-10-21 at 09.05.57
DEVA Partisi Kurucularından Prof. Dr. İhsan Günaydın
, ülkede gelir dağılımının nasıl bozulduğunu açıkladı. Merkez Bankasının politikasına dikkati çeken Günaydın, “Merkez Bankası 1 hafta vadeli repo ihale faiz oranını 150 baz puan indirdi. Bunun sonucu; faizin düşmesi ile bankalar kur korumalı mevduata daha düşük faiz ödeyecek ve KKM'nin Hazine'ye yükü artacaktır. Tavan faiz %15'den %13.5'e düştüğü için Hazine'nin ödeyeceği kur farkı artacaktır. Döviz tevdiat hesabını bozdurup kur korumalı mevduat hesabı açanlara MB'nin  yapacağı kur farkı ödemesi artacaktır. Şeffaflık gereği açıklanması gereken ödemeler MB tarafından şimdiye kadar açıklanmamıştır. Negatif reel faiz(politika faizi-enflasyon) %72.95 gibi rekor düzeye çıkmıştır. KKM hariç TL vadeli mevduatın toplam mevduatta ki payı %20'ye düşmüştür. Liralaşma düşerken dolarizasyon artıyor. Faizin düşmesi ve TL'den kaçışın olması sonucu yerli vatandaşların ev alması imkansız, yabancıların ev alması ise çok rahat hale gelmiştir. Bankada birikimi olmayanların ödediği vergiler Hazine tarafından bankada birikimi olanlara ödenerek gelir dağılımı bozulmaktadır.” açıklamalarında bulundu.