61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

ÇEBİ'NİN SÖZLERİ SOSYAL MEDYADA ÇARPITILDI

Trabzon Ortahisar AK Parti İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Trabzon Meydanı'nda şehre gelen Arap turistlere gül dağıttı. Bu sırada Türk vatandaşları da boş geçmeyen Başkan Çebi, bankta oturan iki kadına gül verdi. Hal hatır sorduktan sonra oturanlardan bir kadın ülkede mülteci konumuna düştük diye tepki gösterdi. Çebi, her şeyin düzeleceğini belirtirken kadınla bir süre konuştuktan sonra yabancı turistlere gül dağıtmak için yanlarından ayrıldı. Ancak bu durum sosyal medyada farklı yerlere çekildi. Öyleki Çebi kendi vatandaşın sırt dönmüş,  tepki görünce AK Partili başkan, vatandaşla konuşmasını yarıda kesip uzaklaşmış şeklinde algı yaratılmaya çalışıldı. Görüntüde de anlaşılacağı üzere başkan çebi ne sırt çevirdi ne de nezaketsizlik gösterdi.  Önce gül verdi sonra dinledi ve ayrıldı. Çebi'nin gül verilmesi bile eleştirildi. Şehrimize bu kadar saldırı varken algı operasyonu varken esnaf aylarca şehirde ağlamışken ve en önemlisi şehirde yabancı turistler ile hiçbir sorun yaşanmazken şimdi gösterilen tepki neye diye merak ediyoruz?

KTÜ Farabi Hastanesi'ne o isim atandı! KTÜ Farabi Hastanesi'ne o isim atandı!

Çebi, sosyal medyada vatandaşa sırtını döndü iddialarının asılsız olduğunu söyleyerek sosyal medya hesabından şu şekilde cevap verdi: "Sırtımızı dönüp gitmedik. Sohbet ettik hal hatır sorduk. Gül verdik Sizin gibi yatırım düşmanı,sermaye düşmanı ,kalkınma  düşmanı , misafir düşmanı ve ırkçı yaklaşımları ile topluma fesat karıştıran zihniyet cahillerinden nezaket saygı öğrenecek değiliz.  Farklı bakış da olsa Gül bizden. Sevgi bizden. Şefkat bizden. Duran saat bile bu zihniyetten daha faydalı günde iki kez doğruyu söyler .Bunlar Ayarı bozuk saat gibiler günde hiç doğruları yok. Turizm eleştirisinde bulunanlar aynı zamanda gelen turistlerden de rahatsızlar. Nükleer santrallere karşılar elektrik ihtiyacında dışa bağımlılığı eleştirenler ne dediğini ne istediğini bilmeyen insana yatırımı insana değeri çok gören aciz zihniyetler."

ÇEBİ’DEN OYMAN’A SERT CEVAP

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Arap turistlere gül dağıtmasını eleştiren CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’a sert sözlerle karşılık verdi. Çebi, “Katranı kaynatsan olur mu şeker,  insanoğlu cinsine çeker. Vatan-millet düşmanlarıyla kol kola girmekte bir beis görmeyenler, bölge ekonomisine katkı sağlayan turistlere hoş geldiniz, dememizden rahatsız olmuş, mal bulmuş mağribî gibi sosyal medya çığırtkanlığa düşmüş. Dertleri bölge esnafı bölge insanı kazanmasın işler iyi gitmesin. Bizim Aslı görevimiz insanımız hemşehrilerimiz yanında olmaktır. Yok, bu zihniyet değişmez, değiştirilemez” ifadelerini kullandı.

ORTAHİSAR BELEDİYESİNE 196 MİLYONLUK BÜTÇE

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisinde, bu ay kabul edilen 196 Milyon TL’lik ek bütçe, bugün Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi. Başkan Vekili Atilla Ataman’ın yönettiği mecliste, Ortahisar Belediyesinin 196 Milyon TL’lik ek bütçe talebi görüşülerek kabul edildi. 

Bütçeyle ilgili söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin, “Ek bütçeler yavaş yavaş gelmeye başladı ve gelecek. Doğru mu ben bunu Ortahisar Belediye Meclisinde gündeme getirdim. Buradan önerim olacak. 196 Milyon TL Ortahisar Belediyesi ek bütçe talep etti. Bütçe görüşmesinde şunu dedim: Tamam 196 Milyon TL gider, bunun karşılığında da gelir bütçesi koymuşlar. Geliri nereden elde edeceksiniz. Karşılıksız para basmak gibi olay. Yardım ve bağışlar kısmına koymuşlar yani devletten gelecek. Benim önerim şudur: Evet doğru Türkiye’de enflasyon var. Yüzde 80’ler… İşçi asgari ücretleri arttırmış. Tabi bunlar ekstra yük getirmiş. Bizi bu şekilde bu işe zorlamaktan ziyade, bunu İller Bankası ilçe belediyelerinin gelirlerini enflasyon oranında güncellese bu işe tenezzül etmesek daha iyi olur. En azından bunu yapsınlar” dedi.