61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

ARAP TURİSTLER TRABZON’DA MUTLU MU?

ARAP TURİSTLER TRABZON’DA MUTLU MU

Sosyal medyada Trabzon üzerinden çirkin algı operasyonları üzerine AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, meydanı boş bırakmadı. Ekibiyle birlikte Meydan Park’ında Arap turistlere gül dağıttı.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "13 Ağustos 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "13 Ağustos 2022"

Arap turistler bu durumdan memnun oldu. Çebi, kendini tanıtırken özellikle Recep Tayyip Erdoğan dedi. Bunu duyan turistlerden biri Erdoğan için “İki gözüm” dedi.

Çebi, yabancı turistlere Trabzon’u sevip sevmediklerini sordu. Turistler Trabzon’dan oldukça memnun olduklarını, Trabzon’u çok sevdiklerini, tekrar tekrar geleceklerini belirtti. Çebi, hem esnafın hem de turistlerin bu durumdan oldukça memnun olduklarını gözlemlediklerini kaydetti.

Çebi, şehre ekonomik katkı yapan turistler üzerinden algı operasyonlarına sert çıktı. Birçok dilde tabela ve levhalar varken Arapça levhaların konu edinmesinin ihanet projesi olduğunu belirtti.

Esnafın pandemiden sonra ekonomik olarak zor durumda iken şuan 1 ayda yaptıkları ciroyu bir günde yapar oldular. Trabzon’a bu sezon sadece turizmden 1 milyar dolar döviz girecek. Ancak bunu hazmedemeyenler çeşitli bahanelerle sosyal medyada yaygara koparıyor.

CHP’Lİ DAYI, ÖZEL HASATANENİN YOLU OTOPARKA ÇEVİRDİĞİNİ SÖYLEDİ

CHP’Lİ DAYI, ÖZEL HASATANENİN YOLU OTOPARKA ÇEVİRDİĞİNİ SÖYLEDİ (2)

Ortahisar Belediye Meclisi CHP Üyesi Ömer Dayı, İmperial Hastanesinin önünde bulunan yolu otoparka çevirdiğini söyleyerek tepki gösterdi. Dayı medeni ülkelerde böyle bir durumun absürt olduğunu söyledi.

Hastane yönetimine ve belediyeye bu durumu yakıştırmadığını söyleyen Dayı “Belediyenin yol kenarlarını otoparka çevirdiği ilimizde bir özel hastanenin yolu kendine otopark yapması şaşırtıcı mı değil.  Medeni bir ülkede bir hastanenin değnekçi gibi yol kesmesi çok absürt bir durum.   Ben hastane yönetimine, belediyeye, trafik şubeye bunu hiç yakıştıramadım.   Birilerine şirin görünmek, rant sağlamak için şehrimize ihanet etmeyin” dedi.

VATANDAŞ GÜLCEMAL’İ MERAK EDİYOR

VATANDAŞ GÜLCEMAL’İ MERAK EDİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Süleyman Tomaç, Güncemal Projesi ile ilgili sorulara muhatap kaldıklarını ifade ederek, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na, “Gülcemal Projesi ile alakalı sorulara muhatap kalıyoruz. Gülcemal Projenin neler olduğunu ne zaman biteceğini merakla merak ediyorlar” dedi. 

Başkan Murat Zorluoğlu ise, “Orada halen derelerin, menfeze alınarak denizle buluşturulması süreci devam ediyor. Kısa bir iş kaldı. En batı kısmında tahkimat işi devam ediyor. O da tamamlanmak üzere. Tamamlandığında tasfiye süreci başlatılacak. En batıdaki alan yatırıma hazır hale gelecek” dedi.

TÜRKAV BAŞKANI FETİHLE İLGİLİ GİRİŞİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru, ziyaretimize geldi. Trabzon’un gerçek fetih tarihine kavuşmasının öncülüğünü yapan TÜRKAV’ın bu bağlamda büyük bir sorumluluk ifa ettiğini söyledi. Aynı şekilde Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun da bu konudaki hassasiyetine teşekkürü de ihmal etmedi. Kenan Bey’e 15 Ağustos’taki Ortodoks ayinin bu vaziyette devam edip etmeyeceğini sorduk. Bir diğer ifadeyle, 1Bir tarafta Fatih kutlamaları yapılırken diğer tarafta ayin yapılıyor olacak. Ne dersiniz?” diye sorduk. Kuru, “Çok üzüleceklerini düşünüyorum. Onlar üzülsün biz bayram yapalım. Bana göre birkaç yıl daha ayinden vazgeçerler” dedi.

TÜRKAV Başkanı Kuru, gelenekselleştirdikleri Fetih cumasını bu yıl da Kadırga Açık Hava Camii’sinde kılınacağını söyledi. Fetih cumasına Trabzon ve Gümüşhane’den çok sayıda belediye başkanı ve siyasetçi iştirak ediyor. Bu arada Fatih cumasının 12 Ağustos’ta yapılacak.