61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MHP İL BAŞKANI TARIM’DAN 6’LI İTTİFAK YORUMU

bekir sıtkı tarım-1

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, 6’lı Millet İttifakı hakkında yaptığı açıklamada ortak yanlarının hiçbirinin milli olmadığına yer verdi.

Tarım, “Millet İttifakı’nı oluşturan 6+1 partiye aslında çok haksızlık yapıyoruz. Bunların hiç birinin bir birine benzemediği konusuna kesinlikle katılmıyorum. Bu partilerin en büyük ortak yanları hiçbirisi milli değildir. Başardıkları tek şey son 6 ayda yaşadığımız ekonomik sıkıntıların propagandasını çok iyi yapmalarıdır. Milliciler ve küreselcilerin karşı karşıya geldiği ve bu gerilimin gittikçe daha da büyüyeceğine inandığımız ülkemizde artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı gibi, Avrupa'yı telaşlandıran milli politikalardan da geri dönüşümüz mümkün değildir. Meclisimizde en son yapılan teskere oylamasına geçit vermeyen siyasi partilerin, daha henüz son 3 günde sınır ötesine giderek yapılan terörle mücadelemizde iktidar da olsalar nasıl bir davranış gösterecekleri açıkça ortadadır. Bu millet son zamanlardaki fahiş fiyat artışlarından dolayı mevcut hükümeti suçlasa da! Bu sorunu Cumhur ittifakı dışında hiç bir siyasi iradenin çözemeyeceği konusunda da mutabıktır. En azından yüzde 70 gibi bir toplumun buna inandığı düşüncesindeyim. Millet ittifakı'nın tabanlarında bulunan olaylara milli açıdan bakabilen seçmenler de buna dahildir. Bizim yenilgimiz seçim kaybetmekle ilişkili değildir. Türkiye'nin düşmesiyle irtibatlıdır. Biz görülmemiş değerde bir hayatın ve hazinenin sahipleriyiz. Çünkü biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz.” ifadelerini kullandı.

HAYDİ, VAKFIKEBİR EKRAN BAŞINA

HAYDİ, VAKFIKEBİR EKRAN BAŞINA

Vakfıkebir Ekmeğinin konu alındığı Coğrafyadan Kültüre Bağ Programı 20 Nisan Çarşamba günü Saat: 20.00’de TRT 2’de yayında olacak. TRT’2’de yayınlanacak programda konuşmacı olarak katılan, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Vakfıkebir Fırıncılar Derneği Başkanı Davut Kutoğlu ve Araştırmacı yazar İsmail Hacıfettahoğlu, Vakfıkebir Ekmeğinin konu alındığı Coğrafya kültürü bağ programında yerini alacak

Vakfıkebir Kaymakamı Uzan, Yatılı Kız Kur'an Kursu'ndaki öğrencilerle iftarda buluştu

İfatr programına Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan'ın, İlçe Müftülüğü'ne bağlı Bölge Yatılı Kız Kur'an Kursu'nda hafızlık yapan öğrencilerle bir araya geldiği iftar yemeğine ayrıca İlçe Müftüsü Şükür Küçük, Jandarma Astsubay Serkan Salcı ve bazı jandarma personeliyle kurs yöneticisi Fatma Kopal ve bazı kurs hocaları katıldı.

Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ve beraberindekiler, iftardan önce kursun bölümlerini gezdiler. İlçe Müftüsü Şükür Küçük, kurstaki eğitim öğretim ve öğrencilerin durumlarıyla ilgili Kaymakam Uzan'ı bilgilendirdi. İlçe Müftülüğü'nün himayelerinde ve hayırseverlerin de katkılarıyla, kursta her türlü imkanın sağlandığını ve öğrencilerin hizmetine sunulduğunu belirten Kaymakam Uzan, öğrencilere, kendilerine sağlanan bu imkanların kıymetini bilerek daha büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Kursta hafızlığa hazırlanan ve hafızlık yapan öğrencilerin eğitim öğretimlerine maddi manevi katkı sağlayan tüm hayır sahipleriyle, öğrencilerin başarısında emeği olan Kur'an Kursu öğreticileri ve öğrencilerin velilerine de teşekkür eden Kaymakam Uzan, tüm öğrencilere de derslerinde başarılar diledi.

Ali Öztürk, Zorluoğlu’na cevap verdi Ali Öztürk, Zorluoğlu’na cevap verdi

BİR DOLMUŞ ŞOFÖRÜ VAKASI DAHA!

6ba0abc8-8c25-4a35-a2e4-4de7d859baaa

Dün saat 17:40 civarlarında Akçaabat dolmuşuna küçük çocuğu ile binen kadın neye uğradığını şaşırdı.  Şoför çocuk arabasını kapatmadan binemeyeceğini söyleyerek kadından bebek arabasını kapatmasını istedi. O esnada kadında inip bebek arabasını kapatmaya başladı. Şoförün aceleci söylemleri karşısında panikleyen kadın, arabayı kapatmakta zorluk yaşadı. Sinirlenen şoför aracı hareket ettirip gitmek istedi. Ancak kadının bebeği o sırada arabadaydı. Kadın kısa süre içinde korku dolu anlar yaşarken, dolmuş şoförü aracı ayakta aldığı yolcularla doldurup devam etti.