61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

AVCI AÇILIŞTA YÜZLERİ NASIL GÜLDÜRDÜ?

AVCI AÇILIŞTA YÜZLERİ NASIL GÜLDÜRDÜ

Trabzon'daki ekmek zammı ne zamandan itibaren geçerli? Trabzon'daki ekmek zammı ne zamandan itibaren geçerli?

Ortahisar Belediyesi, dün Zağnos Vadisinde dağ delinerek yapılan Tünel Akvaryum’un açılışını yaptı. Açılışa birçok Trabzon siyasetinin ve spor dünyasının etkili isimleri katılırken vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Havanın soğuk olması nedeniyle protokol konuşmaları kısa tutuldu. Protokol konuşmalarında Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı konuştu. Abdullah Avcı’nın konuşmasıyla yüzler güldü. Bu da objektiflere yansıdı. Avcı, “Ben burada olmaktan mutluyum. Böyle eserler kazandırmak son derece önemli. Ona katkı sağlamak için buradayız. Kim ne kazandırıyorsa onlara teşekkür ediyoruz. Bu şehrin büyük enerjisi var. Bence bu yüksek enerjiyi olumlu anlamda kullanalım” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden şampiyonluk kutlaması

Trabzonspor’un süper lig şampiyonluğu kadar kutlamaları da her platformda coşkuyla ve hız kesmeden devam ediyor.Yıllardır gönül verdikleri renklerin şampiyonluğunu bekleyen Trabzonspor taraftarları, yaptıkları kutlamalarla tüm yurtta olduğu kadar Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de renkli görüntüler oluşturdular. Trabzon’daki çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra esnaflar, mahalleler, caddeler, sokaklar hatta okullar bile kutlamalardan nasibini aldı. Elbette bu şampiyonluğa en çok da çocuklar sevindi. Trabzon’da faaliyet gösteren Ortahisar Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu da Trabzonspor’un şampiyonluğunu okul bahçesinde doyasıya kutladı. Bordo-Mavi bayraklar ve balonlarla süslenen okula öğrencilerde formaları, bayrakları ve kaşkolleri ile geldi. Trabzonspor marşları ve şarkıları ile coşan öğrencilerin şampiyonluk coşkusuna okul yönetimi ve öğretmenleri de eşlik etti. 

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KATAR ŞEHRİYLE KARDEŞ ŞEHİR OLDU

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KATAR ŞEHRİYLE KARDEŞ ŞEHİR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Katar’da bulunan Doha şehri ile kardeş şehir oldu.

Meclisin son oturumunda Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonundan gelen 2 madde okutuldu. Birinci gündem maddesiyle Büyükşehir Belediyesinin Katar’daki Doha şehriyle kardeş şehir olması için gündeme alınarak meclisin onayıyla kabul edildi. Böylece Büyükşehir Belediyesi kardeş şehir olduğu il sayısı 11 oldu.

MUHTAR CAN, SERA GÖLÜ’NÜN IŞIKLANDIRILACAĞINI AÇIKLADI

Muhtar Can Sera Gölü'nün ışıklandırılacağını açıkladı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinin Yıldızlı Mahallesi muhtarı ufuk Can, Sera Gölü’nün ışıklandırılmamasına tepki göstermişti. Muhtar Can gösterdiği tepkinin ardından AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun kendisini arayarak ışıklandırma için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiğini kaydetti. Muhtar Can, “Trabzon’umuzun hatta Derecik vadisinin Milletvekili Bahar Ayvazoğlu beni bu konuyla alakalı biraz sitem biraz da bilgi amaçlı bilgilendirdi. Keşke bize daha önceden bilgi verilseydi de bizde bilgi amaçlı bölge halkına aktarsaydık. Vekilimin sözleriyle kendisi bu konu ile alakalı bir yıldır çalıştığını komisyon kararını çıkardığını, ödeneğinin çıkarıldığını Milli Parklar Genel Müdürlüğünün ekiplerini bölgeye göndererek çalışmalara başlandığını bizzat kendisi bize anlatmıştır. Sn. Vekilimize bu anlamda teşekkür ediyorum ama bu bölgede ne karar alınırsa alınsın nasıl bir yatırım yapılacaksa yapılsın bu milletin, bu mahallenin muhtarı olarak bize bilgi verilmesi, hem töre, hem insani, hem de demokrasinin bir gerçeğidir.” ifadelerini kullandı.

REKTÖR ÇUVALCI, ŞAMPİYON TENİS TAKImıNI AĞIRLADI

Rektör Çuvalcı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında Mersin Üniversitesinde düzenlenen Üniversitelerarası Tenis Müsabakaları, çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Turnuvaya katılan KTÜ Kız Tenis Takımı (Ece Ay, Ceren Teke, Humay Orazgylyjova) ve Erkek Tenis Takımı (Ali Efe Afşın, Ahmet Yusuf Türkeli, Muhammet Yüksel Demirel) Antrenör Ersen Bakırhan eşliğinde, RektöR Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti. Rektör, kendi grubunda namağlup şampiyon olarak bir üst lige çıkan Kız Tenis Takımını ve Antrenör Ersen Bakırhan’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.