61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

DEMELİ’NİN VEFATI TRABZONLU SİYASİLERİ YASA BOĞDU

DEMELİ’NİN VEFATI TRABZONLU SİYASİLERİ YASA BOĞDU (1)

MHP Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli, bir önceki gece hayatını kaybetti. Trabzon’da samimi ve etkili siyasetçilerden olan Demeli, ölümüyle sevenleri ve yakınlarını yasa boğdu.

Öte yandan Demeli ile yol arkadaşlığı ve aynı dönem siyaset yapan birçok isim üzüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Bunlardan bir tanesi de İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın oldu. Aydın, “Gönüldaşım, ülküdaşım ve değerli kardeşim Muammer Demeli Beyefendi, Trabzon'da Hakk'a yürüdü. Yüce Allah Muammer kardeşimize gani gani rahmet etsin. Ruhunu şad, mekânını cennet etsin. Ailesi ve tüm sevenlerine sabır ve metanet ihsan etsin. Başımız sağ olsun.” İfadelerine yer verdi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, “MHP Trabzon eski İl Başkanı, Değerli Büyüğüm, Ağabeyim Muammer Demeli'nin vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.” derken Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Siyasetin değerli simâlarından, önceki dönem MHP İl Başkanı, bizim de çok sevdiğimiz Sn. Muammer Demeli ağabeyimizin vefatını teessürle öğrendim. Hayatını davasına adayan çok güzel bir adamdı. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Ailesine, sevenlerine ve tüm ülkücü camiaya sabırlar dilerim.” diyerek acısını paylaştı.

Büyükşehir Belediyesi CHP’li meclis üyesi Turgay Şahin ise “Eski MHP il başkanı değerli dostum Muammer Demeli’nin vefatını derin üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet başta kederli ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar dilerim.” ifadelerini kullandı.

20 YAŞINDA GENCİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YOL İÇİN VATANDAŞ TEDBİR İSTEDİ

20 YAŞINDA GENCİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YOL İÇİN VATANDAŞ TEDBİR İSTEDİ

Trabzon’da geçtiğimiz gün gece saatlerinde 20 yaşında motosikletli bir genç kendisine arkadan araba çarpması sonucunda hayatını kaybetti. Bu kazayı basit bir kaza gibi görmemek gerekiyor. Kazada yetkililerin de kabahati var. Ortahisar ilçesine bağlı Akoluk Mahallesi, Maçka-Trabzon kara yolunda gerçekleşen kazanın olduğu yerde bir tane bile yol aydınlatması için lamba bulunmuyor. Karakaş mevkiinden Akoluk Mahallesi’ne kadar olan ve oldukça işlek olan yolda yol aydınlatması adına tek bir lamba bulunmuyor. Yollarda yürümek ise vatandaş için tam bir kabus olabiliyor. Yaşanan kazanın ardından yolu kullanan yöre sakinleri ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve yetkililere seslenerek yol kenarlarına bu tür kazaların gerçekleşmemesi adına aydınlatma konulmasını talep ediyor.

Trabzon Sümela Manastırı'nda flaş gelişme! Trabzon Sümela Manastırı'nda flaş gelişme!

AKÇAABAT BELEDİYESİ AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ DÜZENLİYOR

AKÇAABAT BELEDİYESİ AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ DÜZENLİYOR

Kültür sanat etkinlikleriyle öne çıkan Akçaabat Belediyesi 3. Açık Hava Tiyatro Günleri düzenliyor. 1-6 Temmuz arasında gerçekleşecek tiyatro günlerinde farklı şehirlerin tiyatro ekipleri gösteri sergileyecek.

1-6 Temmuz arası saat 20:00’da Akçaabat Sahil Parkında gerçekleşecek tiyatro festivaline Akçaabat Belediye Tiyatrosu, Samsun Hayal Atölyesi, Trabzon Büyükşehir Tiyatrosu, Giresun Belediye Tiyatrosu toplamda altı oyun oynayacak.

CORA, AYVAZOĞLU VE MUMCU ŞEHİT AİLELERİ İLE BULUŞTU

CORA, AYVAZOĞLU VE MUMCU ŞEHİT AİLELERİ İLE BULUŞTU (3)

AK Partili Sezgin Mumcu, Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu şehit aileleri ile bir araya geldiler.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu, Babalar Günü dolayısıyla şehit aileleri ve çocuklarıyla bir araya geldiler. Botanik parkta düzenlenen programda Mumcu, Cora ve Ayvazoğlu, ailelerle ve özellikle çocuklarla sohbet ettiler. 

Ardından Milletvekili Ayvazoğlu, şehit aileleri ve çocuklarıyla Tünel Akvaryum’u ziyaret ederek gezdi.

TÜRK BAYRAĞINA YAPILAN SALDIRIYA BAŞKAN GENÇ’TEN TEPKİ

türk bayrağına yapılan saldırıya Başkan Genç'ten tepki 2

Trabzon'da üzerinde Atatürk'ün posterinin de bulunduğu Türk bayrağının yere atılmasıyla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheliden 1'i tutuklandı, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan Volkan Erbaşın, savcılıkta verdiği ifadede, “Psikolojik rahatsızlığım var. Buna bağlı psikolojimde bozukluk var. Türk bayrağı ve Atatürk olduğunu fark etmedim. Kötü niyetim yoktu, anlık oldu. Pişmanım.” ifadelerini kullanırken çirkin saldırıya bir tepki de Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ten geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Başkan Genç, “Aziz Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sembolüne, ecdadımızın, ordumuzun ve milletimizin yere düşmesin diye canını verdiği aziz Türk Bayrağımıza saldıran haysiyetsizlere gereken ceza ivedilikle verilmelidir. Şerefli bayrağımıza filli saygısızlıkta bulunanlara tavrımız nettir. Bayrağımıza elini uzatanlara gerekeni yaparız.” İfadelerine yer verdi.

ÜÇ İLÇEYE NOTER İÇİN MÜJDE VERİLDİ

Üç ilçeye noter için müjde verildi

AK Parti Dernekpazarı İlçe Başkanı Abdullah Akgül, noter konusunda sadece Dernekpazarlılara değil Hayrat ve Köprübaşı ilçelerine de müjde verdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın noter konusundaki taleplerine karşılık verdiğini açıklayan Başkan Akgül, “Dernekpazarı, Hayrat ve Köprübaşı ilçelerimize müjde. Size güzel bir haberimiz var. Adalet Bakanımız Sn. Bekir Bozdağ talebimizi onayladı.  Artık noter işlemi için başka bir ilçeye gitmenize gerek yok.  İlçelerimize hayırlı uğurlu olsun.  Teşekkürler Sn. Bakanım.” paylaşımında bulundu.