61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Tarım’dan Millet İttifakına miting üzerinden gönderme

MHP Trabzon il başkanı Bekir Sıtkı Tarım, sosyal medya üzerinden millet ittifakına sert mesajlar verdi. Ayrıca açıklamasında adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bir kez daha vurguladı. Tarım’ın paylaşımı şu şekilde:

“Liderden başkası konuşmasın açıklaması varken parti kurmaylarının devamlı fikir beyan etmesi Millet ittifakının tamamının samimiyetsizliğini gösterir. Ülkenin dertlerine çözüm olacaklarını iddia edenlerin kimlerin yörüngesinde olduklarını söylemeyi bir tarafa bıraktık, bu dağınık fikir yapısıyla hangi hizmeti yapacaksınız ki? Masayı 6 lı zannedenler yanılmaktadır. Masanın devrilmemesi için en az 2 arızalı ayak daha mevcuttur. Milliyetçi Hareket Partisi ise Lideri "#DevletBahçeli sayesinde  eşi görülmemiş samimiyetle ve Devletini koruma anlayışıyla dünya siyaset tarihine damgasını vurmakla meşguldür. Ortaklarından birisinin kendi partisi içinde hangi belediye başkanıyla sorun yaşıyorsa jet hızıyla onun ziyaret edilmesinin izahı; karakterlerini, kalitelerini ve uğradıkları siyasi erozyonu ortaya koymaktadır. Bir gölge boks müsabakasıyla karşı karşıyayız. Önümüzdeki  seçimden sonra siyaset çöplüğünde kesinlikle yer kalmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı belli, vizyonu belli, karakteri bellidir. Aday Sayın "Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sahte siyasi anketçilerde Sivas, Bursa, Kayseri mitinglerini hatırlatmakta yarar vardır. Seyrederken utandıklarını düşünmekteyim. Şayet utanacak yüzleri varsa.”

Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat! Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat!

BAŞKAN ÇEBİ, GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ VE KALPAK GİYDİ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şubesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Çebi, “Bugün ay yıldızlı al bayrağımızın altında huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşayabiliyorsak, şanlı Bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, bunda aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin payı çok büyüktür. Gaziler Günü münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şubesine ziyaretimizde Şube Başkanı Sn. Seyyah Sağıroğlu ve çok kıymetli gazilerimiz ile bir araya geldik. Misafirperverliklerine ve hoş sohbetlerine teşekkür eder; sevdikleri ile birlikte kendilerine sağlıklı, mutlu, uzun ömürler dilerim.” açıklamalarında bulundu.

SOSYAL KONUT PROJESİNE SOYGUN SİSTEMİ TEPKİSİ GELDİ

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, sosyal konut projesine yönelik eleştirilerde bulundu. Projede borcun azalmayacağını savunan Başkan Velioğlu, “TOKİ’den ev alıp peşinatı ödeyenler, aralık ayında ilk taksiti ödediğinde borcu 1/240 yani %0,4 azalacak. Ancak memur maaşlarına ocakta gelecek yaklaşık %25 zamla toplam borçları %25 artacak. Temmuzda artan miktardan yapılan taksit ödemeleriyle birlikte %2,4 azalacak ama Temmuz'da gelem maaş zammıyla yeniden borç %25 artacak.  Kısaca iktidar milleti düşünseydi enflasyonu düşürürdü. Onlar seçimleri ve kendi rantlarını düşündüklerinden yeni bir soygun sistemini millete sosyal konut diye yutturmaya çalışıyorlar...”  eleştirilerinde bulundu.