61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TTSO SEÇİMLERİ ÖNCESİ HACISALİHOĞLU’NUN BASIN TOPLANTISINDAN NOTLAR 

WhatsApp Image 2022-10-20 at 08.58.59 (3)
TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu
, dün ekibiyle birlikte Zorlu Otel’de yeni dönem için basın toplantısı düzenledi. Hacısalihoğlu, basın toplantısını sade bir toplantıyla geçiştirdi. Rakibi Erkut Çelebi gibi bir gösteriye dönüştürmedi. Bir gazeteci dostumuz bu tabloyu şöyle değerlendirdi: “Suat Başkan bu haliyle ya kendine çok güveniyor ve önemsemiyor, ya da seçimi kaybettiğini şimdiden kabulleniyor.”
Ekibini hiç değiştirmeyen üç dönem TTSO Başkanlığına seçilen Hacısalihoğlu, ortaya koyduğu tabloyla dördüncü dönemde aynı ekiple devam edeceği sinyalini verdi. Ancak seçimin çok zor geçeceği kesin. Bir dostumuz, “Sahada yalnız Erkut Çelebi ve arkadaşları var. Benden oy istemeye iki kez Çelebi’nin ekibinden geldiler. Hacısalihoğlu’nun ekibinden kimse gelmedi” dedi. Kamuoyundaki bu algıya rağmen sandık gerçeği unutulmaması gereken ikinci husus ise Meclis üyeleri seçiminden sonraki tablo. Bir diğer ifadeyle Çelebi’nin seçimden önce birlikte yol yürüdüğü arkadaşlarının tamamının Meclis üyesi seçildikten sonra yanında tutup tutamayacağı. Zira TTSO’nun seçim geleneği unutulmamalı. 
Öte yandan Hacısalihoğlu’nun basın toplantısına gazeteciler yoğun ilgi gösterdi. Zorlu Otel’de basın toplantısı için hazırlanan salona koyulan masa ve sandalyeler yetmedi. En az on gazeteci için daha ilave masa ve sandalye getirildi. Bütün bunlara rağmen Hacısalihoğlu’nun konuşması üniversitede ders veren öğretim üyelerinin öğrencilerine ders anlatması gibiydi. 


MHP il başkanı Tarım’dan Akçaabat açıklaması

WhatsApp Image 2022-10-20 at 08.58.59 (1)
MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, MHP Akçaabat İlçe Başkanlığı ile ilgili gelen sorular üzerine sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Tarım açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Medyadan gelen yoğun telefon trafiği üzerine bu yazı zaruri olmuştur.
Trabzon'da Milliyetçi Hareket Partisi 2023'e kilitlenmiş, Cumhur ittifakının başarılı olması adına her şeyi yapmaktadır. İçerden ya da dışardan fitne sokmaya çalışanlara sözümüz olsun ki; buradan hiç birinize iş çıkmaz. Hiç olmadığından çok daha mükemmel bir ahenk içerisinde, saygın ve davamıza zarar vermeden karakterin ve şahsiyetin tarifi olmakla meşgulüz. Akçaabat’ la ilgili tasarruflarımız vardır ve teşkilatımız açısından hiç bir mahsuru yoktur. Hakkında hiç bir dedikodusu bulunmayan, partimizi rencide edecek bizleri utandıracak hiç bir eylemi olmayan bir ilçe başkanımız şu anda mevcut görevdedir. İlçe Başkanımız Adem Çelik ticari hayatında çok kutsal bir görev üslenmiş, takdire şayan bir iş kurmuş, kısacası özel çocuklarımıza hizmet etmek gibi ağır bir sorumluluk altına girmiştir. Bu sözlerimizin hiç birisi siyasi söylem değildir. Bu ağır mesleğin sonucunda 2023 seçimlerine Akçaabat gibi Trabzon'umuzun çok önemli bir ilçesini taşıyıp taşıyamaması konusunda hareketlenmeler olmuştur ve bizler sadece bu çalışmaların içerisindeyiz. 5000 şehidimizin mirası üzerinde oturan biz teşkilat mensupları olarak içerden kimsenin yıkmasına, dışardan hiç kimsenin olmamış işler yaratmasına müsaade etmeyeceğiz. Gücümüzü ve kudretimizi Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'den almaktayız. Ben hiç bir zaman tehdit dili kullanmam, yapabileceklerimi söylerim. Yanlış bulvarlara giren teşkilat mensubumuz yada üyemiz olursa çalıştıramamaktan gurur duyduğumuz disiplin kurulumuz çalışır ve işini de en güzel biçimde yapar. Şayet teşkilat dışından olursa da Cumhurbaşkanımızın bir gece ansızın gelebiliriz sözü üzerine diyoruz ki; bir gündüz ansızın karşınızda bizi bulabilirsiniz. Belki de buna da gerek kalmaz, yalancıyı yasaklama yasasıda meclisten geçmiştir.”

İYİ Parti’deki seçim süreci bu hafta sonu netleşecek İYİ Parti’deki seçim süreci bu hafta sonu netleşecekAk Parti Ortahisar İlçe Başkanı Çebi’den ROKETSAN açıklaması

WhatsApp Image 2022-10-20 at 08.58.59
Ortahisar AK Parti ilçe başkanı Selahaddin Çebi, ilk milli balistik füze üretiminin tamamlanmasını ardından sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla  kutladı. Çebi’nin, heliyor gelmekte olan ifadeleriyle paylaştığı gönderi şu şekilde: 
“Türkiye cumhuriyeti Çember içine alınan bir ülke değil artık. Yerli ve milli savunma ile güvenlik çemberini genişleten büyük bir ülke. Dört bir köşesine heykel değil balistik füze savunma sistemi kuran bir ülke. Hava kara ve deniz sahalarında artık kuş uçmayacak. İlk milli balistik füzenin üretimi de tamamlandı...  TAYFUN balistik füzesi ile 561 km gibi bir menzil elde edildi. ROKETSAN büyük bir başarı elde etti. Geliyor gelmekte olan. “