61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN AKSOY, SAĞDUYULU AÇIKLAMASI İLE DİKKAT ÇEKTİ
Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (RESOB) Başkanı Güven Aksoy, Trabzonspor’un şampiyonluğunu kutlayarak, sağduyu içeren açıklamalarda bulundu. Başkan Aksoy, “Rize Trabzon kardeşliğini kimse bozamaz. Tarihe bugün not düşmek gerek. Bu onuru bu gururu yaşatan Abdullah Hoca Rizeli bir hocadır. Biz Karadenizli olarak bazen küssek de kızsak da kırılsak da bu yaşadığımız coğrafyanın taşıdığımız karakterin anlık Karadeniz huyundan gelir.” ifadelerini kullandı. Rizelilerin Karadeniz takımları dururken İstanbul takımlarının şampiyon olmasını istemeyeceğini kaydeden Başkan Aksoy, “Her Rizeli her Karadenizli İstanbul takımları şampiyon olacağına Karadeniz’den bir takım olsun ister. Bir Karadenizli olarak bizlere gurur yaşattın teşekkürler Trabzonspor. Öncelikle Trabzonlu dostlarım, arkadaşlarım tüm Trabzon şehri Trabzonsporluları ve Karadenizlileri başta Rize evladı Abdullah Hocamı ve tüm sporcuları tebrik ediyorum. Hayırlı olsun, inşallah devamı gelecek bu şampiyonlukların Trabzonspor. Kardeş takım Rizesporumuz da seneye inşallah tekrar Süper lig’e çıkacaktır.  Buna kimsenin şüphesi olmasın.” açıklamalarında bulundu. 


Başakşehir maçı için farklı öneri 
Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen Trabzonspor’un şampiyon olmasının ardından algı operasyonları peşinde koşanlara cevap verdi. Sürmen hoşgörü içinde hareket etmenin zamanının geldiğini söyleyerek “Gelin bir yeni gelenek başlatalım. Başakşehir maçında tüm Süperlig takım taraftarları kendi formalarıyla gelsin, birlikte yan yana maç seyredelim ve şampiyonu da birlikte alkışlayalım. Bu geleneği gelecek yıllara taşıyalım” dedi. 


Fenerbahçe’nin algı operasyonlarına karşı cevap veren Sürmen, “Türk futbolunda önemli bir konuma sahip dört büyük kulüpten birinin taraftarları olarak sizlerin renk aşkını ve takımınızı desteklemenizi anlayışla karşılıyorum. Elbette bütün takım taraftarları gibi sizde hak edilen şampiyonluklar görmek istersiniz. Bu sezon çokça hak ettiğimiz şampiyonluğu, liglerin bitimine 3 hafta kala sizden 9 puan önde biz kazandık. Bu sene şampiyonluğu, oynadığımız futbol ile bizim hak ettiğimizi, ilk yarı sonunda siz bile gönülden biliyordunuz. Bizim başkanımız Sayın Ahmet Ali Ağaoğlu 2018 de seçilirken bizden 3 yıl sabır istedi ve 3 yılın sonunda şampiyon yaptı. Ya sizinkiler; 2008 de Sayın Aziz Yıldırım seçilirken, 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü verdi. Ancak 2009/10 sezonunda şampiyonluğu Bursaspor’a kaptırıp,2010/11 de Trabzonspor’dan 9 puan geri kalınca, sözlerini tutmadıkları için ya kendileri gideceklerdi yada hileye başvuracaklardı. Onlar şikeyi seçip, kendilerini size alkışlattılar ama camianıza lekeli bir tarih bıraktılar. Şimdi ise, Sayın Ali Koç size verdiği sözleri yerine getirmemenin hesabını vereceğine, bir taraftan Trabzonspor’u överken, diğer taraftan tarihe geçen megafonlu konuşmalar yaparak sizi tahrik edip kendi başarısızlığını ört bas etti.Üstelik yarattığı müthiş algı ortamı ile size lig  ikinciliğini büyük bir başarı gibi gösteriyor” ifadelerini kullandı.
Sürmen, Trabzonspor’un her takımın taraftarına saygılı olduğunu söyleyerek Başakşehir karşılaşması için farklı bir öneride bulunarak, “Trabzonspor camiası olarak biz her rengin taraftarına saygılıyız ve kol kola maç seyretmek isteriz. Futbol bu, gelecek yıllarda da şampiyonluklar devam edecek. Kendini kurtarmaya çalışan yöneticiler yüzünden konuşamadığımız, futbolun güzel dilini konuşma vakti geldi de geçiyor bile. Gelin bir yeni gelenek başlatalım. Başakşehir maçında tüm Süperlig takım taraftarları kendi formalarıyla gelsin, birlikte yan yana maç seyredelim ve şampiyonu da birlikte alkışlayalım. Bu geleneği gelecek yıllara taşıyalım” dedi.

Gözden kaçırmayın

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş’tan dikkat çeken iddia Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf Durmuş’tan dikkat çeken iddia