61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TRABZON DİŞ HEKİMLERİ ODASI GENEL KURULU TAMAMLANDI

Trabzon Diş Hekimleri Odası 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 9-10 Nisan’da yapılması planlanan seçimler çoğunluk sağlanamadığı için 16-17 Nisan’a ertelenmişti. Diş Hekimleri Odası Olağan Genel Kurulu'nda iki aday yarıştı. Önder Taşan ve Mustafa Yıldız’ın yarıştığı genel kurulda Önder Taşan oda başkanı oldu.

Yönetim Kurulu Adayları: Başkan Önder Taşan, Ertan Yıldız, Erhan Kalay, Efran Baltacıoğlu, Büşra Kocaman, Aslı Kahraman Aydın, Devrim Altuntaş, Bülent Hasan Yılmaz, Tolga Varol.. Denetleme Kurulu: Onur Yılmaz, Behlül Karakaş, Adem Selim..

VAKFIKEBİR SARAY PASTANESİNDE TULUMBA TATLISINDA BÜYÜK KAMPANYA

Trabzon-Vakfıkebir esnaflarından Saray Pastanesi sahibi Fatih Çiçenoğlu, Ramazan ayı dolayısı ile kampanya yaparak Ramazan boyunca tulumba ve şekerpare tatlısının bir kilosunu 25 TL’den satışa sundu.

Her yerde 50 TL ile satılan tulumba tatlısı Vakfıkebir Saray Pastanesinde 25 TL olarak satılıyor. Çiçenoğlu; “Tatlıya kampanya yapmamın sebebi daha önce yağımı, şekerimi aldığımdan dolayı böyle bir kampanya yapmak istedim. Ayrıca millette para olmadığını düşünüyorum. Millet Ramazan ayı sebebi ile tatlıyı ucuza yesin diye biz de böyle bir şeye kalkıştık. İşçiliğini de biz yapıyoruz, her şeyini de biz yapıyoruz. Kazanç var mı? Tabii ki birazcık var. Normalde pastanelerde tulumba tatlısından yüzde 80 bir kazanç olduğunu düşünüyorum.

Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi! Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi!

 Esnaf olarak biz sürümden kazanıyoruz. Kazanma payımız yüzde 80 değil de yüzde 5 olarak görülüyor. Zararınız var mı diye soranlar oluyor. Allah'a şükürler olsun zararımız yok. Kafa kafaya bir maliyete gidiyor.'' dedi. "Aynı zamanda Vakfıkebir’de vatandaşlarımız bu kampanyayı yaptığımız için bizlere dua ediyorlar. O dualar bize yeter" diyerek ifadelerini tamamladı.

KTÜ 2022 PERFORMANS ARTTIRMAK İÇİN ÖDÜL VERECEK

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) akademik ve idari personellerinin, öğrencilerinin çalışmalarında göstermiş oldukları üstün başarı ve hizmetlerin değerlendirilmesi, performanslarının artırılması ve çalışmalarının desteklenmesi amacıyla KTÜ Ödül Yönergesi kapsamında KTÜ 2022 Yılı Ödülleri verilecek. Tüm ödüller için 2021 yılındaki faaliyetler esas alınacak.

Verilecek ödüller Akademik Ödül, Genç Bilim İnsanı Ödülü, Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Ödülü, Doktora Tez Ödülü, İdari Personel Başarı Ödülü, Öğrenci Ödülleri,  Kalite Ödülleri, Eğitim Ödülleri şeklinde sıralandı.

AK PARTİLİ GENÇLERDEN SOKAK İFTARI

AK Parti Ortahisar Gençlik Kolları, Ramazan’ın ilk gününde Pelitli Mahallesi’nde farklı bir iftar programı başlattı.

Eski geleneksel mahalle kültüründe bulunan sokak iftarlarını canlandırmak ve yeni nesillere bunu aktarmak amacıyla program başlatıldı. Hem gelenek devam edecek hem de birlik ve beraberlik ortamı daha da kuvvetlenecek. AK Parti Ortahisar Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Mercan, “Manevi atmosfer ve paylaşma hazzının doruğa çıktığı şu günlerde Ortahisar ilçesinin mahallelerinde ‘iftar sofraları’ kurarak her akşam onlarca gençle bir araya geliyoruz. Mahalleden katılan genç kardeşlerimizle iftarımızı açtıktan sonra çay sohbetiyle devam ediyoruz. Partimiz gençlere çok fazla önem veriyor sağ olsunlar. İl Başkanımız Sezgin Mumcu ve İlçe Başkanımız Selahaddin Çebi ilk iftarı gençlere ayırdılar ve sorunlarıyla ilgilendiler. İlçe başkanımız Selahaddin Çebi ile birlikte iftar programlarımıza devam ediyoruz. Pelitli, Cumhuriyet, Akkaya, Karakaya ve Bahçecik'te iftarlarımızı gerçekleştirdik. Bunları yaparken de aynı anda üniversite öğrencilerine iftar vermeye başladık ve Teravih Namazı sonrasında İskenderpaşa Camii’nde cemaate çay ikramında bulunuyoruz.”