61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

LGBT İLLETİ 23 EYLÜL’DE TRABZON’DA DA PROTESTO EDİLECEK 

LGBT'ye karşı tepkiler sokağa indi1

Dünya çapında yeni bir proje olarak nitelendirilen LGBT illetine karşı Türkiye çapında da ciddi uyanış başladı. Dün aileler İstanbul Saraçhane Parkı’nda çocuklarıyla birlikte LGBT’yi protesto ederken gözler 23 Eylül’de yurt çapında yapılacak olan muhtemel protestolara çevrildi. Geçtiğimiz hafta bir grup aile tarafından gazetemize yapılan ziyarette dile getirilen “23 Eylül’de biz de protesto edeceğiz” açıklamasının ardından Trabzon’da çok sayıda sivil toplum kuruluşunun ortak bir açıklama için bir araya geleceği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, STK’lar 23 Eylül’de yapılması planlanan muhtemel protestoya da iştirak edecek. 

İYİ PARTİ’DE KAZAN  KAYNAMADAN MÜDAHALE EDİLDİ 

İYİ PArti'de kazan kaynıyor

KTÜ'de çalıştayın konusu Zifin çiçeği! KTÜ'de çalıştayın konusu Zifin çiçeği!

İYİ Parti Trabzon Teşkilatı’nda sular durulmuyor. İYİ Parti Trabzon İl Sekreteri Mustafa İşler sosyal medya hesabından önce, “Hahahaa… Gülmekten katılıyorum. Demek ki neymiş efendim. Büyük lokma tamam ama büyük laf asla… Bazen Yomra’da kutsal topraklardan sayılabiliyor. Hani muhterem zat diyordu ya heyhat kimler kimlerle beraber” paylaşımında bulundu. Bir süre sonra İşler bu paylaşımını sosyal medya hesabından silerek yeni bir paylaşım yaptı. İl Sekreteri İşler, “Daha önce espri amaçlı yapmış olduğum bir paylaşım yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur. Maksadım kimseyi rencide etmek ya da kırmak değildi. Bu gibi kısır çekişmelere bakmaksızın yolumuza tüm hızımızla devam ediyoruz. Trabzon ve Türkiye İYİ olacak.” ifadelerine yer verdi. İşler’in Yomra üzerinden kimi neden hedef almış ya da biraz yumuşatılmış tabiriyle eleştirmiş olabileceğini biraz araştırdık. Duyduk ki İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır ile Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın arası açılmış. Ancak bu ara açılmasından ziyade daha çok iplerin kopması noktasına varmış. Sağır, “Bir daha cenaze için bile olsa Yomra’ya gitmem.” ifadelerini kullanmış. Partili isimler ise araya gelerek ikiliyi bir araya getirmiş. İl Sekreteri İşler ise yaşanan bu olay üzerine bu iki paylaşımı yapmış. 

ŞALPAZARI’NDA İLGİNÇ TARTIŞMA 

ŞALPAZARI’NDA İLGİNÇ TARTIŞMA (2)

Şalpazarı İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ı eleştirenlere sert çıktı.  İlçe Başkanı Şennaz, "Son günlerde ilçemizde partimiz ve partimizin Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Koray Aydın başkanımız aleyhine ilgisiz ve alakasız kendilerini nimetten sayarak beyanat verme ihtiyacı duyan! Kendilerini hayal aleminde gören, kendilerini ön plana çıkarmak adına, bazı medya organlarında sosyal medyada mesnetsiz, ilgisiz, aslı astarı olmayan açıklamalarda bulunmuş olan Sayın Fehmi Cengiz şöyle bir ifadede bulunmuş ‘Koray Aydın'ın olduğu yerde olmam’ diye. Ben de soruyorum..  Türk siyasetine yıllarını vermiş bakanlık yapmış, Sayın Koray Aydın Bakanım sizi yanına mı davet etti? Aday mı gösterildiniz? Bizim gündemimizde şu anda belediye başkan adaylığı konusu olmayıp, Şalpazarı’nda bazı kendini bilmezler kendi kendine gelin güvey olup ilçemizde kendi adına dedikodu ve entrikaların içine girmekte olup, hiçbir zaman kişilik olarak bizim ilgi alanımız içine giremeyip, dikkate alınmadı ve alınmayacaktır.  Yapmış olduğu her türlü açıklama ve beyanatlar veren, düşüncelerini başkalarına göre şekillendirenleri bağlar. Bizim Şalpazarı İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak yok hükmünde olup, dikkate alınmayacaktır. Bizim davamız koltuk davası değil, bizim davamız, Türkiye’miz, milletimiz, vatanımız, bayrağımız, memleket sevdasıdır. Bizi bu sevdadan hiçbir iftira, kötü söz, yakıştırmalar vazgeçiremeyecektir.” ifadelerini kullandı. 

BAĞIMSIZ MECLİS ÜYESİ ÇAKIROĞLU’NDAN OTOMATİĞE BAĞLANAN ZAMLARA İLGİNÇ TEPKİ 

Bağımsız Meclis Üyesi Çakıroğlu

Trabzon’da son günlerde otomatiğe bağlanan su zamları eleştiriliyor. Eleştirilerde bulunan isimler arasında Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt de bulunurken, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin Bağımsız Üyesi Davut Çakıroğlu’ndan da dikkat çeken bir çıkış geldi. Meclis Üyesi Çakıroğlu, “Su zammının otomatiğe bağlanması konusunda kimsenin şikayet etmeye hakkı yok. Normalde su zam oranını Belediye Meclisi üyeleri belirlerdi. Seçilmiş insanlar iradelerini atanmış insanlara devretti. Yetkini TİSKİ’ye devredersen böyle olur. Bunun böyle olmaması için ben çaba gösterdim ve yetkimi devretmedim. Yetkisini devredenler düşünsün. Normalde su zammının her yılın sonunda Genel Kurula gelmesi gerekirdi. Ama her şeyi otomatiğe bağladığımız gibi bunu da otomatiğe bağladık.” eleştirilerinde bulundu. 

TRABZON’DA ÖZEL YURTLAR  KAPANMAYLA KARŞI KARŞIYA 

TRABZON’DA ÖĞRENCİ YURT ÜCRETLERİ DİKKAT ÇEKİYOR

Trabzon’da öğrencilerin yurt istediği, mevcut yurtların yetersiz olduğuna ilişkin konu gündeme gelmişti.  Çaykara Eğitim Ve Yardımlaşma Derneğinin Kalkınma Mahallesindeki kız öğrenci yurdunun yarısından fazlasının boş olduğuna, öğrenci bulmakta zorluk çekildiği kaydedildi. “Biz öğrenci bulmakta zorlanıyoruz. 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik olmak üzere 120 oda var. Şuan ki öğrenci sayımız 20. Biz öğrencilerin kayıt yaptırmasını bekliyoruz. Kız öğrencilerimizi bekliyoruz. 4 kişilik odalarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil ücretlerimiz aylık 2 bin 750 lira. Tek kişilik odalarda 3 bin 750 lira.” ifadelerine yer verildi. Fiyat pahalılığı öğrencileri farklı alternatiflere yönlendirmeye başladı. Bir asgari ücretin yarısına denk gelen oda fiyatları dikkat çekiyor.  Öte yandan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Trabzon’da yurtlara başvuran yaklaşık 12 bin öğrencinin tamamının KYK yurduna yerleştirildiğini açıkladı. Muhalefet ise kendilerine gelen talep üzerine yurt ihtiyaçlarını zaman zaman gündeme getiriyor.