61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MİMARLAR ODASI ESKİ BAŞKANI USTAÖMEROĞLU, NEYE TEPKİ GÖSTERDİ?

Mimarlar Odası eski Trabzon Şube Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nin yemekhaneye dönüştürüleceği iddialarına tepki gösterdi. Kamuoyunda bir sürfedir tartışılan konuya duyarsız kalmayan Ustaömeroğlu, “Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nin yemekhane veya benzeri bir işleve dönüştürüleceğine dair duyumlar ve haberler sosyal medyada yer almaktadır. Ben ihtimal vermiyor ve inanmak istemiyorum. Ama doğruluk payı varsa bu gerçekten içimizi, yüreğimizi incitir.” eleştirilerinde bulundu. Yıllardır sanatçılara ve sanat dostlarına özellikle de tiyatroculara hizmet veren binanın yine kültür ve sanata hizmet vermesi bekleniyor.

TRABZON CHP MİLLETVEKİLİ KAYA, TOKAT’IN SORUNLARINI DİNLİYOR

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Tokat’ın sorunlarını dinlediğini paylaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tokat ziyareti öncesinde Tokat’ta temaslarda bulunduklarını kaydeden Milletvekili Kaya, “Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tokat programı hazırlıklarımız kapsamında; Tokat Milletvekilimiz Kadim Durmaz, Ankara Milletvekilimiz Servet Ünsal, Samsun Milletvekilimiz Kemal Zeybek ve yönetici arkadaşlarımızla birlikte Erbaa Toprak Sanayicileri Kooperatifi Başkanı Ayhan Ata'yı ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledik. Gösterdikleri misafirperverlik için kendilerine teşekkür ediyoruz.” paylaşımında bulundu.

GİRİŞİMÇİ İŞADAMLARI VAKFI VE TRABZON VİZYONU

Girişimci İşadamları Vakfı Trabzon Şubesi’nin açılışına katıldık. Vakfın vizyonunu görmek ve Trabzon’a sağlayacağı hizmetleri merak ettik. İstanbul merkezli vakıf yurt çapında da örgütleniyor. Trabzon’da teşkilat kurulumu AK Parti’de bir dönem Başkanvekilliği görevini yürüten eğitimci Hasan Dilekoğlu’na verilmiş. Dilekoğlu da kendi arkadaş dünyasından oluşan bir yönetim oluşturmuş. Toplantıdaki tablo zaten bunun böyle olduğunu gösterdi. Trabzon’da 6 SİAD kuruluşu var. Hemen hiçbir SİAD temsilcisini toplantıda görmedik. Neyse ki Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yeni Başkan adayı toplantıdaydı.

Amerikalı Youtuber, Trabzon'daki köylülerle konuşunca şaştı kaldı Amerikalı Youtuber, Trabzon'daki köylülerle konuşunca şaştı kaldı

Toplantının can alıcı çıkışını GİV Genel Başkanı Mehmet Koç yaptı. Aslında Trabzon’da böylesi STK’lar lazım. Trabzon’a gelmeden şehri analiz eden ve hakikaten kente bir şeyler vermek isteyen, bunu sorumluluk olarak gören bir anlayış… Koç işte bunu yaptı. Trabzon’a çok acil bir Yatırım Kalkınma Bankası kurulması gerektiğini kaydederek şunları söyledi; “Trabzon'da bir yatırım kalkınma bankası olması lazım. TTSO öncülük ederse biz de destek veririz. Buraya not alıyoruz. Trabzon'un bir bankaya ihtiyacı var, bir yatırım ve kalkınma bankası kurulması lazım. Girişimcilerin en büyük eksiği bankacılık sistemi. Bankacılık sistemi ilk işini kuran insanların pek ulaşabileceği bir sistem değil. Girişimciliğin ikinci kuralı kimsenin yapmadığını yapmaktır. Sanayi odası ek atmazsa GİV olarak biz el atacağız. 25 milyon gibi miktar bir şekilde bulunur. Biz bunu yaparız. Biz yeni gelen nesle girişimci olmayı ve çalışmayı sevdirebilirsek, çocuklarımıza yapma etme demek yerine yap öğren diyebilirsek, okuldan mezun ol iş bul yerine okuldan mezun ol kendi işini kur mantığını yerleştirebilirsek ne mutlu bize. Genç girişimcilerimiz sadece TEKNOFEST'e katılıp kalmasın. Gençlerimiz yoluna ve projelerine devam etsin. Girişimci gençlerimiz için para bir şekilde bulunur, siz girişimci ruhunuza devam edin para, kazanç sizi takip eder. Yeni şubemizin hepimize hayır getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Banka kurulmasını öneriyor. Şayet TTSO elin taşın altına koymazsa ‘Ben koyarım’ diyor. Teşekkürler Sayın Koç. 25 milyon para lazım olduğunu söylüyor. TTSO yapmazsa ‘biz yaparız’ diyor. Bir kez daha teşekkürler Sayın Koç. Ve her şeyin TEKNOFEST’ten ibaret olmadığının altını çiziyor. Dileriz Sayın Koç’un vizyonu Trabzon’da karşılık bulur.