61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

AKÇAABAT’A YAPILAN SPOR LİSESİ VE ÜSTÜN SALİH 

Akçaabat Spor Lisesi inşaatının devamına ilişkin dünkü haberimizi okumuşsunuzdur. 21 Mayıs 2002 Cumartesi günü temeli atılan ve Trabzon’un gururu bir lise olarak yükselen Akçaabat Spor Lisesi, 4 katlı, 12 derslikli bir okulun yanı sıra; 5 katlı da bir öğrenci pansiyonuna sahip olacak. Yani sporcular kamp yapabilecek, dışardan gelen başarılı çocuklarımız pansiyonda kalıp okuyabilecek. 

Spor Lisesinde yüzme, su sporları, futbol, atletizm, güreş gibi branşlar yer alacak. Aynı zamanda şehre de hizmet verecek. Yani ve kısaca bir spor kenti olarak da öne çıkan Trabzon’un gurur duyacağı bir okula olacak.

Bu okulu devlet yaptırmıyor. Bu okul Trabzonlu bir bürokratımız Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in gayret ve girişimleri sonucu bir hayırsevere yaptırılıyor. Üstün salih Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve hayırseverliği ile öne çıkan İbrahim Erdemoğlu’nu bu konuda ikna etmiş. Trabzon’a böyle bir okul kazandırılıyor.

Trabzon’un Ankara’da yüzü aşkın bürokratı var. Lakin hafızasının bir köşesinde Trabzon yoksa sadece ismini duyuyoruz. Halbuki Trabzonlu bürokrat ismini Trabzon’a yazdırandır. Bu bağlamda eğitim gibi önemli bir keyfiyete sağladığı katkıdan ötürü Vakıfbank Genel Müdürü Sayın Üstünsalih’i yürekten tebrik ediyoruz. 

BEŞİKDÜZÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ,  İLÇEYE VEDA ETTİ

BEŞİKDÜZÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, İLÇEYE VEDA ETTİ

Beşikdüzü ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 4 yıl Şube müdürlüğü görevini yürüten Ömer Baştan, Beşikdüzü'nde arkadaşları tarafından düzenlenen bir organizasyonda çalışma arkadaşlarına veda etti. Milli Eğitim Vakfıkebir Şube Müdürü Ömer Baştan'a Beşikdüzü ilçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Demiral, 4 yıl boyuncu Beşikdüzü ilçesinde yapmış olduğu çalışmaları kapsamında teşekkür plaketi verdi. 

Baştan;''Beşikdüzü ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 4 yıl Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine Şube Müdürü atanmam nedeniyle Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve çalışma arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Tüm çalışma arkadaşlarımın hepsine çok Teşekkür ediyorum. Sizinle çalışmak çok güzeldi. İyi ki varsınız. Her zaman kalbimde olacaksınız. Allah'a emanet olun.''dedi.

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFİNİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFİNİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi ile birlikte Çınaraltı, Yıldızlı ve Akyazı Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri ziyaret etti. Milletvekili Ayvazoğlu,  Kooperatif üyelerinin istek ve taleplerinin karşılanması hususunda girişimlerinin devam ettiğini söyledi. 

Ayvazoğlu gerçekleşen ziyaretin ardından, “Çınaraltı, Yıldızlı ve Akyazı Su Ürünleri Kooperatifi üyelerinin istek ve taleplerinin karşılanması hususunda girişimlerimiz devam ediyor. İnşallah herkesin memnuniyetini sağlayacak çözüm için ilgili kurum ve kuruluşlarla konuyu nihayetlendirmeyi hedefliyoruz. Buluşmaya ev sahipliği yapan Çınaraltı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Osman Şahin ve iştirak eden tüm üyelere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

YOMRA BELEDİYESİNDE İŞÇİLERE YÜZDE YÜZÜN ÜZERİNDE ZAM YAPILDI

YOMRA BELEDİYESİNDE İŞÇİLERE YÜZDE YÜZÜN ÜZERİNDE ZAM YAPILDI

Türkiye'de yaşanan yüksek enflasyon, çalışanların maaşlarının erimesine neden olurken, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, belediye bünyesinde görev yapan işçilerin maaşlarına yüzde yüzün üzerinde zam yaptı.. Konuyla ilgili olarak Yomra Belediyesinin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada" Belediye işçilerimizin özlük haklarını düzenleyen ek protokol, Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalandı. Başkanımız, ekonomik şartları göz önünde bulundurarak şirket işçilerimizin maaşlarında yıllık enflasyonun üzerinde iyileştirmeye gitti. İşçilerimiz ve belediyemiz için hayırlara vesile olmasını dileriz” ifadelerine yer verildi. 

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile Hizmet-İş sendikası Başkanı İsmail Hakkı Kaplan, Yönetim kurulu üyeleri ve belediye işçi temsilcilerinin de hazır bulunduğu törende imzaların atılması ile birlikte işçilerin de maaşları yükselmiş oldu.  Kaplan, “Yomra Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık ile yapılan görüşmeler sonucunda yüzde yüzün üzerinde vermiş olduğu zamla işçinin yüzünü güldürdü. Bizi hiç bir zaman kırmayarak talebimize karşılık olarak daha fazla nasıl verebilirim gayretinde olmuştur. Belediye Başkanımızın bu tutumu biz işçileri ziyadesiyle mutlu etmiştir. İşçi dostu başkanımıza tüm üyelerimiz adına minnet duygularımızla teşekkür ederiz” dedi.

MEYDAN TRAFİĞİ VATANDAŞI BAZEN ÇILDIRTIYOR

MEYDAN TRAFİĞİ VATANDAŞI BAZEN ÇILDIRTIYOR

Trabzon’a yeni bir müze kazandırılacak Trabzon’a yeni bir müze kazandırılacak

Trabzon Meydan Parkı’nda günün belli saatlerinde trafik sıkışıyor. Sabah saatleri öğlen ve akşam saatlerinde trafik durma noktasına geliyor. Bizim şahit olduğumuz zamanlarda meydan trafiğine giren bir ambulans dakikalarca geçmeyi bekliyor. Her ne kadar sirenlerini çalsa da yol bulup geçemiyor. Bizim saydığımız bir 5 dakikasını sadece Ertuğrul fırınından Uzun Sokak’ın girişine kadar gelmesi sürüyor.
Geçtiğimiz günlerde de Gazipaşa Caddesi yönünden gelen bir şoför kafasını aracın penceresinden çıkarıp “gidin” diye bağırdı. Bazıları ise uzun süre korna çalıyor.
Yetkililer buraya nasıl çözüm bulacak? Meydan alanı dolmuşlardan arındırılırsa trafikte rahatlama olacak. Belki ring şeklinde olsa trafiğe faydası olur mu? Ancak bunlar uzun vadeli planlama. Yetkililer kısa vadede çözüm üretmeli

TRABZON’DA BİR YANDAN YAPILIYOR BİR YANDAN YIKILIYOR

TRABZON’DA BİR YANDAN YAPILIYOR BİR YANDAN YIKILIYOR (2)

Trabzon’da yürütülen altyapı ve kanalizasyon çalışmalarından sonra kırsal kesimden çokça şikâyet geliyor. Öyle ki su ve kanalizasyon çalışmalarında yollar ilk hali gibi bırakılmıyor. Düzgün kapatılmayan çukurlar ulaşımda sıkıntılar çıkarıyor. 

Bir vatandaş “Trabzon Ortahisar Yeşilova mahallesinde geçen sene yapılan kanalizasyon çalışmalarında sonra üstü uyduruk bir beton dökülüp gidildi araçlarımız zar zor gidip geliyor gerekli asfalt çalışmalarının yapılmasını istiyoruz” şeklinde sitem etti. Bu sadece tek örnek. Birçok kırsal kesimde benzer sorunlar yaşanıyor. Yoldaki beton kırılıp çalışma yapıldıktan sonra bir daha beton düzeltilmiyor. 

Basit gibi görünen ama vatandaşın önemsediği konular bunlar. Bir belediye vatandaşlarına eşit mesafede ulaşıp sorununu çözebilmeli. “İlla bir tanıdık olacak, yakınımız olacak ki gelip yolumuzu yapsınlar” şeklinde sözleri duyuyoruz. Seçim üzeri bunlar haneye eksi olarak yazdırabilir. 

Kafayı kuma gömmeden AK Parti Trabzon teşkilatı eksikleri görüp bunları vatandaşın nezdinde çıkıp söyleme cesareti gösterip çözüm için uğraşmalıdır. AK Parti bakalım “yakını” algısını kırabilecek mi?