61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KÖPRÜBAŞI’NDA İMECE USULÜ YOL AÇILDI

KÖPRÜBAŞI’NDA İMECE USULÜ YOL AÇILDI

Köprübaşı ilçesi Arpalı Köyü'ne 2 km kala çığ düşmesi sonucu yol ulaşıma kapandı. Yolu gazeteciler, vatandaşlar ve jandarma el birliğiyle açtı.

Haber için Arpalı Köyü'ne çıkan gazeteciler Halit Bayram, Emin Türkgenç ve Osman Paşa Demirci yolun kapalı olduğunu görünce işe koyuldu. Daha sonra köy sakinleri ve jandarma ekipleri de yardıma geldi.3 saatlik çalışma sonucu 40 metrelik çığ imece usulü ulaşıma açıldı.

CHP İL BAŞKANININ, VEKİL KAYA İLE ARASINDA SORUN OLDUĞU İDDİALARI GÜÇLENDİ

CHP’ İL BAŞKANININ, VEKİL KAYA İLE ARASINDA SORUN OLDUĞU İDDİALARI GÜÇLENDİ

Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi" Kubilay Çiçek: "Asgari ücretliler yine enflasyona ezdirildi"

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, geçtiğimiz gün Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ile birlikte Trabzon programı düzenledi. Pek çok yeri ziyaret eden Kaya ve Çalık cumartesi akşamı Maçka İlçe Başkanlığı tarafından Çalık’ın memleketi Maçka’da düzenlenen iftar programına katıldı. Düzenlenen programa Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk, Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Eski İl Başkanı Güzide Uzun katıldı. Programda herkesin gözü CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nu aradı. Daha önce de sıklıkla bahsedilen Vekil Kaya ve Başkan Hacısalihoğlu’nun aralarının bozuk olduğu iddiaları kuvvetlendi. Söylenenlere göre Başkan Hacısalihoğlu, Kaya’nın partiden bağımsız hareket etmesi, alınan kararların ve düzenlenen programların partiye danışmadan yapılmasından hayli rahatsız.  Gelelim düzenlenen Maçka programına. Programa katılım oldukça yoğundu. Ancak açıkçası iftar programında ezan sesinin gelmediği bir yerde iftar yapıldı. Yaklaşık 100 kişinin üzerinde katılım olan programda Maçka İlçe Başkanlığı sınıfta kaldı. Gelenler sıkış tepiş oruç açtı. Basın, Belediye Başkanı Çalık ile iletişim kurmak noktasında fiziki şartlardan dolayı zorluk yaşadı. Öyle ki salonun en sonunda basına yer ayrılmıştı. Bize göre düzenlenen program üç gün önce kurulmuş bir partinin hazırlayacağı bir programdı. Yaklaşık bir asırlık Cumhuriyet Halk Partisi'ne böyle bir iftar yakışmadı.

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU YETİMLER GÜNÜNDE MAÇKA’DA DÜZENLENEN İFTARA KATILDI

nabız-5

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan tarafından dünya yetimler günü dolayısıyla düzenlenen iftar programına katıldı. İslam dünyasında her Ramazan ayının 15. gününde gerçekleşen dünya yetimler günü dolayısıyla Maçka Belediyesi ilçedeki yetimlerle birlikte iftar programı düzenledi. Milletvekili Ayvazoğlu düzenlenen program ile ilgili "Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır" Hadis-i Şerifi paylaşarak, “Maçka Belediye Başkanlığımız ve İlçe Kaymakamlığımızca Dünya Yetimler Günü dolayısıyla düzenlenen iftar programına bizleri kırmayarak davetimize icabet eden kıymetli evlatlarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.