61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TRABZON’DA 6’LI MASADA BİR SORUN VAR MI?

tRABZON'DA 6'LI MASAA BİR SORUN VAR MI

Trabzon'da, "Türkiye Ekonomisi Sorunlar ve Çözümler" konferansı düzenlendi. Konferansın konuşmacısı CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi olurken, Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu dışında 6’lı masanın yerel temsilcileri programda yer aldı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti il başkanları programda yer alırken, Başkan Velioğlu’nun programa katılmaması merak uyandırdı. Programa daha önce partisinin Genel Başkan Yardımcıları ile planladıkları bir program olduğu için katılamadığını dile getiren başkan Velioğlu, “Programa davet edildik ancak Genel Başkan Yardımcılarımız burada. Onlarla programımız vardı bu yüzden konferansa katılamadım. 6’lı masa gayet iyi gidiyor. Bir sıkıntımız yok.” açıklamalarında bulundu.

ANADER KADIN KOLLARINDAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ

ANADER KADIN KOLALRINDAN (2)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ANADER Kadın Kolları okulun son günü başarılı öğrencileri unutmadı. Dolaylı İlköğretim Okuluna ziyarette bulunarak okul birincisine ve başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler takdim ettiler. Törende bir konuşma yapan ANADER Kadın Kolları Başkanı Havva Yetimoğlu Demir, “Sizlere ANADER Yönetim Kurulu Başkanı, eski Belediye Başkanımız, eski dönem Milletvekili, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyesi hem de köylünüz Asım Aykan Beyefendi’nin selamlarını iletiyorum. Uzun bir maratondan sonra bugün karne tatiline giriyorsunuz. Tatil sizin hakkınız. Tatilinizi en güzel şekilde değerlendirin. Kitap okuyun, şiir yazın, hikaye, makale yazın. Ve bir gün Anader’in kapısını çalarak benim basılacak bir kitabım var yardımcı olur musunuz deyin, biz yardımcı oluruz. Sosyal medyadan uzak durun. Bu anlamda ebeveynleriniz sizi uyarıyorsa lütfen onları dinleyiniz. Eğer geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız eğitime yatırım yapacaksınız, çocukları sevindireceksiniz. Hepinizi iyi tatiller diliyorum.” dedi.  Konuşmanın ardından okul birincisine ve okulda bir üst sınıfa geçen, derece elden eden öğrencilere ANADER tarafından çeşitli hediyeler verildi. Okul Müdürü İlhan Öztürk’de katkılarından dolayı ANADER Kadın Kolları Başkanı Havva Yetimoğlu Demir’e plaket takdiminde bulundu.

FAROZ SOSYAL KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ HEYETİ, REKTÖR ÇUVALCI’YI ZİYARET ETTİ

FAROZ SOSYAL KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (2)

Faroz Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahir Sevgül, Sekreter Ahmet Burhan Altunayoğlu ve Dernek Üyesi Ahmet Salih Çakır, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti. Derneğin kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verilen ve geliştirilebilecek iş birliklerinin önemine vurgu yapılan ziyarette, çalışmalarının hedefinde “İnsan ve Trabzon” olmak üzere iki hedef bulunduğu aktarıldı. Dernek Başkanı Mahir Sevgül konuşmasında, “İnsan sağlıklı mutlu, umutlu; Trabzon da güzel ve hakiki durumunda olmalıdır. Gayemiz güzel vatanımızın bir parçası ve konuşulan ilk on şehirden biri olmak; tarihi çok çok eski Trabzon’umuza müspet yönde katkıda bulunmak, paylaşmak, istihdam oluşturmak ve istikbaline sermaye bırakmaktır. Trabzon’umuzun oluşum ve ahvali konusunda Rektörümüze geçmiş, bugün ve yarını anlatan 2018 yılı raporumuz ile 2019 yılı tespitler ve tekliflerin bulunduğu dokümanımızı sunduk. Şehrimiz konusunda çok hassasız. Bu konuda dileğimiz istişare etmektir. Arzumuz, bizlerin ucundan yakalayıp yaşadığı hakiki Trabzon’u çocuklarımızın, torunlarımızın da yaşamasıdır. Bizleri çalışma grubunuza dâhil ettiğiniz için teşekkür ederiz. Rektörümüzün olumlu yaklaşımından mutlu olduk. Ortak çalışma arzusundayız.” dedi. Rektör Çuvalcı duyduğu memnuniyeti aktardığı ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

TRABZON VALİSİ USTAOĞLU, ÜNİVERSİTE SINAVI ESNASINDA VATANDAŞTAN HASSASİYET GÖSTERMESİNİ İSTEDİ

TRABZON VALİSİ USTAOĞLU, ÜNİVERSİTE SINAVI ESNASINDA VATANDAŞTAN HASSASİYET GÖSTERMESİNİ İSTEDİ (2)

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, bugün ve yarın düzenlenecek üniversite sınavı öncesinde sınav merkezi yakınında bulunan vatandaşlardan hassasiyet göstererek, gürültü yapmamalarını ve öğrencilerin dikkatlerini dağıtmamalarını isteyerek sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

AK Parti Trabzon'da tam kadro sahada AK Parti Trabzon'da tam kadro sahada

Vali Ustaoğlu,  “İlimizde 104 sınav binasında 4,329 sınav görevlisi nezaretinde, toplam 30.129 adayın katılacağı ÖSYM Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) Oturumu 18 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 10.15'te başlayacak ve 165 dakika sürecek; 56 Sınav Binası'nda. 2.732 sınav görevlisi nezaretinde, toplam 19.765 adayın katılacağı ÖSYM Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Alan Yeterlilik Testi (AYT) oturumu 19 Haziran 2022 Pazar günü saat: 10.15'te başlayacak ve 180 dakika sürecek.  9 Sınav Binası'nda, 189 sınav görevlisi nezaretinde, toplam 1.439 adayın, katılacağı ÖSYM Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yabancı Dil Testi (YDT) oturumu 19 Haziran 2022 Pazar günü saat: 15.45'te başlayacak ve 120 dakika sürecektir. Sınav süresince tüm güvenlik tedbirleri alınmış olup sınavların yapılacağı 18-19 Haziran 2022 Cumartesi ve Pazar günleri tüm Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerimiz açık bulundurulacaktır. Gençlerimizin geleceklerine yön verecek bu önemli sınav süresince sınavların yapıldığı saatlerde sayın vatandaşlarımızın gürültü vb. öğrencilerimizin dikkatlerini dağıtacak faaliyetler hususunda hassasiyet göstermeleri ve sınav saatlerinde trafik sıkışıklığına meydan vermemeleri büyük önem taşımaktadır. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, hemşehrilerimize gösterecekleri hassasiyet için şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÇEBİ: “ARAKLI’DA DEVASA BİR TATİL KÖYÜ İNŞA EDİLİYOR”

BAŞKAN ÇEBİ “ARAKLI’DA DEVASA BİR TATİL KÖYÜ İNŞA EDİLİYOR”

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, iş insanları  Birol Küçükçolak ve Erol Küçülçolak’ın Araklı’nın Yiğitözü mahallelerinde inşa ettiği tatil köyünü ziyaret ederek beğenilerini dile getirdi. Başkan Çebi, “Araklı’da devasa bir tatil köyü inşa ediliyor” dedi.

Çebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tatil köyünün fotoğraflarını paylaşarak, “İş insanlarımızdan Sayın Birol ve Sayın Erol Küçükçolak kardeşlerin Yiğitözü mahallemizde inşa ettiği tatil köyünü Kaymakamımız Sn. Kürşad Karaca ve kurum amirlerimizle ziyaret ettik.  En son teknolojik sistemler ve akıllı ev sistemleri ile birlikte inşa edilen tatil köyünde her ayrıntı titizlikle düşünülüyor. Araklı’mıza bu denli devasa bir yatırımı yapan iş insanlarımızdan Sn. Birol ve Sn. Erol Küçükçolak’a ve Sn. İsmet Çebi’ye teşekkür ediyoruz. İnşallah açılışını da gerçekleştireceğiz.” İfadelerini kullandı.

BEŞEL, “TÜM HEMŞERİLERİMİZİ KOCELİ TANITIM GÜNLERİNE BEKLİYORUZ” DEDİ

Kocaeli’nde düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri başladı. 16-19 Haziran tarihlerinde başlayan tanıtım günlerine katılan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya standından herkese seslenerek tanıtım günlerine davet etti

Kocaeli Tanıtım Günleri için Tonya’nın tarih, turizm, ekonomi ve kültür değerlerini yansıtan bir stant kurduklarını söyleyen Beşel, şu ifadeler yer verdi.''İlçemizin geçmişini ve bu gününü tanıtmaya yönelik en güzel şekilde sergilemek üzere hassas ve yoğun bir emekle güzel bir stant kurduk.Tonya'mız dan uzakta bütün hemşerilerimizi ve halkımızı Ziyaretçilerimiz olarak bekliyoruz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çalışma ve gayretimizin İlçemiz ve halkımız için hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyorum.''