61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Balık istifi dolmuşlar yine adrenalin dolu

Trabzon'da hizmet veren dolmuşlar yenilendi ancak sorunlar hala devam ediyor. 12 kişilik dolmuşları ağzına kadar doldurup, balık istifi yolcu taşımaya devam ediyorlar. Bunu yaparken şoförler yolcuları düşünerek klima yerine kapıyı açıyor. Böylece vatandaşlara serin ve adrenalin dolu bir yolculuk yaşatıyorlar. Daha geçen günlerde Ordu’da kapısı açık hareket eden dolmuştan düşen kadın ağır yaralanmıştı. Allah’a şükür Trabzon’dan henüz böyle bir haber gelmedi fakat böyle bir haber oluşması şoförler büyük bir mücadele veriyorlar. Umarız böyle bir olay yaşanmaz. Geçenlerde yaptığımız haberdeki gibi tekrarlıyoruz, “Dolmuşlar yeni, zihniyet eski”. Taş devrinden kalan uygulamalarımız ile önemli bir turizm kenti olma yolunda ilerliyoruz.

Çebi’den 17 Eylül paylaşımı

17 Eylül 1961 Türk siyasetinin kara lekelerinden biri olarak tarihe geçti. Adnan Menderes’in idam edildiği bu tarih hafızalardan hiç silinmedi.  AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi de bu günle alakalı sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Çebi’nin paylaşımı şu şekilde:

"Bir Menderes gider, Bin Menderes gelir. Halkın vicdanını susturamazsınız. Bu millet, kendisine hizmet edeni unutmaz. Ben sussam; Millet susmaz, Vicdan susmaz, Hakikat susmaz" Türk siyasi tarihinin kara lekesi, merhum Başbakan #AdnanMenderes, yol arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan'ı idam edilişlerinin yıl dönümlerinde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, darbecileri ve kirli zihniyetlerini lanetliyorum.”

TRABZONLU BİRÇOK İSİM PEKŞEN’İ SON YOLCULUĞUNA UĞURLAYACAK

CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen, bir süredir Ankara’da tedavi gördüğü hastanede bir önceki gün hayatını kaybetti. Pekşen’in vefatı partililerin yanı sıra siyaset dünyasını üzdü. Renkli kişiliği ile tanınan Pekşen, vefatıyla sevenlerini yasa boğdu.

Pekşen’in naaşı bugün TBMM’de yapılacak törenin ardından Kocatepe Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığına defnedilecek.

Trabzon’dan ise il ve ilçe yönetimden partililer cenaze törenine iştirak edecek. CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs başta olmak üzere birçok Trabzonlu siyasi ismin törene katılması bekleniyor.

O İLÇEDE ELEKTRİK SORUNU: DİREK VAR, ELEKTRİK YOK

O İLÇEDE ELEKTRİK SORUNU DİREK VAR, ELEKTRİK YOK (2)

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği gençlik şöleninde Sefo için kesenin ağzını açtı ancak... Trabzon Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği gençlik şöleninde Sefo için kesenin ağzını açtı ancak...

Araklı’da CHP İlçe Başkanı Hasan Sungur, yetkililere ilginç bir tepki gösterdi. Sungur, iddia ettiğine göre, Araklı’nın Erenler Mahallesi mesire alanında zamanında yapı kayıt belgelerinin alındığı, vatandaşların evlerine elektrik çektiği TEDAŞ’ın da uygun bulduğunu ancak gelinen noktada mesire alanının tarım arazisi olduğu gibi gerekçelerle firmanın elektrik vermediğini açıkladı.

Vatandaşların zor durumda kaldığını belirten İlçe Başkanı Sungur, şu ifadelere yer verdi: “Burası Araklı Erenler İnanlı Mahallesinin mesiresi. Bu mesiredeki evler en az yüz yıllık. Burada ki insanlar yaylaya çıkmadan hayvanları buraya çıkarır. Bir ay gibi burada yaşarlar. Rakım yaklaşık 1500-2000 mt… 2017 yalında elektrik çekmiş evine. Araklı TEDAŞ görmüş uygundur demiş. Siz şimdi Arsin’deki Aksa’ya gidip muamele yapın demişler. Arsin TEDAŞ’a imar affı aldıkları tapuları, projeleri getirdiler. Buradaki yetkili olmaz burası tarım arazisi deyip başından savıyor. Ben Hasan Sungur olarak o yerde 19 yol öğretmenlik yapan emekliyim. Şefle görüşüp siz bu insanları mağdur duruma düşüremezsiniz. Sizle bu insanlara teşekkür edin ki oralarda yaşıyorlar. Şimdi soruyorum Aksa şefine 2017 yılında bu eve elektrik çekilmiş direkleri nizamı dikmişler. Araklı Aksa olumlu rapor vermiş, siz neye dayanarak vermiyor bu insanlara zorluk çıkarıyorsunuz?”

Haluk Pekşen’in ölümüyle ilgili iddia

Trabzon’un yakından tanıdığı 25 ve 26. dönem CHP milletvekili Haluk Pekşen, 16 Eylül Cuma günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Pekşen’in vefatının sevenleri yasa boğulurken ölüm nedenini de yakın arkadaşı Yıldıray Bekar sosyal medyadan bir iddia da bulundu. Bekar’ın paylaşımı şu şekilde:

“Hakkın Rahmetine Kavuşan, sağlığında gözünü kırpmadan ülkesi ve halkı için çalışan, değerli Millet Vekili Haluk Pekşen, Bodrum’da iken yediği bir balığın kılçığı yemek borusuna saplanıp yırtıyor. Bunu doktorlara söylemiyor. Başka bir durum gibi tedavi ediliyor.. Mediastinit oluyor( %50 ölümcül) 10 günlük Bodrumdaki tedavinin ardından Ankara’ya naklediliyor ama kurtarılamıyor! Allah’ın Rahmeti üzerine olsun… Ben kendisine varsa tüm haklarımı helal ediyorum ve onun iyi insanlığına şahitlik ederim.”