61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Örs'e yumruk atan vekilin cezası belli oldu! Örs'e yumruk atan vekilin cezası belli oldu!

Kuvvetli’den açıklama “Kader mi, İhmal mi?”

Geçtiğimiz Cuma günü Bartın’ın Amasra ilçesindeki bir madende yaşanan patlamanın ardından 41 maden işçisi şehit olmuştu. Kazanın üzerinden geçen 4 günün ardından tartışmalar da devam ediyor. Olayla ilgili araştırmalar genişleterek yapılırken İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli sosyal medyadan, “Kaza mı, İhmal mi” başlığıyla bir açıklama yaptı. Kuvvetli’nin paylaşımı şu şekilde:

“İnsanlar tarafından kesin olarak önlem alınması mümkün olmayan olaylara kader denir. Siz ülkeyi doğru yönetebilseniz ölümler insanların kaderi olmaz. Ülkemizde felaketlerin meydana gelişini kader veya fıtrat olarak açıklamayı bırakın. Kendi beceriksizliğinizi bu tür din içerikli uhrevi kelimelerle örtmeye kalkmayın. Lütfen özeleştiri yapın,durumdan vazife çıkarın. "Bir musibet bin nasihatten iyidir" sözünü kulağınıza küpe ederek meydana gelmesi olası kazalara tedbirler alın ki bir daha aynı felaketleri yaşamayalım.”

Dünya Şampiyonu KELEŞ, BEŞİRLİ’DE öğrenciler ziyaret etti

WBO ve UBO Dünya Şampiyonluk Kemeri sahibi milli boksör Fatih Keleş, Beşirli Borsa İstanbul Ortaokulunu ziyaret etti. Öğrenciler milli boksörü büyük bir coşku ile karşıladı ve dikkatle dinledi. Milli boksör çocuklara, spor ve sanatla daha çok ilgilenmelerini tavsiye etti. Buluşmayı ise Ömer Dayı sosyal medya üzerinden bir fotoğraf ile duyurdu. Dayı’nın paylaşımı ise şu şekilde:

“Beşirli Borsa İstanbul Ortaokulu öğrencileri bu sabah ilk dersi profosyenel WBO Avrupa Şampiyonluk ve UBO Dünya Şampiyonluk Kemeri sahibi milli boksör Fatih Keleş ile yaptı. Çocuklar şampiyonu coşkulu bir şekilde karşılarken soruları ile de boksörü terletti. Çocuklara tablet telefon ve sosyal medya da zamanlarını heba etmemeleri konusunda tavsiye de bulunan Keleş öğrencilerden spor ,sanat ile ilgilenmelerini ve bolca kitap okumalarını isterken onlardan söz aldı. Buluşma için Okul Müdürü İbrahim Sağlam ise bu sürpriz için mahalle muhtarı Murat Kaya ve meclis üyesi Ömer Dayı’ya teşekkür ederken şampiyon boksör Fatih Keleş’e ise başarılarının devamını dileyerek kemerleri koruyup tekrar okullarına beklediklerini söyledi.

Oyman çalışmalarına hız verdi

Seçim yaklaştıkça siyasi isimleri daha çok sahada görmeye başlıyoruz. O isimlerden birisi de Ortahisar CHP İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman. Oyman son günlerde ziyaretlerine hız verdi. Cumartesi günü, Yeşilova, Yeşilhisar, Gündoğdu ve geçit mahallerini ziyaret etti. Pazar günü ise Çarşıbaşı’na giden Oyman, burada İskofya Spor’un voleybol maçını takip etti ve sosyal medyadan duyurdu. Oyman’ın maçtan sonraki paylaşımı şu şekilde:

“Bugün Çarşıbaşı’ndaydık. Sezonun ikinci maçında evinde oynayan İskofya Spor Kulübümüzün maçında yerimizi aldık. Maçı 3-1 kazanan ve ikinci maçından galibiyetle ayrılan İskofya Kulübünü ve güzel oyunu için Sinop Ayancık Belediyespor’u tebrik ederiz.”