61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TİCARET BAKANI'NIN TRABZON PROGRAMI BELLİ OLDU

TİCARET BAKANININ TRABZON PROGRAMI BELLİ OLDU

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un Trabzon programı açıklandı. Artvin programından sonra Trabzon’u ziyaret edecek olan Bakan Muş, gece saat 01:00’da Trabzon Eyof Parkı’nda gençlerle sahur programı yapacak. 13:00’da Trabzon Valiliği’ne, 13.45’de ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirecek.

Ardından saat 14:30’da ise AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'nda il yönetim kurulu toplantısı düzenlenecek. Doğu Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne 15:30’da ziyaret gerçekleştirecek olan Bakan Muş, Trabzon Ticaret Sanayi Odası'nda Trabzon iş ve ekonomi dünyası ile 16:00’da toplantı yapacak. Akşam Novotel’de ise yine Trabzon iş ve ekonomi dünyası ile iftar programı düzenlenecek. Bakan iftar programından sonra saat 20.55’de Ankara’ya hareket edecek.

TRABZON DÜNYA TİCARET MERKEZİ YÖNETİM KURULU YOMRA’DA TOPLANDI

TRABZON DÜNYA TİCARET MERKEZİ YÖNETİM KURULU YOMRA’DA TOPLANDI

Toplantıya Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sanayi Ticaret Odası Başkan Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyüp Ergan, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda rutin gündeme dair konular görüşüldü. Ayrıca bölgenin turizmine yön verecek, katkı sunacak Armada Otel'in hizmete girmesi için yapılması gereken çalışmaların hızlandırılmasıyla ilgili gündem görüşüldü. 

Toplantı sonrası Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, (DTM) Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, yapımı devam eden Armada Otel'in inşaatında incelemelerde bulundu.

AVCI, TRABZON AK PARTİ TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ

AVCI, TRABZON AK PARTİ TEŞKİLATLARINA ZİYARET ETTİ

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Trabzon’da AK Parti teşkilatlarını ziyaret etti. Önce il binasını ziyaret eden Avcı, ardından Ortahisar İlçe binasına giderek toplantı yaptı.

Avcı’ya eşlik eden AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, “Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcımız, Rize Milletvekilimiz Sn. Muhammed Avcı il binamızı ziyaret etti. İl teşkilatımızın çalışmalarıyla ilgili olarak kendilerini bilgilendirdik. Ardından Ortahisar İlçe Başkanlığı'mızın toplantısına katılarak Ramazan ayı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldık. Kıymetli Vekilimize değerli ziyaretleri için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu

SEÇİM YASALARIYLA OYNAYARAK İKTİDARDA KALACAĞINI ZANNEDENLER SANDIKTA KAYBETTİ

1595655

Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, yeniden düzenlenen seçim yasasıyla ilgili açıklamasında “Türkiye’de hangi iktidar seçim yasasıyla oynamaya başlamışsa, halktan sandıkta ağır bir tokat yemiştir” dedi.

burak turhan

Turhan seçim yasasıyla ilgili yaptığı açıklamada “AKP ve MHP iktidarı ve onların akıl hocaları, meclisteki sayısal çoğunluklarına güvenerek son koz olarak seçim yasasıyla oynamayı tercih ettiler. Amaç muhalefeti dağıtmaktır ama her şey halkımızın vereceği oya bağlıdır.

Türkiye’de hangi iktidar seçim yasasıyla oynamaya başlamışsa, halktan sandıkta ağır bir tokat yemiştir. Bir avuç dalkavuğa, azınlıklara hizmet eden, onların çıkarlarını halkın çıkarlarından üstün gören, halkı açlık ve sefalete, çileye ve yoksulluğa mahkum eden AKP ve MHP koalisyonu sandıkta öyle bir tokat yiyecek ki, sadece seçimi kaybetmekle kalmayacaklar, siyasi varlıkları da tehlikeye girecek. Halkı karşısına alan siyaseten iflah olmaz, tarihte örneği yoktur.” ifadelerine yer verdi.