61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

İNSANLIĞIN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

İNSANLIĞIN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

KTÜ, köklü bir üniversite olarak yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde KTÜ Medikal Cihaz Tasarımı ve Üretimi Uygulama ve Araştırma Merkezini açmıştı. Merkezi gezen protokolün Nörofizyoloji Mühendislik Laboratuvarı da oldukça dikkat çekmişti. Hatta Çuvalcı, “bir daha ki gelişimizde ben ya da başkanım oturacak buraya” şeklinde talimat da vermişti.

Laboratuvarın açılışında meğerse KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın büyük bir desteği oldu. 2008 yılından beri Nörofizyoloji alanında çalışmalar yürüten Doç. Dr. Önder Aydemir, METAM diye bir merkezin açılacağını duyar duymaz Çuvalcı’nın kapısını çalıyor ve çalışmasını anlatıyor. Yaptığı çalışma Çuvalcı’yı heyecanlandırıyor ve hayata geçmesi için olanak sağlıyor. Çeşitli engelleri böylece aşan Aydemir Hoca, şimdi beyin-bilgisayar arayüzünü eğlence ve sağlık sektöründe kullanmak üzere projeler geliştirdi.

ALS Derneği Başkanı ve aynı zamanda Trabzonspor eski futbolcusu İsmail Gökçek de bu projeye destek veriyor.

Beşikdüzü’nde BİR VATANDAŞIN YOL TEPKİSİ

BİR VATANDAŞIN YOL TEPKİSİ

Trabzon Beşikdüzü ilçesi Gürgenli Mahallesi derekol mevkiinde yöre sakinleri 2004 yıllarında kendi imkanlarıyla bir yol yapmış. Ancak bu yol günüzmüde kullanılamaz hale geldiği belirtiliyor. Gazetemize ulaşan yöre sakinlerinden Ali Osman Erçin yolun giriş kısmına duvar örülmesi, kanalların yenilenmesini ve dere üzerinden ise bir köprü yapılması talebinde bulunduklarını ancak taleplerinin karşılanmadıklarını kaydetti.

TÜRSAB Başkanı Kantarcı, Sümela’daki ayinin art niyetli olduğu yönündeki söylemleri değerlendirdi TÜRSAB Başkanı Kantarcı, Sümela’daki ayinin art niyetli olduğu yönündeki söylemleri değerlendirdi

Bize whatsapp ihbar hattından ulaşan kişinin mesajını aynı şekilde yayınlıyoruz: “70 yaşında dayım büzü kendisi kanal açıp yaptı. Hangi devirde yaşıyoruz. Ne iki belediyelerde Allah korkusu var. Ne muhtarda! Trabzon Büyükşehir Belediyesi bu konu ile ilgili hiçbir şey yapılmıyor, bu yolumuzun sayın başkanım sizin tarafından görülmesini yolumuzun eksiklerini giderilmesini istiyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yakın yerleri yapıyor. Kim fazla kuvvetliyse onun yolunu yapıyor. Garibana kimse bakmıyor. Belediye imkanlarını başkalarına kullanıyor ama 17 yıldır bizim yolumuza kimse bir şey yapmıyor.

Bu yolumuz üç köyü birbirine bağlayan yol.. 17 yıldır hizmet almıyor. Ne Trabzon Büyükşehir Belediyesi ne Beşikdüzü Belediyesi bakıyor. Sesimizi duyuramıyoruz. Devlet ne zaman hizmet verecek?

YENİ ZEMİNDE BEBEK ARABASI KULLANMAYIN UYARISI!

YENİ ZEMİNDE BEBEK ARABASI KULLANMAYIN UYARISI!

Kahramanmaraş Caddesi, yeni düzenlemesiyle beraber zeminde kullanılan agrega taşlarının kullanışlı olup olmadığı kamuoyunda tartışılmaya başlandı.

Kimisi kullanışlı olmadığını belirtirken yetkililer ise taşların 5 yıl garantisi olduğunu açıkladı. Ancak cadde kamuoyunun büyük bir kısmı tarafından beğenildi. Daha önce Trabzon’da kullanılmayan zemini kimisi ise işçilik olmadığı açısından sade buldu.

Caddede yürürken bir uyarıyla karşılaştık. Cadde düzenlemesi yapan kişilerce olsun, sık sık gezinen zabıtalar olsun bebek arabalarının yeni zemin üzerinde değil orta yerde ayrılan tek şerit yolda kullanılması uyarısını yapıyor. Taşların belli bir süre oturması gerektiğinden henüz bebek arabası, tekerlekli sandalye gibi araçların kullanımına uygun olmadığını öğrendik. Ancak bu uyarı yeterince duyurulmadı ve yerli, yabancı kişiler tarafından bilinmediğinden oldukça kullanan oluyor. Biz de uyarmış olalım.

Öğrencilerin Resim Sergisi büyük ilgi gördü!

Öğrencilerin Resim Sergisi büyük ilgi gördü! (1)

Pelitli 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu düzenlediği birçok etkinliğe bir yenisini daha ekledi. Okul Müdürü Sadık Yardım koordinesinde resim, müzik ve Türkçe öğretmenleri tarafından düzenlenen ‘Resim Sergisi ve Şiir Dinletisi’ büyük ilgi gördü. Çocukların yıl içerisinde hazırladıkları resimler ve bir tiyatral gösteriyi andıran şiir dinletisi profesyonel etkinlikleri aratmadı.

Düzenlenen sergiyle ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Sadık Yardım, çocuklara şans tanındığı takdirde çok başarılı çalışmalara imza atacaklarını kaydederek, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza eğer şans tanınırsa ve fırsat verilirse sonuçlarının çok olumlu olacağını hep birlikte gördük. Resim sergisinde insan sevgisi, hayvan sevgisi, ülke sevgisi, dostluk ve arkadaşlık gibi konular işlendi. Genellikle pastel boya kullanılarak resimler oluşturuldu. Ayrıca resim öğretmenleri yönlendiriciliğinde okulun duvarlarına öğrenciler tarafından resimler yapıldı. Türkçe ve müzik öğretmenleri tarafından düzenlenen şiir dinletisinde ise ünlü Türk şairlerinin şiirleri okundu. Öğrenciler tarafından okunan şiirler katılımcılar tarafından beğeniyle dinlendi.” diye konuştu.

Çocukların, Türkiye’nin geleceği olduğunu ve bu tür etkinliklerin öğrencilerin ufuklarını açtığını dile getiren Okul Müdürü Sadık Yardım, sosyal ve öğretici etkinliklerle öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunan bütün okul öğretmenlerine teşekkür etti.