61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

HALUK PEKŞEN’E TAZİYE MESAJI YAYINLADILAR

CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Pekşen, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirmesinin ardından Trabzon siyaseti büyük üzüntü yaşadı. Sosyal medyadan taziye mesajı paylaşan siyasiler Pekşen’in ailesine başsağlığı diledi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Önceki dönem CHP Trabzon Milletvekilimiz, değerli ağabeyimiz Haluk Pekşen’in vefatı hepimizi derinden üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “25 ve 26. dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in vefatı nedeniyle kendisine Allah'tan rahmet; ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, “CHP 25. ve 26. dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” diye belirtti. CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Önceki dönem Trabzon Milletvekilimiz Haluk Pekşen’in vefat haberinin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, Pekşen ailesine, yakınlarına ve CHP ailemize başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi. İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “25-26.Dönem CHP Trabzon milletvekili Sayın Haluk Pekşen hakkı rahmetine kavuştuğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Allahtan rahmet; ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına sabır diliyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun.” şeklinde ifade etti.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Genç’in ev sahipliğinde toplandı Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Genç’in ev sahipliğinde toplandı

GELECEK YIL GEMİ SAYILARI ARTACAK

Trabzon’a ikinci kez gelen Astoria Grande adlı kruvaziyer gemisi gün boyu şehir limanına demir attı. 800 yabancı turisti taşıyan geminin 1 haftalık yolculuğunun son durağı Trabzon oldu. Trabzon’a yıllar sonra yeniden başlayan kruvaziyer turizmi ilgi odağı oldu. Astoria Grande gemisinin kaptanı ise turistlerden Karadeniz’e çok yoğun talep geldiğini belirtti.

Soçi’den kalkan gemi Karadeniz kıyılarını dolaşarak Marmara ve Ege’ye gidiyor. Bu yıl başlayan kruvaziyer turizmi tek gemi ile yabancı turistleri gezdirirken gelecek yıl birden fazla gemiyle daha uzun süreli seyahatlerin planlandığını açıklandı. Kaptan, “Soçi’den cumartesi günleri yolcumuzu alıyoruz. Zaman zaman rotamız değişmek üzere Karadeniz illerini ziyaret ederek 1 haftada turu tamamlıyoruz. Önümüzdeki yıl şirketimiz birden fazla gemiyle bu turu yapmayı istiyor. Çünkü çok yoğun talep var. Çok sevdiler Karadeniz illerini. Erken başlayıp daha geç bitireceğiz. Turistlerimiz yerine göre alışverişi tercih ediyorlar. Denize girilecek yerlerde denize girmeyi tercih ediyorlar. Ödeme sistemi Türkiye’de kullanıldığı için rahatlıkla alışveriş yapabiliyorlar. Çok

TARIM'DAN BAHÇELİ VE ERDOĞAN MESAJI 

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, sosyal medyadan “ülkenin çimentosu” adlı bir paylaşım yaptı. Paylaşımda Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan mesajı verdi. Mesajda Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçeceklerini belirtti. Tarım’ın mesajı şu şekilde:

“ÜLKENİN ÇİMENTOSU olan Milliyetçi Hareket Partisi'ni yok etmeden, bölmeden, parçalamadan bu ülkeye hiçbir şey yapamayacağını anlayan dış güçler ve içimizdeki kalıntılarının faaliyetlerini idrak edemeyerek "DEVLET BAHÇELİ" ne yapıyor anlayamıyoruz modunda olan okumuş okumamış, cahil yada yarı cahil kim varsa onlara söylüyorum. 40 seneden bu yana ilk defa dağlar taşlar bombalanmıyor teröristler kuş gibi avlanıyor. 30 yıl Ermeni işgalindeki Karabağ kurtarılmış Azerbaycan’a şehitlerini taşıyabilmek için istedikleri 2 helikopteri veremeyen Türkiye Cumhuriyeti; İHA’ları SİHA’larıyla, F.16 ve bütün gücüyle kardeşlerimizin yanında yer almıştır. Kıbrıs Türküne sahip çıkılmış Türk Dünyası Teşkilatları kurulmuştur. Mavi Vatan gerçeği korkusuzca bütün tehdit ve engelleme gayretlerine rağmen Türk Milletine sunulmuştur. Ne kadar acı ve vahip bir durumla karşı karşıyayız ki; Ülkücüler için çok önem arz eden bu meselelerin hepsi sizin nefret ettiğiniz Cumhurbaşkanımız "RECEP TAYYİP ERDOĞAN" sayesinde yapılmıştır. Kendisini seviyoruz ve sevmek içinde sizin sevgiden yoksun, vicdan fukarası, ölmüş insan beyinlerinizin hicazetine hiç ihtiyacımız yoktur. Kendisini kesinlikle seçtireceğiz! Biliyoruz ki Türkiye şu anda sadece Milliyetçi Türkiye filminde henüz parça göstermekle meşguldür.”

YOMRA BELEDİYESİ AÇIKLADI: O NOKTADA  ÇAYLAR 15 GÜN BOYUNCA BELEDİYEDEN

Trabzon’un Yomra ilçesinde Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nun 2. etabında yer alan kafeterya tamamlandı. Kafeterya ile birlikte önceki gün bay-bayan mescit ile wc'leri de kullanıma açıldı. Kafeteryanın belediye şirketi tarafından işletileceğini açıklayan Yomra Belediyesi çay sürprizi de yaptı.  Belediyeden yapılan açıklamada, “Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nun 2. Etabı'nda bulunan ve yapımını tamamladığımız Kafeterya ve ekinde bulunan bay-bayan mescit ile wc'leri bugün itibari ile hizmete açtık. Kafeteryamızın işletmesi belediye şirketimiz tarafından yapılacaktır. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.  15 gün boyunca çaylar belediyemizin ikramıdır.” denildi. Belediyeden yapılan açıklamada, “Yapımına hızla devam ettiğimiz Hükümet Caddesi ve yan kollarında tarihi dönüşüm devam ediyor. Akaryakıt İstasyonu ile Yomra Kültür Merkezi arasında kalan caddenin 1. etabında doğalgaz çalışmaları ve yağmursuyu hatları tamamlanarak üst yapıda kaldırım çalışmalarına geçildi. Cadde tek yön olacağı için bölgede yaşayan vatandaşlarımızın otopark problem yaşamamışı adına Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait spor sahasının hemen yanında 50 araçlık açık otopark çalışmasına başladık. Caddenin 2. etabı olan Yomra Kültür Merkezi ile Yomra Deresi arasında, doğalgaz çalışmaları hızla devam ediyor. Akabinde yağmursuyu hatları ve üst yapı çalışmalarına geçilecek. Çevreye vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diler, sabrınız için  teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

TRABZON’DA ORMAN BİLİNCİ ÇOCUKLARA  TİYATROYLA AŞILANACAK

Trabzon Devlet Tiyatrosu 2022-2023 Sezonunun açılışını ilköğretim öğrencilerine yönelik “Kaç Tilki Kaç” isimli orman temalı oyunla gerçekleştirdi.  Sahnelenen oyun; çocukların ağaç ve orman sevgisini artırmak amacıyla, orman ve çevre-koruma duyarlılığı, Orman Genel Müdürlüğü faaliyetleri, orman yangınları ve fidan dikimi konularına dikkat çekiyor. Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü ile Trabzon Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğinde il genelinde devlet tiyatrolarında oynatılacak “Kaç Tilki Kaç” adlı çocuk oyunu ile yaklaşık 40.000 çocuğa ulaşmak hedefleniyor. Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesinde yerini alan oyunun galasını ilköğretim öğrencilerinin yanı sıra Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz ve Orman Bölge Müdürlüğü personeli de izledi.

TRABZON MEYDAN PARKIN'DA BAZI IŞIKLAR SÖNDÜ 

Trabzon Meydan Parkı’nda bulunan bazı sokak ışıkları Trabzonspor-Kızılyıldız maçının oynandığı saatlerde söndü. Vatandaşlar ve işletmecilerin ilgisini çeken durum sosyal medyada paylaşıldı. Şampiyonluk kutlamaları ile özdeşleşen direklerin ışıksız olması bölge esnafı tarafından da tepki çekti. “Turizm şehrinde sokak lambaları yanmıyor” şeklinde rahatsızlıklarını belirttiler.