61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN VELİOĞLU, TOKİ’Yİ NEDEN HEDEF ALDI?

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, TOKİ’yi eleştirdi. 2019’da söz verildiği halde birçok konutun yapılmadığını öne süren Başkan Velioğlu, “’2019'daki 100 bin konut projesi kapsamında temeli atılmamış, atıldığı halde tamamlanmamış, tamamlandığı halde teslim edilmemiş konut sayısı illere göre ne kadardır?” sorusuna TOKİ'nin verdiği cevap: ‘100 Bin Konut Kampanyasında Türkiye genelinde toplam 1 milyon 200 bin kişi başvuru yapmış olup, bunun 97 bin 483 kişisi hak sahibi olmuştur. Aksaray, Batman, Eskişehir, Niğde, Şanlıurfa, Şırnak illerindeki bazı ilçelerde yeterli talep olmadığı için bazı projeler iptal edilmiştir.’ oldu.  Peki Trabzon Sürmene'de yeri dahi belli olmayan 100 konut nerede? TOKİ aleni bir şekilde yalan konuşuyor...” iddialarında bulundu.

BAŞKAN AKSOY, YETKİLİLERE NEDEN ÇAĞRI YAPTI?

Trabzon Bilirkişiler Derneği Başkanı Osman Kenan Aksoy, İskenderpaşa Otoparkı için yapılan çalışmalara dikkati çekti. Otoparkın kentin büyük bir ihtiyacını çözeceğini kaydeden Aksoy, bir de çağrıda bulundu. Başkan Aksoy, “Tamamlandığında kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan İskenderpaşa otoparkı, Çömlekçi giriş çıkışı ile de Meydan trafiğini rahatlatacaktır. Ayrıca üstünde yapılacak donatılarla şehre de güzellik katacaktır. Etrafındaki ömrünü doldurmuş binalar için çözüm şart tabii ki.” açıklamalarında bulundu. Başkan Aksoy’un açıklamalarına hak vermemek mümkün değil. Şehre harabe bir görüntü katan tüm binalar için en kısa sürede harekete geçilmeli.

Trabzon'da bir belediyede skandal olay! Önce tehdit sonra uzlaşma Trabzon'da bir belediyede skandal olay! Önce tehdit sonra uzlaşma

TRABZON’DA PAZARKAPI MAHALLESİ İLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Trabzon’da Pazarkapı Mahallesi Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi 4 Ekim 2022 tarihinde ihale edildi. Proje kapsamında neler yapılacağı ise merak konusu oldu. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Başkanvekili Atilla Ataman ise proje kapsamında; 7 adet fındık büfe, 7 adet satış birimi, 1 adet kafe, 2 adet şoför lokali, 1 adet su deposu, 1 adet belediye ihtiyaç birimi yapılacağını açıkladı. Projenin yer tesliminden itibaren 500 takvim gününde tamamlanması planlanıyor.  Öte yandan Avni Aker Millet Bahçesi Yanı Cephe Sağlıklaştırma işi de tamamlandı ve geçici kabul aşamasına kadar geldi. İş kapsamında; 18 binanın dış cephe çalışmaları tamamlandı. Trabzon’da gerçekten birçok mahallede cephe sağlıklaştırma projesine ihtiyaç duyuluyor. Bu tarz projelerin de artarak sürmesi bekleniyor.