61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAKAN SOYLU’YA TRABZON’DAN YENİ DANIŞMAN

Ortahisar Belediyesinin AK Partili Meclis Üyesi Ufuk Hoş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlığına getirildi.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlığına Ortahisar Belediye Meclisinin AK Partili Meclis Üyesi Ufuk Hoş atandı. Kararı paylaşan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, “İçişleri Bakanımız gururumuz Sn. Süleyman Soylu Bey’e danışman olarak atanan; Meclis üyemiz uzun yıllar birlikte çalıştığım dava ve yol arkadaşım Sn. Ufuk Hoş kardeşimi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İlçemizde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

CHP’Lİ ZORLU, BÜYÜKŞEHİRİ NEDEN TAKDİR ETTİĞİNİ AÇIKLADI?

Ortahisar Belediyesinin CHP’li Üyesi Cüneyt Zorlu, etkin muhalefeti ile kamuoyunda tanınan isimlerden. Sadece Ortahisar Belediyesinin değil Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmaları da yakından takip ediyor. Sık sık eleştirilerini dile getiren CHP’li Zorlu, takdir edilmesi gereken çalışmaların da hakkını veriyor. CHP’li Zorlu dün yaptığı açıklamada, “Muhalefet olarak görevimiz iktidarın hata ve eksiklerini halkımızın önüne koymak. Bu konuda arkadaşlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu ara belediyelerimizde alışkanlık haline gelen ve kolay yolla ihaleleri istediklerine verebildikleri 21-B (pazarlık usulü) ihale yöntemini devamlı eleştiriyoruz. Fakat yapılan iyi projeleri de dürüstçe kamuoyu ile paylaşmalıyım. İyi yapılan hizmetleri muhalefette de olsak takdir edebilmeliyiz. Sadece şahıslara yapılan kıyak ve usulsüzlüklerin her zaman karşısında olduk ve olacağız. Şimdi büyükşehir belediyesinin yaptığı ve yapmaya çalıştığı beton santrali projelerini doğru ve faydalı bulduğumu ve takdir ettiğimi belirtmeliyim. Bildiğim kadarıyla 3 adet yapmayı planladıkları beton santrali projesi şehrimiz için maddi ve seri hizmet açısından çok önemlidir.  Şehrin doğusunda Araklı da yapılan 90 m3/saat kapasiteli beton santrali bölgede ihtiyaç duyulan alt yapı, yol kaplaması ve duvar imalatı için ucuz ve çabuk hizmet vermek adına güzel projedir.  Şehrin batısında Vakfıkebir'de yapılan santralinde aynı kapasitede olduğunu biliyorum.  Özel beton firmaları fahiş fiyata (1200 tl/ m3)   beton sattıklarından belediyemizin kendi ucuz betonunu üretmesi, hizmet adına akıllı ve doğru yatırımdır. Bu tür hizmetlerin destekçisi olduk ve olacağız. Her şeyin kanun ve nizamlara uygun, İhalelerin herkese açık   yapılması gerektiğini belirtirken, aksi durumda en sert eleştiriyi yapmaya da devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

MÜDÜR KARAKAŞ’TAN BİR TEBRİK BİR TEŞEKKÜR

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, eğitim alanında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Müdür Karakaş, çevre düzenleme işlerinde Ortahisar Belediyesinden destek gördüklerini açıklayarak, “Fatma Tuna Kızılay Anaokulumuzun çevre düzenlemesi noktasında desteğini bizden esirgemeyen Ortahisar Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç 'e eğitim camiamız adına teşekkür ederiz. İyi ki varsın Başkanım.” açıklamasında bulundu. TEKNOFEST yarışları hakkında da açıklamalarda bulunan Karakaş, güzel bir gelişmeyi paylaştı. Müdür Karakaş, “Engelsiz Yaşam Teknolojileri alanında Trabzon sergisinde proje sunan Trabzon Merkez Fen Lisesi TEKNOFEST ekibi ilk 10 proje arasına girerek Samsun da düzenlenecek Türkiye Finallerine katılma hakkı elde etti. öğretmen, öğrenci ve idarecilerimizi tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK MÜDÜRÜ USTA, RANDEVU KONUSUNDA VATANDAŞLARIN DUYARLI OLMASINI İSTEDİ

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Merkezi Randevu Sistemi üzerinden muayene olmak için randevu alan ancak randevuya gelmeyenleri randevularını iptal etmeleri noktasında duyarlı olmaya çağırdı.

Sağlık Müdürü Usta,  “Değerli Halkımız, tablodaki geçtiğimiz hafta verileri, bir hafta önceki verilerle karşılaştırılarak analiz edildiğinde; Önceki dönemde % 78,4 olan Randevu Doluk Oranı bu dönemde % 79,4’e yükselmiştir. Ancak bir önceki dönemde % 22,4 olan Randevu Alıp Gelmeyen Hasta Oranı bu dönemde %24,2 olarak gerçekleşmiştir. Bu verilerde, MHRS üzerinden randevu alma oranının artmakta olduğunu, ancak alınan randevuya uyum oranının azaldığını görmekteyiz. Lütfen kullanmayacağınız randevularınızı randevu zamanından önce iptal ediniz” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU, AKÇAABAT’TA PROJELERİ İNCELEDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, yürüttüğü saha çalışmaları neticesinde Akçaabat’ı ziyaret etti. Milletvekili Ayvazoğlu, Akçaabat’ta vatandaşla bir araya geldikten sonra devam etmekte olan Akçaabat Pazar yeri ve kapalı otopark projelerini gezdi.

Bakan Süleyman Soylu Sürmene'de - CANLI Bakan Süleyman Soylu Sürmene'de - CANLI

Akçaabat’ta yaptığı saha çalışmalarından paylaşım yapan Milletvekili Ayvazoğlu, “Çalışmaları yerinde inceledik… Akçaabat pazar yeri ve kapalı otopark projemizi inşallah hemşehrilerimizin ve esnaflarımızın hizmetine açacağız” dedi.