61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TGC’DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

TGC’DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI (2)

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ne 2. Kez başkan seçilen Ersen Küçük, yönetim kurulu üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda yeni yönetim görev dağılımı belirlendi. Önceki yönetime teşekkürlerini ileten Başkan Küçük, “Yeni yönetimle birlikte çok çalışarak bayrağı daha ileriye taşıyacağız. Basının ve basın emekçilerinin güçlü ve hür sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Ersen Küçük, Başkan Yardımcısı Ahmet Kamburoğlu, Başkan Yardımcısı Fatih Doğan, Başkan Yardımcısı Erhan Esaspehlivan, Genel Sekreter Selahattin Özcan, Mali Sayman ve Lokal Sorumlusu ipek Cansel Şahin, Genel Koordinatör Atakan Tok, Sportif İlişkiler Sorumlusu Tuncay Lakot, Kültür ve Sosyal İlişkiler Sorumlusu Serkan Genç olarak belirlendi.

TONYALI LATİFOĞLU GÜNÜN ŞAMPİYONU OLDU

TONYALI LATİFOĞLU GÜNÜN SAMPİYONU OLDU

Türk televizyonculuk tarihinde ilk olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve izleyicinin büyük beğenisini toplayan "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" 6’ncı sezonuyla büyük ilgi görüyor.

Sunuculuğunu Eşref Ziya Terzi, jüri üyeliğini de Dr. Mehmet Ali Sarı, Osman Egin, Hafız Osman Şahin ve Halil Necipoğlu’nun yaptığı Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması, Ramazan ayının manevi havasına ayrı bir değer katıp izleyicilere "Kur'an ziyafeti" yaşatıyor. Ramazan ayı boyunca her gün 5-6 yarışmacının yarıştığı yarışmaya, güzel sesiyle Kur'an'ın güzelliğine güzellik katan Tonyalı isim Hasan Latifoğlu damga vurdu.

Yarışmada Enam Suresini okuyan Latifoğlu, jüri üyesinden tam not alırken günün birincisi seçilerek haftanın birincisi yarışmasına katılmaya hak kazandı. Latifoğlu, burada yapılacak olan yarışmada da birinci olması halinde Kadir Gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak yarışmaya katılacak.

TRABZON DİŞ HEKİMLERİ ODASI GENEL KURULU BUGÜN BAŞLIYOR

Trabzon Diş hekimleri Odası 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün Usta Park otelde gerçekleşecek. 9-10 Nisan’da yapılması planlanan seçimler çoğunluk sağlanamadığı için 16-17 Nisan’a ertelenmişti.

Diş Hekimleri Odası Olağan Genel Kurulunda iki aday yarışacak. Oda Başkanı Fatih Bülbül yeniden aday olmazken Önder Taşan ve Mustafa Yıldız genel kurulda aday olan isimler oldu.

ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ HOLLANDA’DA EĞİTİM ALIYORLAR

ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ HOLLANDA’DA EĞİTİM ALIYORLAR

Trabzon Jandarması yılın 9 aylık dönemine ilişkin verileri açıkladı Trabzon Jandarması yılın 9 aylık dönemine ilişkin verileri açıkladı

Beşikdüzü Anadolu Lisesi öğretmenlerinden 5 kişilik bir grup Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Web 2.0 ile Eğlenceli Dersler adlı Erasmus +Okul Hareketliliği Programı kapsamında eğitim alıyor.

9-17 Nisan tarihleri arasında eğitim alacak öğretmenler aynı zamanda birçok kültürel gezi içinde fırsat bulabilecekler. Okul Müdürü Şenol Ziya Yıldırım, “Hedefimiz öğretmenlerimizin gelişen, değişen, globalleşen, dijital dünyada derslerinde Web 2 araçlarını kendi teknolojik becerileriyle hazırlanmış çok çeşitli ders içerikleriyle etkin olarak kullanıp derslerine entegre etmelerini ve bunun yanında Web 2 araçlarının uygulanmasının kaçınılmaz olduğu e Twinning çalışmalarının yürütülebilmesi ve sürdürülebilmesini sağlayarak kurum ve öğrenci kapasitemizi geliştirmektir. Aynı zamanda yabancı dil yeterlilikleri de gelişecektir.

Projeye emek veren İngilizce Öğretmenimiz Esin Günaydın hocamıza, ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.