61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BÜYÜKŞEHİRDE YİNE AÇIKLANMAYAN ŞİRKET HESAPLARI GÜNDEMDEYDİ

davut çakıroğlu-1

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2021 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Gündeme en çok şirketler ve bir türlü öğrenilemeyen rakamlar geldi. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, raylı sistem ile ilgili görüş belirttikten sonra, “Şeffaf belediyecilik açısından bir eksiklik olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi. En önemli yorum beklendiği gibi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu’ndan geldi. Çakıroğlu, şirket hesaplarının yine kaçırıldığını belirterek, “Büyükşehirde daha önce de yoktu, yine yok. Biz Ortahisar’da olduğu gibi belediye şirketlerimizin de verilerinin bu faaliyet raporuna koyulmasını, bilgi sahibi olmamızı talep ediyorum.  Faaliyetler için 80 milyon para harcanmışlığı var. Bu faaliyetler neler diye sormak isterim. Bu kitap alışılmış olanların dışında yapıldı. Rakamlardan uzak tutuldu. Önerim de iki konuda olacak. Rakamların azlığı... Verilen rakamların altlıkları burada yok. Göremeyeceğimiz diye bir endişemiz yok. Kesin hesapta göreceğimizi düşünüyorum. Hedeflerin tutturulma oranlarına bakıldığında yüzde yüz, ona yakın olarak görülüyor. Memnuniyet anketi yapılmış. Bu anketler yüzde yüze yakın tutmak için sanki yapılmış” ifadelerine yer verdi. 

HEP HESAPLARI AÇIKLAMADI HEM ‘ŞEFFAF OLUYOR’ DEDİ

fenerbahce_den_murat_zorluoglu_na_tepki_iki_kulubu_karsi_karsiya_getirdi_h379674_e088c

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise açıklamadığı şirket hesapları ile ilgili, “Sizin bilginiz dahilinde, şeffaf bir şekilde cereyan ediyor. Şirketlerimiz dahil kamuoyundan saklanması gerektiren belge söz konusu değildir” cevabı verdi. Garabete dikkat eder misiniz? Meclis üyeleri Başkan’ın yüzüne karşı bilgimiz yok şirket hesapları gizleniyor’ diyor, Başkan Zorluoğlu ise ‘Her şey bilginiz dahilinde’ diye cevap veriyor. Ne yazık ki Trabzon böyle yönetiliyor. Elbette bu kadar değil. Başkan Zorluoğlu, ‘Kamuoyundan saklanan hiçbir belgemiz yoktur’ diyor. Ancak 61 Medya ya da günebakış’ta yayınlanan her faturadan sonra bir görevli görevden alınıyor.

Bu arada Başkan Zorluoğlu, aylardır yazıp durduğumuz Tarım Daire Başkanlığı'nın nihayet kurulduğunu açıkladı. Zorluoğlu, “Tarım Dairesi Başkanlığı'nı hukuken kurduk. Onu hayata geçirme gayretimiz devam ediyor. Gereken atamalar yapılacak. Şehrimize önemli katkıları olacak” dedi.

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı babasını kaybetti

hamdullah-cuvalci-kimdir-prof-dr-hamdullah-13506504_9643_amp

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, babasını kaybetti. 88 yaşındaki Hüseyin Avni Çuvalcı, 2 yıldır yatağa bağımlı hasta olarak, 4 aydır da yoğun bakımda tedavi altındaydı. Vakıfbank’tan emekli olan Çuvalcı, dün öğlen saatlerinde hayatını kaybetti.

Çuvalcı’nın cenazesi bugün İskenderpaşa Camii'nde kılınacak olan Cuma namazına müteakip Bahçecik’teki aile kabristanlığına defnedilecek. Merhuma Allah’tan rahmet, başta KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı olmak üzere Çuvalcı ailesine başsağlığı diliyoruz.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden günlük asayiş açıklamaları yapıldı

Yurda vergisiz giren bazı ürünler yakalandı

13.04.2022 günü saat 13.00-15.00 arasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce, ülkemize yasadışı yöntemlerle ve vergisiz girdiği tespit edilen ürünlerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, adli makamlardan alınan arama kararı/talimatına istinaden K.C. ve E.C. isimli şahısların bulunduğu otel odasında yapılan aramada;

58 adet gümrük kaçağı parfüm,

TTSO seçimleri öncesinde şaşırtan hamle TTSO seçimleri öncesinde şaşırtan hamle

3 adet gümrük kaçağı saat,

3 adet gümrük kaçağı kulaklık ele geçirilmiştir.

HAKKINDA KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI

14.04.2022 günü saat 09.00 sıralarında Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalarda;

“Vergi Usul Kanununa Muhalefet” suçundan hakkında 3 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.B. isimli şahıs yakalanarak ilgili Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edilmiştir.

HAKKINDA KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI

14.04.2022 günü Sürmene İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalarda;

“Bilişim Sistemlerinin Kullanılması Suretiyle Hırsızlık” suçundan hakkında 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Y.U. isimli şahıs yakalanarak ilgili Ceza İnfaz Kurumu!na teslim edilmiştir.