61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI’NIN AÇILMASI YANKI UYANDIRDI

Rize-Artvin havalimanının açılması geniş yankı uyandırdı

Türkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından hizmete açıldı. Yapılan açılış sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasında yer aldı, Trabzonlu siyasetçiler de havalimanının açılışından duyduğu memnuniyeti paylaştı. Rize-Artvin Havalimanı’na gerçekleşen ilk uçuşta yer alan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Artvin-Rize Havalimanına ilk uçuşunu gerçekleştirecek uçakta yerimizi aldık.Tarihi bir güne şahitlik edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı. AK Parti Trabzon milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Dünya lideri yine dev bir eser inşa etti... Türkiye'de denize inşa edilerek yapılan 2. Dünya'da ise 5.  havalimanının açılışını gerçekleştirdik.  Memleketin her köşesine hizmet götürmeye devam ediyoruz!  Ülkemize, bölgemize hayırlı uğurlu olsun.” paylaşımında bulundu.

MİLLETVEKİLİ AYVZOĞLU, KİMLERE DESTEK SÖZÜ VERDİ?

MİLLETVEKİLİ aYVAZOĞLU KİMLERE DESTEK SÖZÜ VERDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, 10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel gereksinimli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için her zaman destek sağladıklarını kaydeden Milletvekili Ayvazoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde zihinlerde büyük dönüşüm gerçekleştirerek tüm engelleri birer birer aştık.  Özel gereksinimli bireylerimizle şartların getirdiği yeni sorunların da üstesinden gelerek engelsiz hayat mücadelemize devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

TRABZON’DA ANNE ADAYLARINA UYARI YAPILDI

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Şefi Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, anne adaylarını uyardı. Prof. Dr. Tekin, “Bugün aile hekimleri ile gebelik döneminde yapılması gereken aşılardan konuştuk. Gebelik hem anne hem de bebek için hassas bir dönem. Gebeliğin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için bağışıklık sistemi birtakım değişikliklere uğrar. Bu durum anneyi özellikle enfeksiyonlara karşı korunmasız kılabilir. Gebelikte tetanoz ve grip aşısı mutlaka her anne adayına uygulanmalıdır. Aile hekiminizden özellikle tetanoz aşısı için bilgi almayı unutmayın.” ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Vakfıkebirli şehit ailelerinden anlamlı ziyaret Vakfıkebirli şehit ailelerinden anlamlı ziyaret

YÜRÜNECEK YER BULUNMAZKEN ŞİMDİ BOŞ KALDI

ömer hacısalihoğlu

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Tonya ilçesinde Pazar esnafını dolaştı. Esnafın artan maliyetlerden şikâyet ettiğini belirten Hacısalihoğlu, eskiden yürümeye yer olmadığını ancak şimdi boş kaldığını pazarcı esnafının akaryakıt fiyatlarından mustarip olup ilgisizlikten şikâyetçi olduklarını kaydetti.

İl Başkanı Hacısalihoğlu, “Tonya da orta mahalle muhtarımızın kıymetli annesinin cenazesine katıldıktan sonra Tonya’da pazar esnafı ve vatandaşla bir araya geldik.

Müşteri para yetiştirememekten pazarcı artan mazot maliyetinden ve ilgisizlikten şikâyetçi. Önceleri yürümeye yer bulamadığın pazar yeri bugünler de boş. Herkes şikâyetçi çözüm var çözüm halkın iktidarı çare CHP.” ifadelerini kullandı.