61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KARAMOLLAOĞLU TRABZON’A GELİYOR

KARAMOLLAOĞLU TRABZON’A GELİYOR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu 25 Haziran Pazar günü bir dizi program gerçekleştirmek için Trabzon'a gelecek. Karamollaoğlu Trabzon'da Ortahisar İlçe Başkanlığının yeni açılacak binasının açılış törenine katılacak. Of İlçe binasında salon açılışı yapacak. İl Divan toplantısına katılarak partililere seslenecek olan Karamollaoğlu'nun Trabzon basını ile bir araya geleceği belirtiliyor.

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU KRİZİN KÜRESEL OLDUĞUNU SÖYLEYEREK MUHALEFETİN FIRSATÇILIK YAPTIĞINI SÖYLEDİ

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU KRİZİN KÜRESEL OLDUĞUNU SÖYLEYEREK MUHALEFETİN FIRSATÇILIK YAPTIĞINI SÖYLEDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada yaşanan ekonomik krizin kürsel olduğunu söyledi. Milletvekili Ayvazoğlu, muhalefetin fırsatçılık yaparak halkı demorolize etmeye çalıştığını söyledi.

Ayvazoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Birileri bize Türkiye üzerinden okutmaya çalışsa da kriz küreseldir ve bu kürsel krizin sonuçları bütün dünya gibi bizi de etkilemektedir. Krizin sonuçlarını bütün dünya ile bir arada yaşamaktayız. Bundan kaçış yok. Enerji ve gıda başta olmak üzere küresel mal fiyatlarında yaşanan aşırı artışlar bütün dünya gibi bizi de sarsmaktadır. Ancak bütün bunlara ek olarak bir de içeride biz enflasyonist ortama kendileri için fırsata çevirenlerle uğraşıyoruz. Kriz hiçbir ülkede bu şekilde istismar edilmedi. Hükümet bir yanda küresel krizin sonuçlarını aşmaya çalışırken bir yandan da içeride fırsatçılık ve açgözlülük yaparak halkımızı kat kat mağdur eden bir kesimle mücadele etmek zorunda kalıyor. Evet kriz küreseldir ve sonuçlarını bütün dünya gibi biz de yaşıyoruz. Bundan kaçış yok ama biz bir de içeride kötü niyetli, ekonomik krizleri mülteciler gibi insani bir meseleyi, hatta afetleri bile siyasetlerine malzeme yapan kötü niyetli bir muhalefetle de uğraşıyoruz. Millete hizmet etme niyetinde olmayan, Ankara’nın konforunda siyasetçilik oynayıp kapalı kapılar ardında kirli pazarlık yapmaktan başka hiçbir dertleri bulunmayan birileri var. Algı operasyonlarıyla atmosferi karartıp vatandaşı demorolize etmeye çalışan bir yapı var. Fakat hepsinin krizi fırsata çevirmeye çalışan aç gözlerinde 24 saat felaket senaryoları yazanların hakkından gelecek bir AK Parti var.”

Guguloğlu ismi TFF’de ön plana çıkıyor

Türkiye Futbol Federasyonu yapacağı seçimler öncesi kritik saatler yaşanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına seçilmesini kesin gözüyle bakılan Mehmet Büyükekşi yönetimide netleşmeye başladı. Bir hayli seçici davranan Büyükekşi’nin daha çok uyumlu ve projeci isimlere yöneldiği belirtiliyor. Öte yandan bordo-mavili kulübün de olumlu baktığı iş insanı Fuat Guguloğlu ismi hayli öne çıkıyor. 

Daha önce bir çok başarılı işe imza atan ve futbol federasyonu dahil bir çok kurumda yöneticilik ve başkanlık makamında hizmet eden Guguloğlu, Mehmet Büyükekşi tarafından da kabul görüyor.. Fuat Guguloğlu’nun TFF yönetim kurulu üyeliği için bir adım önde olduğu belirtiliyor.

DEVA İL BAŞKANI ÇİÇEK TÜRKİYE’NİN HANGİ ALANLARDA BİRİNCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ?

DEVA İL BAŞKANI ÇİÇEK TÜRKİYE’NİN HANGİ ALANLARDA BİRİNCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Deva Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, Türkiye’nin hangi alanlarda birinci olduğunu söyleyerek iktidarı eleştirdi.

 Türkiye’de yaşanan hayat pahalılığının alım gücünü ve insanların psikolojik durumunu olumsuz etkilediğini belirten Çiçek “Türkiye'nin 1. olduğu veriler. En çok sığınmacı, en çok enflasyon, en çok enerji fiyatı artışı,  Avrupa’da en az et yiyebilen, araba almak için en pahalı, büyük ekonomilerde sefalet, Avrupa’da LPG'li araç oranı, en fazla çöp satın alan, Avrupa’da depresyon birincisi” diyerek Türkiye’nin birinci olduğu konuları sıraladı.

Trabzon Üniversitesine 30 akademisyen alınacak

Trabzon Üniversitesine 30 akademisyen alınacak

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, Hukuk, İlahiyat ve Fatih Eğitim fakültelerinden birer profesör görevlendirilecek.

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesine 2, İlahiyat, Fatih Eğitim ve Spor Bilimleri fakülteleri ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokuluna birer doçent atanacak.

Devlet Konservatuvarına 3, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler, Fatih Eğitim ve İletişim fakülteleri ile Yabancı Diller Yüksekokulu ve Tonya Meslek Yüksekokuluna 2'şer, İlahiyat Fakültesi, Çarşıbaşı ile Turizm ve Otelcilik meslek yüksekokullarına da birer doktor öğretim görevlisi alınacak.

Ayrıca, Devlet Konservatuvarına 2, Çarşıbaşı ve Şalpazarı meslek yüksekokullarına birer öğretim görevlisi atanacak.

Başvurular, Trabzon Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına 27 Haziran'a kadar yapılabilecek.

Trabzon Akyazı standında protokol krizi Trabzon Akyazı standında protokol krizi

FENERBAHÇELİLERİ KIZDIRAN DETAY

FENERBAHÇELİLERİ KIZDIRAN DETAY

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jorge Jesus, sezon öncesi sağlık testinden geçerek takımın başındaki yerini aldı. Ancak Portekizli teknik adamdan kan alan hemşirenin bileğindeki Trabzonsporlu (bordo-mavi) bileklik dikkat çekti. Fenerbahçeli taraftarlar duruma tepki gösterirken, Trabzonspor taraftarları da bu fotoğrafı yüzlerce kez paylaştı.

ORTAHİSAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖRNEK ETKİNLİK

EĞİTİM

2021-2022 eğitim öğretim yılı bugün son buluyor. Binlerce öğrenci iki yılın ardından ilk kez sene sonu karnesini almak için cuma günü  son kez okullarına gidecek. Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü karne günü bir sosyal duyarlılık etkinliğine imza attı.

Karne günü okula gelecek gönüllü öğrencilerden karne almaya gelirken yanlarında kütüphanelere bağışlamak üzere bir adet kitap getirmelerini rica etti. Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan afişler okullarda asıldı ve veli gruplarında paylaşıldı. Böylece öğrencilerin okul kütüphanelerinin zenginleşmesine katkı sağlanmak amaçlandı.