61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MİLLETVEKİLİ CORA MÜJDESİNİ VERMİŞTİ 

MİLLETVEKİLİ CORA MÜJDESİNİ VERMİŞTİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın Tonya ziyareti kapsamında ihalesinin yapıldığının müjdesini verdiği İskenderli Sağlık Ocağının temeli atılıyor.
Edinilen bilgilere göre modern ve ilçenin ihtiyaçlarını karşılaşacak olan Sağlık Ocağının temel atma töreni 21 Eylül günü saat 13.30 gerçekleşecek.

Törene başta Milletvekili Salih Cora olmak üzere İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, İlçe Yöneticileri, Belediye Başkanı Osman Beşel, Başkan Yardımcısı Ahmet Esmer, Tonya Kaymakamı Muhammet İkis, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve vatandaşların katılması bekleniyor.
 Cora, Tonya ziyaretinde yaptığı açıklamada, İskenderli sağlık ocağının ihalesinin yapıldığını ve kısa süre içerisinde çalışmaların başlayacağını açıklamıştı.

TRABZON GENÇLİK FESTİVALİ ORGANİZASYONU ÖDENEK YETERSİZLİĞİNE TAKILDI

Gençlik Festivaline ödenek yok 2

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin düzenleyeceği gençlik festivali ödenek yetersizliğine takıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı “Avni Aker Millet Bahçesi Gençlik Festivali Organizasyonu” işi için ihaleye çıktı. İlk çıkılan ihalede ihaleye son başvuru tarihi 14 Eylül 2022 saat 10.00 olarak belirlenirken, işin başlama tarihi 30 Ağustos, işin bitiş tarihi ise 2 Ekim olarak belirlendi. Ancak 13 Eylül itibariyle festival organizasyonu için yapılacak hizmet alımı işi için ihale iptal ilanı yayınlandı. Festivalin ödenek yetersizliği nedeniyle iptal edildiğine dair bilgi, ihale iptal ilanında yer aldı. 

BELEDİYE MECLİSİNDE SÖZLEŞMELİ PERSONEL İÇİN KARAR ALINDI

Büyükşehir Meclisinde sözleşmeli personel için karar alındı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi sözleşmeli personel ücretleri için karar aldı. Sözleşmeli personel ücreti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme geldi. Alınan Meclis kararıyla birlikte belediyede tam zamanlı sözleşmeli personelin net ücreti en düşük 7 bin 850 TL oldu. En düşük personel ücreti sağlık teknikeri için belirlenirken, en yüksek personel ücreti ise 8 bin 182 TL ile hemşirelerin oldu. Arkeolog, restoratör, tekniker, dekoratör ve fizyoterapist ücreti 8 bin 140 TL civarında olurken, biolog ücreti ise 7 bin 975 TL’de kaldı. 

TRABZONLU YAZAR KABAHASANOĞLU, KENTE BİR KÜLTÜR SANAT DERGİSİ KAZANDIRIYOR

Trabzonlu yazar Kabahasanoğlu (1)

Bir yıl önce ŞANA TAKA adlı bir kütüphane açan Trabzonlu edebiyatçı-yazar Bahaettin Kabahasanoğlu,  ŞANA TAKA EDEBİYAT KÜLTÜR SANAT DERGİSİ için kolları sıvadı. Yazar Kabahasanoğlu, derginin ilk toplantısını doğum gününde gerçekleştiriyor. Derginin ilk toplantısı 17 Eylül Cumartesi günü 11:00 - 13:00 saatleri arasında Park Dedeman’da yapılacak. Dergi hakkında açıklamalarda bulunan edebiyatçı-yazar Bahaettin Kabahasanoğlu, “Karadeniz özelinde tüm zenginliklerimize dokunmak, ulusal ve uluslar arası boyutta duyarlı olmamızı gerektiren konulara da yer vermek istiyoruz.  1 Kasım 2022’de yayın hayatına başlayacak dijital dergimizin yazar kadrosunun buluşacağı bu toplantıya katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.” ifadelerine yer verdi. Derginin ilk toplantısı 17 Eylül 2022 Cumartesi saat 11.00 – 13.00 arası Park Dedeman Oteli’nin Ayasofya salonunda gerçekleştirilecek. 

TRABZON’DA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ NE İÇİN ÇAĞRI YAPTI?

Trabzon'da sağlık Müdürlüğü ne için çağrı yaptı

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü, MHRS sistemi hakkında açıklamalarda bulunarak, randevu doluluk oranlarının arttığını açıkladı. Randevu alan hastaların gidemeyecekleri randevularını iptal etmeleri gerektiğine işaret edilen açıklamada, “Sağlık tesislerimizin 5.9.2022 – 9.9.2022 tarihleri arası verilerine ait MHRS Muayene Bilgileri tablosu ekte yer almaktadır.  Bu tablodan da görüleceği üzere; Ağustos ayı genelinde %74,6 olan Randevu Doluluk Oranı bu dönemde % 78 olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca %23 olan randevu alıp gelmeyen hasta oranı ise bu dönemde önemli miktarda azalarak % 20,6 olarak gerçekleşmiştir.  MHRS üzerinden muayene randevusu alıp, muayeneye gelemeyen kişilerin kullanmayacakları randevularını, randevu iptal mekanizmaları (182 nolu telefon hattı, mobil uygulamalar ve https://www.mhrs.gov.tr/ internet adresi) üzerinden iptal etmeleri, muayene randevusu alamayan diğer hastalara imkan oluşturması açısından önem arz etmektedir.” denildi. 

İhracatın yıldızları Trabzon'da ödüllendirildi! İhracatın yıldızları Trabzon'da ödüllendirildi!

DEVA büyük Trabzon mitingine hazırlanıyor

Demokrasi ve Atılım Partisi Trabzon İl Başkanlığı miting programları çerçevesinde hazırlıklarını sürdürüyor.

İlk mitingini 21 Mayıs’ta Gaziantep’te düzenleyen DEVA Partisi, daha sonra Gebze ve Yozgat mitinglerini yapmıştı. Hazırlanan programa göre DEVA’nın dördüncü mitingi 25 Eylül’de Siirt’te düzenlenecek. Ardından Meclis’in de açılış günü olan 1 Ekim’de Büyük Trabzon mitingini gerçekleştirecek. Miting için tüm resmi başvurularını gerçekleştirdiklerini belirten Deva Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, “Miting için ekiplerimizi ve yol haritamızı oluşturduk. Genel başkanımız Sayın Ali Babacan ve misafirlerimizi büyük bir heyecan ile beklemeye başladık. Deva Partisi Trabzon İl Teşkilatı olarak 1 Ekim Tarihinde yapacağımız ‘Büyük Trabzon Mitingi’ için var gücümüzle, tüm ekiplerimizle sahadayız. İl yönetimiz ve ilçe yönetimlerimizin tamamı telakuz halinde çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah 1 Ekim Cumartesi günü saat: 15.00'de Meydan Atatürk alanında coşkulu bir kalabalık ile genel başkanımızı karşılıyacağız” dedi.