61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TRABZON GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ERSEN KÜÇÜK OLDU

a8ae8f0d-2d80-4eb6-b3f0-d945cc1cc07c

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni dönem başkanı Ersen Veda Küçük’ün yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı: Başkan Ersen Küçük, Fatih Doğan, Ahmet Kamburoğlu, İpek Cansel Şahin, Selahattin Özcan, Atakan Tok, Erhan Esaspehlivan, Tuncay Lakot, Serkan Genç

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Sonay Çaluk, Cemil Bıyıklı, Tuncay Şükür, Ali Çil, Emrah Paça

Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Kenan Nadi Özbay, Özgür Özdemir, Hasan Bahadır

Onur Kurulu Üyeleri: Hasan Kurt, İhsan Öksüz, Faruk Ata

Onur Kurulu Yedek Üyeleri: Emel Akyurt, Bekir Koca, İsmail Fandaklı

Trabzon Yıldızlı TOKİ konutlarında vatandaşlar doğalgaz için eylemde -CANLI Trabzon Yıldızlı TOKİ konutlarında vatandaşlar doğalgaz için eylemde -CANLI

Üst Kurul Delegeleri: Osman Çavuşoğlu, Yusuf Turgut, Halil Ayyıldız

MARİNA’DA YAT SAHİPLERİ TOPLANIP BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

MARİNA’DA YAT SAHİPLERİ TOPLANIP BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Trabzon’da marina sakinleri bugün basın açıklaması yapacak. Marina yat limanında 200’e yakın yat sahibi bulunuyor. Bir o kadar da maliyeti yüksek yatlar var. 50 bin liradan başlayıp milyonluk yatların olduğu belirtiliyor.

Yat sakinlerinin basın açıklaması yapacak olmasının nedeni ise yat limanının güvende olmayışı.. Teknelerin limanda bağlıyken batmış olması, hırsızlık olaylarının yaşanması yat sakinlerini bezdirdi. Ve acil çözüm istiyorlar. Yat sakinleri bekçi, görüntülü kontrol ve karanlıkta kalan limanın aydınlatılması talebinde bulunacak. Bakalım bu istekleri yetkililerde nasıl karşılık bulacak? Basın açıklamasına bir çok yat sahibinin katılacağı kaydedildi.

KUYUMCU KENT’İN SON ŞEKLİ CUMA GÜNÜ BELLİ OLACAK

KUYUMCU KENT’İN SON ŞEKLİ CUMA GÜNÜ BELLİ OLACAK

Trabzon’da yapılması planlanan Kuyumcu Kent Projesi’yle ilgili çeşitli iddialar konuşuldu. Geçtiğimiz haftalarda projenin tanıtımı yapılmış, projenin Trabzon’a katkı değer sağlayacağı kaydedilmişti.

Nisan ayı meclis toplantısının ilk oturumunda projeyi gündeme getiren CHP Grup Başkan Vekili Turgay Şahin projeden vazgeçildiğine dair duyum aldıklarını dile getirmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da böyle bir bilginin kendisine gelmediğini ifade etmişti.

Bu tür söylentilere sert çıkan Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı, Şahin’i kınadığını belirtti. Yazıcı, son durumla alakalı olarak şu bilgileri kaydetti: Şu anda net bir şey yok. Başkanla Cuma günü görüşeceğiz. Mevcut proje devam ediyor. Ancak talep edeceğimiz bir takım şeyler var. Projeyi küçültebiliriz de projeye sadık kalabiliriz de.. Cuma günü netlik kazanacak. Mecliste konuşuldu. Turgay Bey sanırım soru sormuş. Ancak kuyumcuların oda başkanı benim. Benim böyle bir açıklamam yokken ‘bir yerden duyduk, kuyumcularla görüştük’ gibi cümleler sarf etmesi yönetimsel bir eksikliktir. Turgay Bey’i kınadım açıkçası. Bizimle hiçbir irtibat kurmadı. Bu projeyi oda olarak biz yapıyoruz. Sonuç itibariyle de projeye kimse yüzde yüz sarılmadı. Projeyi yüzde 50’si sahiplenmiş, yüzde 50’si sahiplenmemiş..

CHP’Lİ ŞAHİN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE DOLMUŞÇULARIN TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

CHP’Lİ ŞAHİN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE DOLMUŞÇULARIN TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ (2)

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi'nde dolmuş esnaflarının, talebi üzerine gelen madde çerçevesinde alınan ücretler düşürüldü. Bu sırada söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin,  batı dolmuşlarının Meydan Köprüaltı’na gitme taleplerini dile getirdi. Meclisin ilk gününde İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner tarafından dile getirilirken bu sefer Şahin, “ Hem vatandaşın hem de taşıyanların şöyle bir sıkıntısı var:  Meydana gidemiyoruz.  Taşıyan da “biz yeni uygulamadan dolayı 6 defa tur atabiliyoruz.  Büyük sıkıntıdayız”. Bunların istediği şu: Köprü altında 1 - 2 araçlık izin istiyorlar” dedi.

Konuyu çok iyi bildiğini ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoruloğlu, “Benim çok iyi bildiğim, çok yakından takip ettiğim, bütün aşamalarında herkesle görüştüğüm konu.  Konuyu biliyorum. Bizim belediyemize böyle yoğun vatandaş şikayeti gelmedi. TİKOM 7/24 vatandaşın hizmetinde. Sayıca çok az şikâyet var. Göreve başladığımdan beri belki sayıca en çok görüştüğüm kişi Şoförler Odası Başkanı. Bizim bilmediğimiz husus yok. Talep şu. Batı dolmuşlarının aynı zamanda Tanjant Köprüsü altında durağı olsun, tamamının orada yolcu indirip bindirmesine olanak sağlansın. Hamamizade İhsan Bey önündeki dolmuş durakları, Kaymaklı, Çağlayan dolmuş duraklarını da tanjantın altına aldık. Orası kapasite olarak doldu. Onları da oraya getirdiğimizde meydan trafiğine günde 500 ilave dolmuş katacaksınız.  Bunu iyice tartmamız lazım. Biz şu anda bir karar verdik. Adil karar.  Ama bunu izleyelim. Bakalım, gerçekten köprü altındaki sorun oluyor mu? Vatandaşlar tarafından ciddi sorun halinde mi yoksa. Vatandaş “Maraş açılınca ben buradan yürürüm giderim” diyecek mi? Postane önündeki dolmuşlar ciddi anlamda zarar çekiyor mu? Kapıyı kapatmıyoruz. Bir süre daha izlememiz lazım. Onlarla istişare içinde, şehrin menfaatini önceleyerek, toplumun menfaatini önceleyerek tekrar değerlendireceğiz” dedi.