61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KATLI OTOPARKIN ZARARINA SATIŞI TEPKİ ÇEKTİ

KATLI OTOPARKIN ZARARINA SATIŞI TEPKİ ÇEKTİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin katlı otoparkını satmasının ardından muhalefet zararına satış olduğu gerekçesiyle eleştirdi. CHP Ortahisar Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Dayı, “Enflasyon farkları ile hesaplandığında 300 - 350 milyon harcanan bu yerin 150 milyona satılması Trabzon'umuza ve insanına ihanettir.” dedi.

Dayı, “Tanjant yolunda ( Hacıkasım ) vatandaşın yerini 2016 yılında 25 milyona kamulaştırarak kamu yararı gözeterek hizmete sunmak adı altında ‘710 araçlık otopark yapacağız’ diyerek söz veren dönemin Belediye Başkanı Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, buranın yapımına başlarken otopark sayısını 310'a düşürerek dükkânlar yaptı. Dükkânların otopark kullanımını hesaba koyarsak, vatandaşın kullanımına kalan otopark sayısı 120 araçtır. Bugünkü Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu geçen yıl burasının toplam maliyetine 120 Milyon harcadıklarını, Mecliste, basında, bilbordlarda sürekli dile getirerek reklamını yapıyordu. 2016 yılında kamulaştırılması yapıldığı tarihten bugüne kadar harcanan paranın, kullanılan kredilerin bugünkü dolar, euro, faiz, enflasyon farkları ile hesaplandığında 300 - 350 milyon harcanan bu yerin 150 milyona satılması Trabzon'umuza ve insanına ihanettir. Kamuoyunun bilgilerine sunuyorum. “ açıklamalarına yer verdi.

MARAŞ CADDESİ’NİN YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI

Gözden kaçırmayın

Trabzon'da 5 katlı bir binada yangın çıktı! Trabzon'da 5 katlı bir binada yangın çıktı!

MARAŞ CADDESİ’NİN YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu, 6 Mart’ta Kahramanmaraş Caddesi’nin büyük bir kısmını araç trafiğine kapattı. Çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediği gözlenirken esnaf yaklaşan turizm sezonu için çalışmaların bir an önce bitmesini istiyor. Başkan Zorluoğlu, ilk gün verdiği çalışmanın bitirileceği tarihinde sabit. 15 Haziran’da Maraş Caddesi’nin tamamlanacağını kaydeden Başkan Zorluoğlu, dün Maraş’ta incelemelerde bulundu. Başkan Zorluoğlu, çalışmaların yüzde 55’inin tamam olduğunu kaydetti.

CHP’DEN TRABZON’A İSTANBUL MİTİNGİ ÇAĞRISI

CHP’DEN TRABZON’A İSTANBUL MİTİNGİ ÇAĞRISI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 4 yıl siyasi yasak getirildi. Ardından CHP harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm milletvekillerine İstanbul’da toplanma çağrısında bulundu. Yaşanan gelişmelerin ardından CHP Genel Merkezinden tüm il başkanlıklarına ortak mesaj geçildi. Partililer 21 Mayıs’ta düzenlenecek olan mitinge davet edildi. Trabzon’dan da üst düzey katılım olacak. Son zamanlarda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan eleştiriler üzerine Canan Kaftancıoğlu’na da siyasi yasak gelmesi CHP’yi hareketlendirdi.